Tenzije u remiju Veleža i Želje, poraz Zrinjskog, pobjeda Čelika
Željezničar i dalje ne zna za poraz, a Veležu je ovo tek peti osvojeni bod
14.09.2019. u 18:26

Velež i Željezničar podijelili su bodove u derbiju osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Duel na stadionu Rođeni završen je 1:1, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka mnogo će se govoriti o glavnom arbitru Erminu Sivcu i njegovim diskutabilnim odlukama.

Velež je poveo u 25. minuti preko Brandaa, iskoristivši tako bolji ulazak u meč.

Stadion Rođeni ponovo je "eksplodirao" u 54. minuti kada je Fajić matirao Erića, ali se oglasio sudija Sivac i poništio gol domaćih. Zenički arbitar je vidio nešto sporno u šesnaestercu Želje, a šta tačno, vjerovatno će objasniti kontroloru suđenja.

Pet minuta kasnije Željo je poravnao rezultat. Strijelac je bio Bojo.

Mogli su Rođeni nekoliko minuta kasnije ponovo do vodstva, ali Osmanković je sa gol-linije intervenisao nakon pokušaja Fajića.

Fajić je u 81. minuti zaradio drugi žuti karton nakon duela sa Osmankovićem.

Upravo je Osmanković u sudijskoj nadoknadi bio u šansi nakon kornera, ali je šutirao glavom pored gola. Tražili su igrači Željezničara penal, međutim Sivac se nije oglasio.

Željezničar i dalje ne zna za poraz, a Veležu je ovo tek peti osvojeni bod.

U ostala dva meča koja su počela u istom terminu, razlog za slavlje imali su domaći timovi.

Radnik je golom Demira Pece sa 1:0 pobijedio Zrinjski, a Čelik je pogotkom Dilavera identičnim rezultatom savladao Mladost i ostvario prvi ovosezonski trijumf na Bilinom polju.