TOK UTAKMICA/ Santos gurnuo Želju u Evropu, a Slobodu u Prvu ligu FBiH
Današnjim utakmicama završena je sezona u fudbalskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine,
28.05.2023. u 15:56

Epilog je poznat. Sloboda i Leotar napuštaju Premijer ligu BiH, a Željezničar ide u Evropu.

Tekstualni prijenos utakmica 33. kola  mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Posušje - Velež 2:1

90+10: GOOOOL. Posušje dolazi do pobjede protiv Veleža.

Kraj na Koševu. Igman je slavio protiv Sarajeva sa 4:2.

Kraj u Tuzli. Željo je trijumfovao protiv Slobode rezultatom 2:1.

Završeno je i u Srebreniku. Tuzla City je sa 3:0 nadigrao Zrinjski. I Tuzla City je stigao do opstanka u eliti.

Kraj u Doboju. Sloga je preokretom savladala Borac sa 2:1 i osigurala opstanak.

87. minut: GOOOOL. Jusić je smanjio zaostatak Slobode.

85. minut: GOOOOL. Leotar je preokrenuo protiv Širokog. Sada je 2:1.

69. minut: Potop Zrinjskog u Srebreniku, Tuzla City je postigla treći gol.

68. minut: GOOOOL. Denković trese mrežu Sarajeva, Igman vodi 4:2.

65. minut: GOOOOL. Tuzla City je uduplao prednost protiv Zrinjskog. Sada su korak do opstanka.

58. minut: Vranješ ne koristi grešku u odbrani Želje. Naciljao je s vrha šesnaesterca, ali lopta ide pored gola.

55. minut: Preokret u Doboju. Sloga vodi protiv Borca rezultatom 2:1.

51. minut: GOOOOOL. Željo je uduplao vodstvo. Santos je ponovo strijelac. Sloboda je jednom nogom u nižem rangu.

49. minut: GOOOL. Leotar je izjednačio protiv Širokog.

46. minut: Prijeti Sloboda preko Mehmedovića. Prvi pokušaj je izblokirao Cocalić, a poslije toga igrač Slobode šalje loptu pored gola.

46. minut: Nastavljene su utakmice.

Poluvrijeme na utakmicama 33. kola. Prema trenutnim rezultatima u niži rang ispadaju Leotar i Sloboda, dok Željo čuva poziciju koja vodi u Evropu.

45. minut: GOOOOL. Sloga je poravnala protiv Borca.

39. minut: GOOOOOL. Igman ponovo vodi na Koševu, Ramić drugi put pogađa mrežu Sarajeva.

27. minut: GOOOOL. Eurogol Mulalića za poravnanje rezultata na Koševu.

20. minut: Posušje je izjednačilo protiv Veleža, dok je Tuzla City poveo protiv Zrinjskog.

19. minut: Sjajno je šutirao Vranješ, Muftić paradom odbija u korner. Poslije toga je Jusić glavom nakon kornera poslao loptu kraj gola.

14. minut: GOOOOOL. Preokret na Koševu. Hebibović trese mrežu Sarajeva, Igman vodi 2:1.

9. minut: GOOOOL. Igman je poravnao na Koševu, strijelac je Ramić.

7. minut: Padaju golovi kao na traci. Velež je stigao do prednosti u Posušju, Široki u Trebinju., kao i Borac u Doboju.

7. minut: GOOOOL. Hladan tuš u Tuzli. Santos je pogodio mrežu Slobode. Željo vodi.

2. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi protiv Igmana. Vrančić je strijelac.

17:00 Počele su utakmice.

16:24 Stadion Tušanj već je odlično popunjen, Sloboda će imati ogromnu podršku s tribina.

Kako se bliži početak utakmica, tako nam stižu i zvanični sastavi. Borac je u Doboj kod Sloge stigao rasterećen i Vinko Marinović odlučio je pomiješati karte, a isto važi i za Zrinjski koji je na megdan Tuzla Cityju došao bez Jakovljevića, Barišića, Bilbije, Ćorluke..., dok Velež u Posušju u startnih 11 ima šest igrača mlađih od 21 godine.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Osmanković, Mehmedović, Kurtalić, Hadžibeganović, Vranješ, Kapteanović, Bekić, Osmić, Delić; Željezničar: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Hodžić, Drljo, Štilić, Amoah, Santos, Krpić

Sarajevo: Šahinović, Jelić Balta, Mulalić, Vrančić, Oliveira, Kyeremeh, Šerbečić, Čirjak, Avramovski, Aničić, Ziljkić; Igman: Ćenan, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Denković, Mahmić, Ramić

Tuzla City: Barcola, Nukić, Šukilović, Nikitin, Mehidić, Karić, D. Pantelić, Kuzmanović, Subašić, Đ. Pantelić, Hadžić; Zrinjski: Soldo, Jukić, Ismajlgeci, Bekić, Malekinušić, Prskalo, Sučić, Memija, Vukotić, Senić

Sloga: Trako, Dadić, Nikolić, Zajić, Krstovski, Starčević, Ristić, Baštić, Milanović, Mihajlović, Kulenović; Borac: Pavlović, Dojčinović, Milojević, Šušić, Račić, Popara, Vojnović, Cvijanović, Blagaić, Marčetić

Leotar: Puletić, Milović, Uzelac, Čubrilo, Milić, Handžić, Aćimović, Đajić, Tahrić, Cmiljanović, Čavić; Široki Brijeg: Josipović, Barišić, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Ćavar, Kuprešak, Kuprešak, De Oliveira