Sabetov memorijal
Sparsi preko Graza do finala sa Zrinjskim
Sparsima su bez velikih problema stigli do pobjede rezultatom 95:65 i sutra će igrati u finalu protiv Zrinjskog
21.09.2018. u 22:55
Spars - Graz

Košarkaši Sparsa bili su puno kvalitetniji u drugom polufinalnom meču Memorijalnog turnira "Sabit Hadžić" od austrijskog Graza. Organizator turnira slavio je rezultatom 95:65.

Već nakon prvih deset minuta igre Sparsi imaju prednost od 17 poena (28:11).

Do poluvremena tim Marka Trbića je stigao da uveća prednost, te nakon 20 minuta igre imamo prednost od 44:24 i bilo je već tada jasno da će naš tim sutra od 19 sati na megdan Zrinjskom u finalu turnira.

I drugi dio meča je u potpunosti pripao Sparsima, koji su bez velikih problema stigli do pobjede rezultatom 95:65.

Najefikasniji u redovima Sarajlija bio je Albijanić sa 17 poena, Mazalin je postigao 12, Durmo 11, dok su po deset poena postigli Glogovac, Kamenjaš i Manjgafić. dok je kod gostiju najefikasniji bio Maresch sa 13 poena.