EURO 2020
Španija razbila Slovačku i zakazala dvoboj protiv Hrvatske
Fudbalska reprezentacija Španije razbila je Slovačku u meču 3. kola grupe E i izborila prolaz u osminu finala.
23.06.2021. u 19:55

Furija je u Sevilli slavila sa 5:0 i osvojila je drugo mjesto, te je zakazala duel protiv Hrvatske.

Dubravka je u 12. minuti odbranio penal Morati, ali je golman Slovačke kiksao u 30. minuti kada je postigao autogol za vodstvo Španije. Prednost domaćih udvostručio je Laporte u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a sve nade Slovaka da mogu do pozitivnog rezultata potopio je Sarabia golom za 3:0 u 56. minuti.

Do kraja su mrežu Dubravke pogađali i Torres i Kucka (autogol). Duel Hrvatska - Španija igrat će se 28. juna od 18 sati na Parken stadionu u Copenhagenu.

Prvo mjesto u grupi E osvojila je Švedska koja je večeras bila bolja od Poljske (3:2) i tako potvrdila mjesto na vrhu tabele. Šveđani će u osmini finala igrati protiv Švicarske, Ukrajine ili Češke.

Trećeplasirana Slovačka ostala je bez plasmana u nokaut fazu.