TOK UTAKMICA/ Igman - Željezničar 3:1, Sloga - Sloboda 2:2
Igman je pobijedio Želju u meču 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1, a Sloga i Sloboda podijelili su bodove u derbiju začelja (2:2).
25.02.2023. u 12:26

Tekstualni prijenos dvije utakmice današnjem programa mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

_____________________

Kraj u Modriči. Podjela bodova Sloge i Slobode.

86. minut: GOOOOOL. Pritisak se isplatio domaćem timu. Nikolić je poravnao iz velike gužve. Bukvić nakon kornera nije najbolje intervenisao, tražio je i prekršaj, lopta je nekako došla do Nikolića koji trese mrežu.

85. minut: Zbog prigovora je požutio Vranješ.

84. minut: Pritisak Sloge, izvode treći vezani korner.

76. minut: Prijeti Sloga, prvi put u drugom poluvremenu. Nije se snašao Zajić u petercu Slobode, a gosti su tražili prekršaj nad Jusićem.

72. minut: Sloboda je bolji rival u ovim trenucima.

47. minut: GOOOOOL. Sloboda opet vodi. Šubert je stigao do prvjenca. Ponovo je prekid bio koban za Dobojlije.

46. minut: Dvostruka izmjena u Slobodi. U svlačionici su ostali Bekić i Osmić, a na terenu su Kurtalić i Maksimović.

Završen je prvi dio u Modriči. Rezultat je 1:1.

28. minut: GOOOOOL. Krstovski šalje Bukvića u jednu, loptu u drugu stranu za 1:1.

27. minut: Penal za Slogu. Pervan je srušio Đurića.

25. minut: Dobru akciju Sloge upropastio je Krstovski očajnim udarcem.

13. minut: Velika šansa za goste. Ubacio je Pervan, a Bekić pogodio prečku.

10. minut: Opasan udarac Krstovskog iz slobodnjaka. Lopta je okrznula spoljni dio mreže.

3. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Vranješ je bio precizan glavom poslije kornera.

1. minut: Krenuo je susret Sloga - Sloboda

Kraj utakmice. Velika pobjeda Igmana.

92. minut: GOOOOL. Bojo precizan. Igman vodi 3:1.

90. minut: Brz kontranapad Igmana, Bender ruši Durakovića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Penal za Igman.

89. minut: GOOOOL. Željo je smanjio. Strijelac je Krpić nakon preciznog ubačaja Jašarevića.

85. minut: Drugi žuti, odnosno crveni karton za Oremuša.

83. minut: Dupovac umjesto Hrelje.

83. minut: Moglo je sada biti 3:0. Jakupović je prebacio gol sa pet metara.

81. minut: Bekrić mijenja Beću.

76. minut: GOOOOOL. Igman vodi 2:0. Ahmetović je strijelac. Izašao je sam pred Bendera, topovski šutirao i zatresao mrežu. Konjičani pred trijumfom. Asistent je bio Bešagić.

75. minut: Gosti su u dvije situacije reklamirali penal, sudija Bandić nije se oglašavao.

70. minut: Posljednjih 20 minuta igre na terenu će provesti Mersudin Ahmetović. On je zamijenio strijelca jedinog pogotka Mirsada Ramića. Za Ahmetovića je ovo debi za Konjičane.

70. minut: Mekić hvata volej, lopta ide pored stative.

68. minut: Drljo je na iskušenje stavio Ćemana udarcem direktno iz kornera. Golman Igmana uspio je loptu poslati u gol-aut.

67. minut: Izmjene u Igmanu, Bojo je ušao umjesto Bodula, a Bešagić umjesto Hebibovića.

64. minut: Krpić je zapucao odličnu šansu. Veliki pritisak Želje.

64. minut: Hodžić sada glavom nakon kornera šalje loptu kraj gola.

63. minut: Hodžić je proigrao Krpića, a Mahmić sjajno interveniše i blokira pokušaj napadača gostiju.

55. minut: Pojačava Mulalić napad. Hodžić je zamijenio Hajdarevića.

53. minut: Gužva pred golom Igmana, na kraju Hajdarević šutira visoko preko prečke.

46. minut: Nastavljeno je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima.

Meč u Konjicu izazvao je veliko interesovanje i prati se iz svih mogućih pozicija.

Završen je prvi dio u Konjicu. Igman na odmor nosi minimalnu prednost, a Željo u prvih 45 minuta nije pokazao skoro ništa.

45. minut: Tri minute nadoknade.

34. minut: GOOOOL. Igman vodi. Ramić je pogodio glavom nakon ubačaja Jakupovića. Napadač Igmana postigao je 11. gol sezone i izbio na prvu poziciju liste strijelaca.

33. minut: Najbolja šansa na meču. Hebibović je izašao sam pred Bendera, šutirao lijevom nogom, ali lopta je otišla pored gola. U nevjerici su na klupi domaćih. Iskusni fudbaler propustio je čisti zicer.

31. minut: Igman prijeti! Mahmić je šutirao sa 12-13 metara, lopta odlazi visoko preko gola.

28. minut: Oremuš je prvi igrač sa javnom opomenom u timu Igmana. Srušio je Drlju na ivici šesnaesterca.

26. minut: Peh za Želju, povrijedio se veznjak Armin Hodžić i on je morao van terena. Zamijenio ga je Beća.

23. minut: Bodul je loše izveo prekid, Musemić je ljut na klupi.

22. minut: Galić ruši Durakovića na ivici kaznenog prostora. Slobodan udarac za Igman, a javna opomena igraju Želje.

19. minut: Prva opasnost pred golom Želje. Hrelja je pobjegao Jašareviću i šutirao, Bender je zaustavio njegov pokušaj.

10. minut: Amoah šalje loptu visoko preko gola.

9. minut: Kontra Želje, Amoah je tražio Krpića, lopta se odbila do Drlje koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali Velić je odbranio.

2. minut: Susret s tribina posmatra Mehmed Janjoš, član stručnog štaba reprezentacije BiH. On se nalazi u društvu Dine Đurbuzovića.

1. minut: Antoni Bandić dao je znak za početak meča.

13:00 Igrači dva tima izlaze na teren.

Publika van stadiona, Igman - Željezničar, 25.02.2023.