TOK UTAKMICA/ Remi u derbiju, Borac novi lider
Odigrane su četiri utakmice 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a novi lider na tabeli je Borac.
08.05.2021. u 14:23

U sudaru timova iz donjeg dijela tabele Sloboda je nadigrala Olimpik sa 2:0 i riješila pitanje oko opstanka, dok su Mladost i Radnik u Doboju kod Kaknja remizirali rezultatom 0:0.

Borac je rezultatom 1:0 pobijedio Krupu i preuzeo vrh tabele sa jednakim brojem bodova kao Sarajevo.

Mostarski derbi između Zrinjskog i Veleža završen je bez pobjednika - 1:1.

Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović, Mašić, Bekić, Jakovljević, Trebotić, Magdić, Juranović, Bilbija

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Georgijević, Brandao, Dario, Hasanović, Vehabović, Radovac

Tesktualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

Završen je mostarski derbi - 1:1.

94. minut: Igra se posljednji minut nadoknade. Tičinović je promašio nemoguće, sa samo par metara pogodio je stativu.

80. minut: Dobar pokušaj Juranovića iz slobodnog udarca brani Bogdanović.

77. minut: Sada je trener Veleža Feđa Dudić zaradio javnu opomenu zbog prigovora.

75. minut: Osmić mijenja Hasanovića.

70. minut: Škrbić i Ljubić u igri, a van terena su Mašić i Trebotić.

69. minut: Žuti karton zaradio je Bilbija nakon prekršaja nad Radovcem.

67. minut: Umalo da Bilbija opet pogodi mrežu Veleža. Probao je glavom, Bogdanović se pružio koliko je dug, a lopta ide pored gola.

66. minut: "Požutio" je Radović zbog prekršaja nad Tičinovićem.

63. minut: Cvijanović u igri umjesto Brandaa.

55. minut: GOOOOOL. Bilbija je opet koban za Velež. Pogodio je za izjednačenje na dodavanje Juranovića. Bilbija je, podsjetimo, u posljednjem obračunu ovih timova zabio tri pogotka.

46. minut: Pršeš je ostao u svlačionici, na terenu je Radović.

19:52 sati: Završeno je prvo poluvrijeme. Rođeni na odmor nose minimalnu prednost.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

42. minut: GOOOOOL. Vehabović dovodi Velež u vodstvo. Bekić je izgubio loptu blizu svog gola, Brandao je proigrao Vehabovića, ovaj se oslobodio svojih čuvara i pospremio loptu iza leđa Varvodića.

40. minut: Žuti i za Bekića zbog starta nad Ćosićem.

34. minut: Velika šansa za Zrinjski poslije prekida. Pravo je čudo da lopta nije završila u mreži.

33. minut: Žuti karton za Zvonića. Kapiten Veleža srušio je Juranovića.

27. minut: I Ćosić je oprobao udarac, lopta ide pored gola Varvodića.

21. minut: Šut Georgijevića malo pored gola Zrinjskog. Uzvratio je Velež.

20. minut: Najbolja prilika za Zrinjski. Mašić je šutirao neprecizno, čini se malo i požurio, jer je Juranović dolazio s lijeve stane.

1. minut: Elvis Mujić, glavni sudija ovog duela, dao je znak za početak okršaja.

19:03 Igrači Zrinjskog i Veleža izlaze na travnjak.

Kraj. Pobjeda Borca. Banjalučani su na tabeli bodovno poravnati sa Sarajevom.

73. minut: Velika šansa za Borac da riješi pitanje pobjednika. Brtan je uzdrmao prečku.

46. minut: Počeo je drugi dio susreta.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci.

25. minut: Dobra šansa za Mandića, koji je neprecizan.

9. minut: GOOOOL. Borac vodi. Strijelac je Vranješ. Lijepa akcija Borca, Ziljkić je proigrao Subića, ovaj zavrnuo u šesnaesterac, a rutinski je loptu u mrežu pospremio kapiten Banjalučana.

1. minut: Krenuo je susret u Banjoj Luci.

Kraj u Tuzli i Doboju kod Kaknja.

GOOOOOL. Sloboda vodi 2:0. Mišković je riješio pitanje pobjednika u posljednjem napadu na meču.

90. minut: Četiri minute nade za Olimpik na Tušnju, mreže i dalje miruju na meču Mladost - Radnik.

80. minut: Velika prilika za Karića, Beganović je spriječio da lopta završi u mreži.

60. minut: Još pola sata igre u Doboju kod Kaknja, i dalje nema pogodaka.

57. minut: Predragović šutira pravo u Hadžića.

54. minut: Sada je i Kurtalić "požutio".

52. minut: Hadžanović ruši Husejinovića zbog čega je dobio žuti karton.

46. minut: Cruz umjesto Handžića kod Olimpika.

Završeno je prvo poluvrijeme u Doboju kod Kaknja (0:0), dok je u Tuzli 1:0 za Slobodu.

45. minut: Žuti karton i za Balića iz Slobode.

39. minut: Osmanović pada u šesnaestercu Slobode, Bandić mu je dodijelio javnu opomenu zbog simuliranja.

34. minut: Husejinović je matirao Hadžića, ali nekoliko sekundi ranije sudija Bandić svirao je prekršaj Mujagića nad Horićem. Ovo je drugi gol na utakmici koji je poništen domaćoj ekipi.

29. minut: Sloboda i poslije vodećeg gola opasnija. Opet je u prilici bio Mujagić, ali je njegov udarac sa 16 metara otišao iznad prečke.

25. minut: I dalje bez golova u duelu Mladosti i Radnika.

12. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Jusić je glavom pospremio loptu iza leđa Hadžića nakon centaršuta Predragovića.

10. minut: Atraktivan pokušaj Beganovića makazicama sa 16 metara, brani Hadžić.

6. minut: Mujagić je zaprijetio golu Olimpika.

1. minut: Počeo je susret u Tuzli, kao i onaj u Doboju kod Kaknja.