PLBiH
TOK UTAKMICA: Leotar - Široki Brijeg 1:3, Radnik - Sarajevo 0:1, Zrinjski - Borac 4:1
Tri utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su danas.
06.11.2021. u 12:50

Vremenske neprilike, odnosno obilne padavine, pravile su probleme organizatorima utakmica, posebno Bijeljincima, ali je na kraju meč Radnik - Sarajevo odigran u (ne)regularnim uvjetima.

Malo bolji teren bio je u Trebinju, gdje je Leotar izgubio od Širokog Brijega, dok je Zrinjski u derbiju kola bio bolji od Borca.

____________________

90. minut: Završen je meč u Mostaru, a samim time i današnji program vezan za Premijer ligu BiH. Nastavljamo sutra od 13 sati, utakmicama Rudar - Željezničar i Posušje - Tuzla City. Hvala što čitate Faktor.ba.

83. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Vušurović smanjuje na 4:1.

61. minut: Nova bakljada Ultrasa, navijača Zrinjskog, da li će delegat to evidentirati ili će im FSBiH progledati kroz prste?

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

36. minut: GOOOOOLLLLLLL! Savić pogađa za 4:0. Borac je "razbijen".

30. minut: GOOOOOLLLLLLL! Bilbija pogađa za 3:0.

25. minut: GOOOOOLLLLLLL! Bilbija pogađa sa bijele tačke za 2:0.

24. minut: Penal za Zrinjski. Duel Zakarića i Memije sudija Peljto okarakterisao je kao prekršaj za najstrožiju kaznu.

13. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Zrinjski vodi. Eurogol je postigao Malekinušić. Ćetković nije imao nikakve šanse, paradom je samo uljepšao gol.

3. minut: Prijete Banjalučani. Vušurović hvata volej, ali Čondrić paradom spašava gol Mostaraca. I nakon kornera golman Čondrić spašava Zrinjski.

1. minut: Počeo je meč Zrinjski - Borac.

90. minut: Završen je meč u Bijeljini, Sarajevo je slavilo sa 1:0. Selimo u Mostar, gdje derbi igraju Zrinjski i Borac.

90. minut: Igrat će se četiri minute nadoknade. Pritisak Radnika.

87. minut: Dizdarević zaustavljava udarac Batara.

76. minut: Dupovac blokirao pokušaj Todorova. Korner je za Radnik.

72. minut: Pantelić je napravio "slalom" kroz odbranu Sarajeva, ali je oklijevao. Lopta se odbila do Blagojevića koji je šutirao pored gola.

68. minut: Anel Hebibović dobio je crveni karton na klupi Sarajeva!

56. minut: Na drugoj strani KObiljar je pokušao uposliti Ahmetovića, koji kasni za djelić sekunde. Mogli su gostu udvostručiti prednost.

55. minut: Sušić je iz slobodnjaka pogodio Ševelja u ruku, ali Njegomirović nije pokazao na bijelu tačku. Čini se da je Radnik oštećen.

51. minut: Velik gužva u kaznenom prostoru Sarajeva, ali domaći nisu uspjeli postići izjednačujući gol.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Bijeljini.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Bijeljini, gdje Sarajevo vodi golom Đokanovića.

42. minut: Velika prilika za Radnik, ali Motika je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

37. minut: Blagojević je pokušao u dva navrata. Prvo je nakon prekida pogodio "živi zid", a u nastavku akcije šutirao je visoko preko gola.

27. minut: Dobro su kombinovali igrači Radnika, ali udarac Pantelića brani Dizdarević.

17. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi golom Đokanovića. Veznjak Bordo tima iskoristio je loš teren, šutirao je sa 20-ak metara, lopta je nezgodno odskočila ispred golmana Radnika i završila u mreži.

14. minut: Blagojević je sada završio u lokvi vode pored stadiona. Komična scena iz Bijeljine...

10. minut: Popara neće moći nastaviti susret, a umjesto njega ulazi Vasić.

6. minut: Ukazuje se pomoć Popari, koji se žali na povredu nakon uklizavanja u duelu sa Đokanovićem.

1. minut: Počeo je meč u Bijeljini.

17:01 sati: Ekipe upravo izlaze na teren, ali uz dosta muke, jer moraju preskočiti veliku lokvu vode ispred tunela.

16:58 sati: Sada je i zvanično, utakmica Radnik - Sarajevo će se igrati!

16:22 sati: Teren u Bijeljini "spreman" je za današnji susret - napisali su iz FK Sarajevo na Facebook stranici uz fotografije "močvare" u Bijeljini, aludirajući a loše uvjete.

15:56 sati: Nešto više od sat je do planiranog početka utakmice Radnik - Sarajevo. Međutim, još se ne zna da li će ovaj susret biti odigran, jer je teren u Bijeljini u očajnom stanju zbog obilnih kiša koje su padale ovih dana.

14:52 sati: Od 17 sati meč 16. kola trebali bi igrati Radnik i Sarajevo, dok je za 19 sati zakazan derbi Zrinjski - Borac.

90. minut: Kraj na Policama. Široki je slavio sa 3:1.

70. minut: GOOOOOLLLLLL! Gosti su, čini se, završili posao. Ikić je pogodio za 1:3.

54. minut: GOOOOOLLLLLL! Široki opet vodi, sada je strijelac Medić

48. minut: Leotar ptvi prijeti u nastavku, ali Sekulić pogađa stativu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Policama.

41. minut: GOOOOLLLLLL! Leotar je izjednačio. Strijelac je bio Aćimović, koji je rutinski pogodio nakon jednostavne akcije Trebinjaca i asistencije Asima Zeca.

23. minut: Gosti nastavljaju sa napadima. Sada je prijetio Blagajić, ali samo korner.

14. minut: GOOOOLLLLLL! Široki je poveo, a strijelac je Mujan koji se najbolje snašao nakon kornera i matirao Vukanovića.

13. minut: Još jedna prilika za Široki. Lukić izlazi sam ispred Vukanovića, ali golman domaćih ponovo sjajno interveniše.

11. minut: Gosti prvi prijete, ali Ćavar nije uspio poslati loptu u mrežu gola Leotara nakon odbijene lopte.

1. minut: Počeo je susret na Policama.

12:59 sati: Kiša je padala i u Trebinju, teren je težak za igru, tako da neće biti lako ni igračima Leotara i Širokog Brijega.

12.50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 16. kola Premijer lige BiH.