Izvještaj FK Tuzla City
Šta se dešavalo na Policama: "Plavi dvaput vodili, a na kraju morali biti poraženi"
Fudbalski klub Tuzla City poražen je u derbiju začelja od Leotara. Trebinjci su slavili sa 3:2, iako je tim sa Tušnja dva puta bio u rezultatskoj prednosti.
14.05.2023. u 13:03

Utakmica sa Polica nije bila u direktnom TV prijenosu, a Tuzlaci su na svojoj zvaničnoj stranici objasnili šta se događalo na Policama.

Izvještaj sa utakmice objavljen na zvaničnoj stranici FK Tuzla City prenosimo u cijelosti.

- Plavi dvaput vodili, a na kraju morali biti poraženi - naslov je na izvještaju u kojem piše:

- U jedinoj utakmici 31. kola PLBiH odigranoj u subotu bez TV prijenosa, fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su sa 3:2 u Trebinju od domaćeg Leotara.

Nakon saznanja da reportažnih kola neće biti na Policama, naslućivao se krajnji ishod meča na rijeci Trebišnjici.

Iako su Tuzlaci dvaput imali prednost od 0:1 i 1:2, na kraju su morali biti poraženi.

Trener Bošnjaković je put Hercegovine krenuo sa oslabljenim timom, pa su zadnju liniju ispred golmana Barcole činili Ćorić, Hasanbegović, Nikitin i Mehidić.

U vezi Čeliković, Karjašević defanzivno, te Subašić ofanzivno. Mešinović i Kuzmanović na krilima, a Hadžić u vrhu napada.

Igrala se 11. minuta kada je Subašić izveo prekid s desne strane a Nikitin se sjajno snašao i glavom pogodio za 0:1.

Samo pet minuta kasnije Leotar je izjednačio preko Čavića.

Prije gola Čeliković je dobio žuti karton, a ubrzo mu je sudija zaprijetio i drugim, trener je odlučio da ga izvede iz igre, pa je priliku dobio Gavrić.

U 36. minuti prekid je sad izveo Gavrić, a najviši u skoku je bio Hadžić koji pogađa za 1:2.

Ubrzo je "požutio" i Hasanbegović kojem je prijetilo isključenje kad već nije sa Čelikovićem uspjelo.

Igrala se zadnja minuta prvog dijela kada je u gužvi pred našim golom lopta u ruku pogodila jednog igrača Leotara, a potom su je domaći ugurali u gol preko Milića. Tuzlaci su protestovali, ali sudija Musa je pokazao na centar. Što se i očekivalo.

Na početku drugog dijela umjesto Mešinovića ušao je Mišić. Kasnije su prilike dobili još Nukić, Karić i Mehmedović.

Kada domaći nisu uspjeli ozbiljno da ugroze gol Barcole, Hasanbegović je dobio drugi žuti karton pa su zadnjih pola sata Tuzlaci igrali sa 10. igrača.

Igrao se 75. minut kada je iz očitog ofsajda Leotar pogodio za 3:2 i pobjedu.

S ovim porazom Plavi su dovedeni u još težu poziciju. Do kraja su dva kola. Gostovanje u Konjicu kod Igmana, te domaći susret sa Zrinjskim - piše u izvještaju na stranici FK Tuzla City.