Kup Kralja
Spektakularno četvrtfinale: Barca nakon velikog preokreta izbacila Granadu, Pjanić na klupi
Fudbaleri Barcelone su plesali po rubu, ali su na kraju u spektakularnoj utakmici obradovali svoje navijače.
03.02.2021. u 23:28

Nakon što su zbog lošeg starta u prvenstvu daleko od lidera Atletico Madrida (imaju 10 bodova manje), te ostali bez trofeja u Superkupu nes(p)retnim porazom od Athletico Bilbaa, malo je nedostajalo da večeras ispadnu i iz Kupa Španije.

Međutim, Katalonci su se protiv Granade uspjeli spasiti u posljednji momenat i nakon produžetaka prošli su u polufinale najmasovnijeg takmičenja - 5:3.

Kenedy je u 33. minuti doveo domaće u vodstvo, a vremešni Roberto Soldado (35 godina) u 47. minuti udvsotručio je prednost i činilo se da je zapečatio sudbinu kluba sa Nou Campa.

Ipak, Barca je u 88. minuti smanjila na 2:1, a u 92. minuti Alba je pogodio za produžetke.

U dodatnih pola sata vidjeli smo još četiri gola - tri u mreži Granade i jedan iza leđa golmana Barce.

Miralem Pjanić opet je bio u nemilosti trenera Koemana. Reprezentativac BiH očito je osuđen na klupu, gdje je presjedio i večerašnji meč.