TOK UTAKMICA: Radnik - Željo 0:2, Borac - Sloboda 2:0
Radnik i Željezničar su susretom u Bijeljini otvorili drugo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
07.08.2020. u 16:10

Željezničar je golovima Mujezinovića i Štilića slavio sa 2:0.

U  drugom meču Borac je slavio protiv Slobode rezultatom 2:0. Slobodu je "načeo" Lukić, a konačan rezultatom postavio je Mujkić nesretnim autogolom.

Tekstualni prijenos susreta mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Kraj meča u Banjoj Luci. Zaslužen trijumf Borca 2:0.

90. minut: Još tri minute nadoknade.

83. minut: GOOOOL. Borac je uduplao prednost, autogol je postigao Mujkić.

76. minut: Herić napušta igru, umjesto njega ulazi Husić. Predragovića je zamijenio Žerić.

75. minut: Danilovića mijenja Radulovića, a umjesto Lukića na travnjaku je Kajkut.

68. minut: Strijelac jedinog pogotka do sada Jovo Lukić dobio je žuti karton. Trener gostiju Gradimir Crnogorac napravio je dvostruku izmjenu. Maksimovića je zamijenio Kurtalić, a umjesto Kadrića u igri je Ristić.

59. minut: GOOOOL. Borac vodi, Lukić je strijelac. Šutirao je Zilkić, Golubović kratko odobio loptu, a napadač Borca je bio na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

57. minut: Sloboda je krenula u jedan opasan kontranapad koji je oštrim startom nad Tomaševićem spriječio Dujaković i zaradio javnu opomenu.

54. minut: Najbolja prilika za Borac u drugom dijelu. Lukić je odlično šutira, ali Golubović ima svoj dan...

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Miruju mreže u gradu na Vrbasu.

45. minut: Jedna minuta sudijske nadoknade.

41. minut: Žuti karton i za Mujagića.

37. minut: Brtan je prvi igrač Borca koji je zaradio žuti karton.

35. minut: Još jedan pokušaj Slobode, Herić je centrirao iz slobodnog udarca, a Mujagić slabo zahvatio loptu glavom.

31. minut: Herić se odvažio na šut, direktno u Pavlovića.

26. minut: Žuti karton zaradio je Kadrić.

24. minut: Sloboda prijeti poslije kornera, Predragović se slabo snalazi.

18. minut: Prva opasnost pred golom Borca. Odličan pokušaj Mujagića, Pavlović izbacuje loptu u korner.

16. minut: Lukav pokušaj Zilkića iz slobodnog udarca, ali Golubović opet uspješniji.

15. minut: Danilović šalje loptu "nebu pod oblake". Bez opasnosti po mrežu gostiju.

5. minut: Ćosićev pokušaj centaršuta umalo da završi u mreži Tuzlaka. Intervenisao je Golubović.

1. minut: Antoni Bandić je označio početak meča na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Borac: Pavlović, Jovanović, Danilović, Ćosić, Dujaković, Brtan, Lukić, Vranješ, Milojević, Zilkić, Zakarić

Sloboda: Golubović, Jusić, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Kadrić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić

___________________________________________________________________________________________________________________

Kraj u Bijeljini. Rutinska pobjeda Plavih. Drugi trijumf bez primljenog pogotka.

90. minut: Četiri minute nadoknade

88. minut: Alispahić šutira sa distance, direktno u Kozića.

85. minut: Pet minuta do kraja meča, Radnik pokušava nešto napraviti dugim loptama na visokog Zukića, ali odbrana Želje bez većih problema rješava sve probleme.

77. minut: Dvostruka izmjena i kod Želje. Lendrić umjesto Juričića, a Alispahić je zamijenio Štilića.

74. minut: Popara mijenja Mekića, a Zukić ulazi umjesto kapitena Đurića.

67. minut: Osim je napravio dvostruku izmjenu. Teren su napustili Gasal i Mujezinović, kreatori prvog gola, a u igri su Subašić i Veselinović. Kod Radnika je Motiku zamijenio Huseinbašić.

67. minut: GOOOOL. Štilić je rutinski pogodio sa 11 metara.

66. minut: Penal za Želju. Oboren je Juričić. Prekršaj je skrivio Šubert i dobio žuti karton.

60. minut: Uigrana akcija Plavih, Štilić centrira i pronalazi Sadikovića, koji gađa suprotni ugao, ali lopta odlazi pored stative.

59. minut: Štilić sjajno prolazi pored Gogića, koji ga ruši i dobija javnu opomenu.

58. minut: Željo je agilniji i u nastavku. Tim Amara Osima traži drugi pogodak za mirniju završnicu.

Od 19 sati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci igraju Borac i Sloboda. Poznati su sastavi:

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Bijeljini. Petrović i Osim nisu mijenjali početne postave.

Kraj prvog poluvremena. Željo na odmor odlazi s minimalnom prednošću 0:1. Jedini gol na meču dao je Mustafa Mujezinović u 34. minuti.

45+1 minut: Oštar start Novakovića, Mujezinović je ostao na zemlji. Ljekarska služba mu ukazuje pomoć. Stoper Radnika dobio je žuti karton.

34. minut: GOOOOL. 0:1. Gosti iz Sarajeva dolaze do vodstva. Nekoliko igrača Želje je izmijenilo kratka dodavanja na vrhu šesnaesterca Radnika, a Mujezinović "ljevicom" šalje loptu iza leđa Kozića. Asistencija ide na konto Gasala. Mujezinoviću je ovo drugi gol u sezoni.

Slavlje gostiju FOTO: A. Herić, fkz.ba

32. minut:  Šansa za Želju poslije kornera. Ikićev udarac glavom blokira odbrana domaćih.

27. minut: Prvi fudbaler Radnika koji je zaradio javnu opomenu je Nedim Mekić.

25. minut: Žuti karton za Željinog debitanta Gasala. On je pokušao iznuditi penal, ali sudija mu je zbog simuliranja pokazao javnu opomenu.

24. minut: Gosti su poslije kornera tražili penal, Petrović se nije oglasio.

23. minut: Dobra intervencija Kozića. Juričić je pokušao glavom, lopta je išla pod prečku, ali je golman Radnika bio na visini zadatka.

19. minut: Najveća prilika na utakmici. Bradonjić je sjajno "gađao" sa distance, a Šehić lijepom paradom odbranio njegov šut.

9. minut: Opasna akcija Želje, interveniše odbrana Radnika.

3. minut: Šehić je dobio žuti karton.

2. minut: Gužva u šesnaestercu Želje. Novaković je pokušao, jedan fudbaler Želje blokirao. Igrači Radnika su tražili penal, ali sudija se nije oglasio.

1. minut: Počeo je duel na Gradskom stadionu u Bijeljini.

- 5 minuta: Prije samog starta utakmice Bijeljinu je pogodilo jako olujno nevrijeme. Vjetar je nosio i prevrtao klupe za rezervne igrače, javio je komentator Arene Sport.

- Susret u Bijeljini bit će 33. okršaj ova dva rivala. Željezničar je slavio 18 puta, devet utakmica bilo je neriješeno, a pet susreta su Bijeljinci riješili u svoju korist.

- Današnji meč sudi Dragan Petrović iz Banje Luke. Njegovi pomoćnici su Amer Macić i Mirza Demir. Četvrti arbitar je Luka Bilbija.

FK Radnik: Kozić, Novaković, Mekić, Vasić, Bradonjić, Gogić, Karić, Đurić, Motika, Koraksić, Šubert. Na klupi su: Kačavenda, Vinski, Nikić, Sušić, Popara, Zukić, Šarić, Huseinbašić, Janjić

FK Željezničar:  Fejzić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Hajdarević, Gasal, Sadiković, Štilić,  Juričić, Mujezinović. Na klupi su:  Muftić, Miletić, Subašić, Alispahić, Milićević, Veselinović, Lendrić, Hajrić, Bekrić