Serie A
Spektakl na Meazzi: Inter od 0:2 do 4:2, san o tituli još živi, Džeko asistirao
Fudbaleri Intera savladali su Empoli sa 4:2 u meču 36. kola Serie A i ostali su i igru za šampionsku titulu.
06.05.2022. u 20:42

Nerazzurri su slavili nakon velikog preokreta, s obzirom na to da su nakon pola sata igre imali minus dva (0:2). Pinamonti je na asistenciju Zurkowskog u 5. minuti doveo goste u vodstvo, a Asllani je u 28. minuti udvostručio prednost Empolija.

No, do odlaska na odmor domaći stižu do izjednačenja na Meazzi. U 40. minuti autogol je postigao Romagnoli, a Martinez je pet minuta kasnije pogodio za 2:2.
Argentinac je u 65. minuti pogodio i za preokret - 3:2.

Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti umjesto Lautara Martineza. U sudijskoj nadoknadi naš golgeter je pogodio stativu, ali jednostavno lopta nije htjela u gol i ostaje na 13 golova. U 94. minuti promašio je još jednu veliku priliku. Očito je ovaj broj nesretan za Dijamanta...

Ipak, do kraja meča kapiten Zmajeva uspio je asistirati Alexisu za 4:2.

Ovom pobjedom Inter je preuzeo lidersku poziciju, sa 78 bodova (bod više od Milana koji ima i utakmicu manje - u nedjelju gostuje kod Verone).