La Liga
Tinejdžer spasio Real poraza u gradskom derbiju, Barca može na plus 10
Real Madrid i Atletico Madrid remizirali su u gradskom derbiju na Santiago Bernabeu stadionu.
25.02.2023. u 21:12

Duel je okončan rezultatom 1:1, a sve interesantno viđeno je u drugom dijelu drugog poluvremena.

Prvo je u 66. minuti Correa dobio direktan crveni karton zbog udaranja Rudigera bez lopte, a onda su gosti u 78. minuti poveli. Griezmann je centrirao, a Gimenez glavom zatresao mrežu Reala.

Real je poraza spasio tinejdžer Alvaro Rodriguez, koji nastupa i za drugi tim Kraljeva. On je svoj prvjenac na stadionu Santiago Bernabeu postigao u 85. minuti poslije centaršuta Modrića iz kornera. Osamnaestogodišnjak je s klupe ušao u 77. minuti.

Real je ostao drugi na tabeli sa 52 boda, što je deficit od sedam bodova u odnosu na vodeću Barcelonu koja sutra gostuje kod Almerije i eventualnom pobjedom ima priliku dodatno se učvrstiti na liderskoj poziciji.