Austrijanac slavio
Thiem preko Federera do polufinala Mastersa u Madridu
Austrijanac se plasirao su polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Madridu nakon što je uspio spasiti dvije meč lopte
10.05.2019. u 22:30

Austrijski teniser Dominic Thiem, peti igrač ATP rankin-liste, plasirao su polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Madridu nakon što je svladao Švicarca Rogera Federera 3:6, 7:6 (13:11), 6:4.

Federer, trenutano treći teniser svijeta, bolje je otvorio meč. U prvom setu je napravio jedan break što je bilo dovoljno za osvajanje seta.

U nastavku je Austrijanac podigao nivo igre, ali je Federer uspio spasiti svih pet break lopti koje je imao Thiem. U dosta izjednačenom tie-breaku, Federer je imao i dvije meč lopte, no Thiem je odigrao jako dobro i uzeo 13. gem s 13-11.

U trećem gemu trećeg seta Thiem je uspio napraviti break, a. potom Federer vraća izgubljeni servis. Ipak, Austrijanac ponovo oduzima servis protivniku i nakon dva sata i 12 minuta borbe slavi plasman u polufinale.