Spektakl u Saudijskoj Arabiji: VAR "uništio" Barcu, Atletico u finalu
Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu
09.01.2020. u 21:54

Spektakl u Saudijskoj Arabbiji: VAR "uništio" Barcu, Atletico u finalu

Atletico Madrid je drugi finalist španskog Superkupa koji se igra na tlu Sadijskoj Arabiji.

Tim Diega Simeonea večeras je u Jeddahu u meču punom preokreta savladao Barcelonu sa 3:2 i za trofej će se boriti sa gradskim rivalom Real Madridom.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Poveo je Atletico preko Kokea u 46. minuti.

Barcelona je izjednačila pet minuta kasnije golom Lionela Messija. Argentinac je pogodio mrežu Jana Oblaka i u 60. minuti, ali gol je poništen poslije pregleda snimka, jer je utvrđeno da je Messi prethodno igrao rukom.

Ono što nije uspjelo Messiju u 60., jeste Griezmannu u 62. minuti. Francuz je mrežu svog bivšeg kluba zatresao glavom za preokret Barce.

VAR je ponovo poništio pogodak Barci u 74. minuti. Pogodio je Pique, ali je prethodno rukom igrao Vidal.

Atletico se nije predavao i u 82. minuti je poravnao preko Morate koji je pogodio iz penala.ž

Madridski tim je do pobjede i finala španskog Superkupa stigao pogotkom Angela Corree u 87. minuti.

Finalni meč između Reala i Atletica igra se u nedjelju.