Kvalifikacije za EL
TOK UTAKMICA: Eseola koban za Široki Brijeg
Direktan tekstualni prijenos utakmica 1. pretkola Evropske lige mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
11.07.2019. u 18:40

Tri bosanskohercegovačka kluba večeras igraju prve utakmice prvog pretkola Evropske lige. Mostarski Zrinjski od 19 sati gostuje u Skoplju kod Akademije Pandev. Bijeljinski Radnik će u istom terminu u Banjoj Luci ugostiti Spartak iz Trnave.

Posljednji na teren večeras će istrčati fudbaleri Širokog Brijega, koji od 21 sat igraju na Pecari protiv Kairat Almatyja.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice na, Kairat je na Pecari savladao Široki Brijeg s 2:1.

90. +3: Bomba Jurilja odlazi preko gola, korner za Široki.

90. min.: Četiri minute sudijske nadoknade.

88. min.: Matić nakon kornera šutirao glavom pored gola.

85. min.: Široki Brijeg večeras nema sreće, Pokatilov je odbranio udarac Vukoje.

78. min.: Još jedna dobra prilika za Bagarića.

74. min.: Jović je pretjerao u "soliranju".

67. min.: Kvesić je odlično šutirao slabijom desnom nogom, ali je Kuat loptu izbacio s gol-linije.

65. min.: U razmaku od 30ak sekundi domaći su imali dvije dobre prilike. Prvo je Bagarić zakasnio na prizemni centaršut, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije dobru šansu imalo Toni Jović.

58. min.: Eseola je Kairat Almaty doveo ponovo u vodstvo.

56. min.: Prva izmjena na utakmici, Kuat je zamijenio Abikena u gostujućem sastavu.

54. min.: Zhukovu žuti karton zbog simuliranja jedanaesterca.

51. min.: Marić iz dobre pozicije šutira preko gola Kairat Almatyja.

48. min.: Žuti karton za Orazova poslije oštrog starta nad Bagarićem.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

45. min.: Igrat će se minut sudijske nadoknade prvog poluvremena.

45. min.: Bagarić ponovo u dobroj prilici, no njegov udarac sa 16 metara brani Pokatilov.

44. min.: Minuta do kraja prvog poluvremena...Eseola u nedozvoljenoj poziciji.

38. min.: Dobra šansa za Širokobriježane, ali je loše šutirao Bagarić.

34. min.: GOOOOL! Majstorija Enina za izjednačenje Širokog Brijega. Vodstvo gostiju trajalo je svega pet minuta.

29. min.: Kairat vodi 0:1 na Pecari.

26. min.: Žuti karton za Abikena.

21. min.: Toni Jović šutira visoko preko gola.

21. min.: Dobra prilika za domaće, ali golman gostiju brani...

13. min.: Bez većih prilika u meču na Pecari, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.

6. min.: Žuti karton za Akhmetov, nakon čijeg starta je uslijedilo manje koškanje fudbalera dva tima na terenu.

4. min.: Prva ozbiljnija prilika na utakmici, Bagarić je glavom šutirao preko gola gostiju.

1. min.: Počela je utakmica na Pecari.

KRAJ i u Skoplju, trijumf Zrinjskog s 0:3.

KRAJ u Banjoj Luci, Radnik je slavio s 2:0 protiv Sprtaka iz Trnave.

90. min.: Dvije minute sudijske nadoknade na meču Radnik - Spartak. Donedavni fudbaler Sarajeva Emir Halilović šutirao je visoko preko gola domaćina.

86. min.: Bradonjić je zamijenio Mekića koji je zaradio veliki aplauz na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

79. min.: U igru umjesto Maksimovića ušao je Plavšić.

76. min.: Đuriću gostujući čuvar mreže "skida" zicer poslije sjajnog proigravanja odličnog Nedima Mekića.

70. min.: Dobru loptu Mekića u prostor nije uspio stići Motika, golman gostiju je stigao prije do lopte.

66. min.: Nema promjena rezultata, Motika je zamijenio Zukića.

61. min.: Dalekometni, ali neprecizan, pokušaj Spartaka...

Utakmicu između Akademije Pandev i Zrinjskog možete gledati OVDJE.

56. min.: GOOOOL! Zrinjski je poveo s 0:3, sjajna igra mostarskog tima u Skoplju. Pogodio je Govedarica.

48. min.: GOOOOL! Radnik vodi 2:0! Đurić je pogodio...

U međuvremenu objavljeni su sastavi Širokog Brijega i Kairat Almatyja.

46. min.: Sudija je označio početak drugog dijela utakmice u Banjoj Luci.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme na utakmici Akademija Pandev - Zrinjski.

Završeno je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci, a i u Skoplju. Radnik poslije 45 minuta vodi 1:0 protiv Spartaka iz Trnave, dok Zrinjski ima dva gola prednosti na gostovanju kod Akademije Pandev.

45. min.: Minuta sudijske nadoknade na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

42. min.: Finiš je prvog poluvremena u Banjoj Luci, ali i u Skoplju, bh. timovi i dalje imaju prednost.

34. min.: GOOOOOOOOL! Radnik vodi 1:0, eurogol Nedima Mekića!

34. min.: Drugi korner na utakmici za Radnik.

33. min.: Premijerligaš iz Bijeljine dominira u ovih trenucima, u posljednjih pet minuta lopta je tokom 65% vremena bilo u njihovom posjedu.

28. min.: GOOOOL! Plemići su udvostručili vodstvo u gostima kod Akademije Pandev. Mandić je bio strijelac ovoga puta.

25. min.: Radnik je ravnopravan protivnik slovačkom timu, koji je tokom ljeta promjenio skoro kompletan tim.

12. min.: GOOOOL! Zrinjski vodi 0:1 u Skoplju! Strijelac za Plemiće bio je Irfan Hadžić.

5. min.: Velika prilika za Zukića, no gostujući golman je loptu skrenuo u korner. Prethodno je Đurić odlično uposlio Mekića.

5. min.: Pravovremeno istrčavanje Kozića osujetilo je dobar napad gostiju.

2. min.: Mandić je zaprijetio golu Akademije Pandev.

1. min.: Počeo je susret Radnik - Spartak, gosti su prvi krenuli s centra, a i u Skoplju je sudija označio početak utakmice Akademija Pandev - Zrinjski.

- Spartak će imati ozbiljnu podršku u Banjoj Luci protiv Radnika, a slovačkoj ekipi ovo će biti peto gostovanje u Bosni i Hercegovini.

- Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić pogodio je za vodstvo Domžala u gostima kod Balzana, čiji dres nosi nekadašnji kapiten Željezničara Aleksandar Kosorić.

- Pored dešavanja na utakmicama bh. klubova, u tekstualnom prijenosu pratite i dešavanja na susretima u kojima igraju klubovi naših internacionalaca.