TOK UTAKMICA/ Pobjede Krupe, Sarajeva i Olimpika
Odigrane su tri utakmice 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
12.12.2020. u 12:05

Krupa je kreirala iznenađenje i pobijedila Željezničar 2:1, dok je Olimpik uknjižio minimalnu pobjedu protiv Radnika.

Sarajevo je na Koševu rezultatom 2:1 slavilo protiv Slobode.

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________________________________

Kraj meča na Koševu. Pobjeda Sarajeva rezultatom 2:1.

90. minut: Još četiri minute nadoknade.

82. minut: Lijepi potezi Tatara u šesnaestercu Slobode, ali njegov udarac je blokiran. Za sada ništa od hat-tricka.

73. minut: GOOOOL. Sloboda smanjuje s igračem manje. Kurtalić je strijelac poslije asistencije Maksimovića.

55. minut: Kontra Sarajeva, Đokanović jedan na jedan sa Kukićem, a golman Slobode izlazi kao pobjednik.

54. minut: Gosti sada traže penal, ali sudija se nije oglašavao. Lopta je na putu prema golu pogodila Miličevića, ali se njegova ruka nalazila uz tijelo.

48. minut: Crveni karton za Devedžića. Oštar start mladog stopera nad Miličevićem, a sudija Grbića odmah je isključio fudbalera Slobode.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Kraj prvog dijela.

38. minut: Ristić mijenja Tomaševića. Vjerovatno se radi o povredi fudbalera Slobode koji je do danas ima maksimalnu minutažu u crveno-crnom dresu.

29. minut: Sarajevo nastavlja sa napadima. Sada je Handžić dobro šutira, Kukić odbio u korner.

27. minut: GOOOOOL. Tatar je opet strijelac. Reprezentativac BiH je preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca stigao do desetog gola u sezoni. Lopta je uz pomoć stative završila u mreži.

22. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi. Devedžić je pogriješio u dodavanju, dodao je loptu pravo u noge Velkoskog, a Makedonac proigrava Tatara, koji matira Kukića.

20. minut: Bolan krik Sušića. Ostao je ležati na terenu.

15. minut: Opasna kontra Slobode, Osmić je bio u šansi, ali iz teške pozicije šutirao pored gola.

12. minut: Uzelac je "prodao" loptu na sredini terena, Sušić je odmah proigrao Tatara, koji slabo šutira.

10. minut: Sarajevo ima terensku inicijativu, ali i dalje bez većih uzbuđenja.

1. minut: Počeo je susret na Koševu.

17 sati: Derbi starih rivala započet će odavanjem počasti Edini Serhatlić, nedavno preminuloj fudbalerki Slobode.

16:55 sati: Glavni sudija meča Sarajevo - Sloboda je Zoran Grbić iz Prijedora.

16:50 sati: Tuzlaci su na Koševu bez trenera Gradimira Crnogorca, koji nije doputovao u Sarajevo zbog porodičnih razloga.

Završeno i u Krupi na Vrbasu. Krupa je savladala Želju 2:1 i prekinula niz od 10 mečeva bez pobjede.

Kraj utakmice na Otoci. Bitna pobjeda Olimpika protiv Radnika u debiju Slavka Petrovića.

90. minut: Finiš mečeva. Bez promjene rezultata.

74. minut: Dvostruka izmjena kod Želje. Izašli su Hajdarević i Veselinović, a ušli Subašić i Mujezinović.

74. minut: GOOOOOL. Dujaković precizan sa 11 metara. Šutirao je snažno, po sredini gola.

72. minut: Penal za Krupu! Lopta je, vidio je sudija Jelić, pogodila u ruku Ikića. Negoduju gosti. Zbog protesta su žute kartone dobili Memić i Osim na klupi Plavih.

71. minut: Veselinović je bio u dobroj prilici, ali slabo šutira.

67. minut: GOOOOOL. Poravnanje u Krupi na Vrbasu. Sjajan gol Juričića poslije centaršuta Alispahića. Ništa nije mogao golman domaćih Abdulahović.

62. minut: Zatresla se mreža Želje, ali gol Aćimovića poništen je zbog ofsajda.

60. minut: Na Otoci Olimpik čuva stečeno vodstvo.

58. minut: Juričić sada šalje loptu tik pored gola. I dalje 1:0 za Krupu.

57. minut: Modić je zamijenio Galića. Doći će do određenih rokada u domaćem timu.

57. minut: Alispahić sa distance šutira pored gola.

56. minut: Marin Galić, asistent kod vodećeg kola Krupe, mora van igre zbog povrede.

52. minut: Odlična prilika za Krupu. Alispahić je izgubio loptu na sredini terena, četiri igrača su krenula ka golu Želje, na kraju Galić glavom šalje loptu pored gola.

46. minut: Frano Jelić označio je početak drugog poluvremena u Krupi na Vrbasu. Lendrić je ostao u svlačionici, na terenu je Blažević.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Otoci.

Poluvrijeme i na Otoci. Olimpik ima minimalnu prednost.

Kraj prvog dijela u Krupi na Vrbasu.

45. minut: Drugi žuti, odnosno crveni karton za Milićevića. Željo ostao sa igračem manje. Gosti su iz čiste situacije, odnosno kornera koji su imali došli u situaciju da sprečavaju kontranapad. Milićević je izgubio loptu, a onda je bio primoran zaustavljati protivničkog igrača.  On je prvi žuti karton dobio u 32. minuti.

42. minut: GOOOOL. Promjena rezultata na Otoci. Olimpik u finišu prvog dijela dolazi do prednosti. Pogodio je Kenan Handžić.

37. minut: Pritisak Željezničara. Gosti traže poravnanje.

34. minut: Gužva pred golom Krupe nakon kornera, nema promjene rezultata.

- Na Otoci i dalje mreže miruju.

26. minut: Krupa vodi protiv Želje! Aćimović je strijelac. Odlična akcija domaćih po desnoj strani. Galić je uputio prizemac centaršut, a Aćimović postiže četvrti gol u sezoni.

17. minut: Najbolja šansa na utakmici. Aćimović je šutirao iz šesnaesterca, Erić odbija u korner.

15. minut: Dobra šansa za Želju. Pokušao je Lendrić, Abdulahović odbranio.

11. minut: Sada je Bojo bio u šesnaestercu, interveniše odbrana domaćih. Otvoreno se igra s obje strane.

1. minut: Počela je i utakmica na Otoci.

3. minut: Željo prijeti preko Boje, lopta ide pored gola.

1. minut: Počela je utakmica u Krupi na Vrbasu.

Olimpik će danas sa klupe predvoditi novi šef stručnog štaba Slavko Petrović. Zanimljivo, on je bio doskorašnji trener Radnika.

12.45 sati: Ovo je posljednje kolo u jesenjem dijelu sezone.

Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Od 13 sati pratite duele Krupa - Željo i Olimpik - Radnik, a od 17 sati dvoboj Sarajeva i Slobode.