Evropsko prvenstvo
Spektakl u Bratislavi: Švedska velikim preokretom izbacila Norvešku i izborila polufinale
Rukometna reprezentacija Švedske treći je polufinalist Evropskog prvenstva.
25.01.2022. u 22:11

Šveđani su u odlučujućem meču i direktnom duelu za polufinale savladali Norvešku rezultatom 24:23.

Norveška je kontrolisala meč, imala prednost (14:9 u prvom poluvremenu), ali je Švedska zaigrala bolje u drugom dijelu i u 58. minuti izjednačila na 23:23. To je donijelo i dramatičnu završnicu. Petnaest sekundi prije kraja Švedska je golom iz sedmerca povela sa 24:23. Do kraja je Norveška imala šut za izjednačenje i remi koji bi im donio borbu za medalju, ali nisu pogodili.

U polufinale su ranije prošli Danska i Španija.

Posljednji polufinalist bit će poznat sutra nakon raspleta u grupi 1.

Za drugo mjesto bore se Francuska i Island.

Prvi na parket će Islanđani koji igraju protiv Crne Gore. Ukoliko ostvare trijumf, morat će sačekati ishod duela Francuske i Danske. Francuska će u slučaju remija, ili pobjede nad Danskom nastaviti borbu za medalju.