EURO 2020
Španija s pola gasa sredila Slovence i zakazala finale protiv Hrvatske
Rukometna reprezentacija Španije pridružila se Hrvatskoj u finalu Evropskog prvenstva.
24.01.2020. u 22:07

Furija je večeras u Stockholmu, bez većih problema, iako to ne sugeriše konačan rezultat, savladala Sloveniju sa 34:32 i zakazala duel protiv Kauboja, koji su nešto ranije u epskom polufinalu, nakon dva produžetka, bili bolji od Norveške (29:28).

Za razliku od prvog meča, duel Španije i Slovenije bio je jednosmjerna ulica, a stekao se dojam da je Furija s pola gasa stigla do finala.

Slovenci su do 10. minute imali prednost, kada je Alex Dujshebaev pogodio za 4:3. Bila je to najava španske dominacije.

Devet minuta kasnije stigli su do plus dva (10:8), a ubrzo su otišli i na četiri gola prednosti (13:9). Do poluvremena je prednost Španaca otišla na pet golova (20:15).

U drugom poluvremenu Furija je rutinski odradila posao i bez mnogo umaranja stigla do finala. Istina, Slovenci su zaprijetili tek u finišu i u 59. minuti stigli do 32:33, ali nisu imali vremena da prirede senzaciju i izbore produžetak. Španci su pogodili zadnji napad za 34:32.

Sutra od 16 sati Njemačka - Portugal igraju za peto mjesto, a od 18.30 za treće mjesto će igrati Norveška i Slovenija. Veliko finale rezervisano je za nedjelju u 16 sati.