Prošlo je 13 godina
Sudijska lakrdija: Da Španci nisu izjednačili, Bennett do danas ne bi svirao kraj
Za ekipu koju je tada s klupe predvodio Baka Slišković strijelac je bio Zvjezdan Misimović
18.11.2018. u 13:12

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nikaada u historiji nije savladala selekciju Španije.

Sa Crvenom furijom je bh. tim odmjerio snage sedam puta. Pet pobjeda uknjižili su Španci, a dva su meča okončana su remijem.

Najbliži trijumfu bh. tim protiv Španije bio je 8. juna 2005. godine na Mestalli u kvalifikacijama za Mundijal. Duel je završen rezultatom 1:1, a Crvena furija je stigla do izjednačenja u 97. minuti preko Marchene.

Za ekipu koju je tada s klupe predvodio Baka Slišković strijelac je bio Zvjezdan Misimović. On je u 39. minuti hladnokrvno matirao Casillasa.

BiH je u trenutku primanja pogotka na travnjaku imala dva igrača manje. U 87. minuti isključen je Nedim Halilović, a u petoj minuti nadoknade Mirsad Bešlija.

Engleski arbitar Steve Bennett potrudio se tada da bude izabran za "igrača utakmice". Mnogi će reći da Marchena kojim slučajem tada nije pogodio mrežu Tolje, da bi se utakmica i danas igrala.