TOK UTAKMICA: Pobjede Veleža i Radnika, senzacija na Grbavici
Završene su tri utakmice osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
19.09.2020. u 15:35

Velež je kao gost pobijedio Mladost 2:1, Radnik je sa 4:0 razbio Olimpik, a za senzaciju dana pobrinula se Krupa koja je savladala Želju na Grbavici 1:0.

Mladost - Velež 1:2

Radnik - Olimpik 4:0

Željezničar - Krupa 0:1

_______________________________________________________________________________________________________

Kraj utakmice. Poraz Želje, tri boda za Krupu.

90. minut: Sudar glavama Mujezinovića i Svrake. Čini se da je veznjaku gostiju pukla arkada.

90. minut: Četiri minute nadoknade, četiri minute nade za Želju da izbjegne poraz.

87. minut: Žuti karton za Maksimovića

84. minut: Modić i Maksimović u igri, izašli su Redžić i Mandić.

81. minut: Dobra šansa za Mujezinovića, Kolak brani.

78. minut: Simonović zaustavlja Veselinovića, a zbog povlačenja za dres dobio je javnu opomenu.

75. minut: Žuti za Mandića zbog simuliranja, a Veselinović ulazi umjesto Alispahića.

74. minut: Svraka je prvi igrač gostiju koji je dobio žuti karton.

68. minut: Dujakovića mijenja Svraka, nekadašnji prvotimac Želje. Kod domaćih je Hajrić zamijenio Lendrića.

65. minut: Zbog prigovora je javnu opomenu zaradio Amar Osim.

64. minut: Sada je požutio Šehić zbogg starta nad Dujakovićem.

63. minut: Krupa je konačno prešla na Željinu polovinu i odmah je bilo opasno. Dujaković šutira direktno u Fejzića.

61. minut: Željo pritišće. Opet Mujezinović šutira, ali ponovo neprecizno.

60. minut: Mujezinović sada šutira snažno sa distance - pored gola.

57. minut: Sve je dobro uradio Blažević, mnogi su čekali centaršut, a on se odvažio na udarac slabijom lijevom nogom i poslao loptu preko gola.

54. minut: Izmjena kod Krupe. Simović umjesto Golubovića.

53. minut : Lijepu akciju Plavih upropastio je Mujezinović.

50. minut: Najbolja prilika za Želju. Zec je uzrmao prečku.

47. minut: Zec u padu šutira pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Amar Osim napravio je jednu promjenu. Hajdarević je ostao u svlačionici, a u igri je Zec.

Kraj prvog poluvremena. Gosti pogotkom Makitana imaju minimalnu prednost.

45. minut: Prvo poluvrijeme produženo je za jednu minutu.

44. minut: Najbolja prilika za Želju. Prodor Blaževića po desnoj strani i centaršut, Štilić šutira, golman Krupe odbija u korner.

38. minut: I Mujezinović je dobio javnu opomenu, slobodan udarac za Krupu. Puzigaća je pokušao, prebacio živi zid, ali dobro postavljeni Fejzić je ovoga puta siguran.

35. minut: Žuti karton za Štilića poslije žestokog starta nad Mandićem.

27. minut: Nakon kornera pokušao Sadiković, ali Kolak brani.

16. minut: GOOOOLL. Krupa vodi. Makitan je strijelac. Slabo je intervenisao Fejzić poslije jednog slobodnog udarca, a kapitenu Krupe nije bilo teško da gotovo s linije pospremi loptu u mrežu.

6. minut: Blažević loše centrira, golman Kolak interveniše bez problema.

1. minut: Počeo je susret na Grbavici.

- Sudije i fudbaleri oba tima izlaze na teren uz Tifinu Grbavicu

Kraj utakmice u Bijeljini.

91. minut: GOOOOOL. Huseinbašić pogađa za 4:0.

85. minut: Mogao je Radnik do novog gola, ali je Bradonjić oklijevao.

68. minut: Potop Olimpika u Semberiji. Radnik vodi 3:0. Drugi gol na meču postigao je Bradonjić, a asistencija ide na konto Šarića.

Amar Osim odabrao je 11 igrača za utakmicu s Krupom.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Nikolić, Dujaković, Puzigaća, Palić, Andrejić, Mandić, Golubović

65. minut: GOOOOOL. Radnik stiže do drugog gola na utakmici. Lijepu akciju domaćih u gol je pretvorio Nedim Mekić. Asistenciju bilježi Karić, koji je svojim dodavanjem izbacio skoro cijelu odbranu Olimpika, a Mekiću je preostao lakši dio posla.

60. minut: Žuti kartoni za Huseinbašića i Karića.

55. minut: Šarić pokušava i pogađa vanjski dio mreže. Mogao je ofanzivac Radnika možda i odigrati povratnu loptu, međutim odlučio se na udarac. Ostaje 1:0.

46. minut: Počeo je drugi dio na Gradskom stadionu u Bijeljini.

45. minut: Završeno prvo poluvrijeme u Bijeljini. Radnik ima prednost 1:0.

44. minut: Još jednom Kozić spašava Radnik. Sada je pokušao Milanović, silovito je šutirao, a čuvar mreže Radnika odlično odbranio.

35. minut: Kozić brani zicer. Osmanović je pokušao, a golman Radnika pokazao svoje kvalitete. Olimpik je propustio veliku šansu i priliku da kazni poigravanje Šuberta, koji je izgubio loptu pred svojim golom.

33. minut: Dalekometni udarac Popare, malo iznad prečke gola Olimpika.

Kraj u Doboju kod Kaknja. Pobjeda Veleža rezultatom 1:2. Treći trijumf tima Feđe Dudića ove sezone.

84. minut: U prethodnih deset minuta čak četiri žuta kartona za igrače Veleža (Bihorac, Zeljković, Radovac i Mulić).

77. minut: GOOOOOOOOL! Velež opet ima prednost protiv Mladosti. Sada je 1:2. Drugi gol za Rođene ma meču postigao je Samir Radovac.

1. minut: GOOOOL. Radnik vodi. U 47. sekundi pogodio je Bradonjić i postigao prvi gol u sezoni. Asistirao mu je Huseinbašić.

1. minut: Počeo je meč Radnika i Olimpika u Bijeljini.

71. minut: Kovač mijenja Dedića u ekipi Mladosti.

68. minut: Mogao je Velež ponovo do vodstva, ali sjajni Bukvić dva puta zaustavlja Zeljkovića.

65. minut: Ovčina u igri, Pršeš izlazi.

63. minut: GOOOOOL. Mladost je poravnala na 1:1. Strijelac je Miloš Nikolić.

60. minut: Pola sata do kraja. I dalje bez promjene rezultata.

46. minut: Begić umjesto Ćerimagića kod domaćih.

46. minut: Počeo je drugi dio u Doboju kod Kaknja.

Stigli su sastavi za meč u Bijeljini.

Radnik: Kozić, Sušić, Novaković, Šubert, Koraksić, Popara, Mekić, Huseinbašić, Bradonjić, Šarić, Karić.

Olimpik: Hadžić, Imamović, Lekanić, Adžem, Bajraktarević, Handžić, Hadžanović, Muminović, Milanović, Šišić, Osmanović.

Kraj prvog poluvremena. Velež minimalnu prednost nosi na odmor.

37. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Strijelac je Mulić. Golman Mladosti je pročitao napadača Veleža, ali je udarac bio dovoljno snažan i precizan.

36. minut: Penal za Velež! Nikolić je igrao rukom, a Peljto pokazao na kreč.

30. minut: Pola sata igre. Po dva pokušaja s obje strane, ali bez udarca u okvir gola.

29. minut: Povrijeđenog Makedonca zamijenio je Ćivić.

25. minut: Cheshmedijev traži ljekarsku pomoć. Čini se da neće moći nastaviti meč.

20. minut: Otvoren susret, ali mreže i dalje miruju.

11. minut: Alić pokušao iznenaditi Bobića, lopta odlazi pored stative.

6. minut: Malo je nedostajalo da Velež stigne do vodstva. Radović je iz slobodnog udarca uzdrmao prečku.

1. minut: Počela je utakmica.

16.25 sati: Rođeni su i ovaj meč bez Brazilca Brandaa, koji je bez dogovora s menadžmentom Veleža oko novog ugovora. Nema ni Ćosića, koji odrađuje suspenziju zbog tri žuta kartona. Kod domaćih je odsutan Mahmić.

16.20 sati: Utakmica u Doboju kod Kaknja igra se bez navijača, a ovo je i jedini susret za koji nije osiguran TV prijenos.

16:15 sati: Pravdu na meču dijeli najbolji bh. sudija Irfan Peljto.

Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Ćerimagić, Biber, Lalić, Dedić, Nikolić

Velež: Bobić, Radovac, Bihorac, Zeljković, Pršeš, Cvijanović, Ferreyra, Vehabović, Chesmedjiev, Radovac, Mulić