Kvalifikacije za EP 2024
Srbija preživjela "vruće" gostovanje u Crnoj Gori, Francuzi i Austrijanci stopostotni
Fudbalske reprezentacije Francuske, Austrije i Srbije zadržale su stopostotan učinak i nakon 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
27.03.2023. u 22:39

Trikolori su teže od očekivanog slavili na gostovanju kod Irske, a pobjednika je odlučen u 50. minuti kada je Pavard pogodio za 0:1.

Austrijanci su slavili nakon preokreta - 2:1, a otpor žilavih Estonaca slomili su u 88. minuti kada je za trijumf pogodio Gregoritsch.

Srbija je slavila na vrućem gostovanju kod Crne Gore. Domaći su bili bolji većim dijelom utakmice, ali je Vlahović u 78. i 95. minuti pogađao za veliku pobjedu - 0:2.

U istoj grupi Mađarska je razbila Bugarsku, koju s klupe predvodi Zeničanin Mladen Krstajić. Domaći su pitanje pobjednika praktično riješili za pola sata, od 7. do 39. minute, kada su pogađali Vecsei (7), Szoboszlai (26) i Adam (39).

Ubjedljive pobjede upisali su i Švedska protiv Azerbejdžana (5:0) i Nizozemska u duelu sa Gibraltarom (3:0).

Poljska je slavila minimalnu pobjedu protiv Albanije, a iznenađenje večeri priredili su Moldavci, koji su otkinuli bod Češkoj (0:0).