Pretposljednje kolo
TOK UTAKMICA: Sarajevo 4:0 Zvijezda, Željezničar 1:2 Čelik
Sve oči uprte su u Koševo, gdje Sarajevo pobjedom protiv Zvijezde 09 može stići do titule prvaka naše države
18.05.2019. u 16:05

Utakmice 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su danas od 17 sati.

Tekstualni prijenos utakmice ovog kola mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________

Kraj u Krupi. Krupa se od domaćih navijača u Premijer ligi oprostila pobjedom protiv GOŠK-a sa 4:0.

90' Radnik je smanjio na Pecari na 2:1.

84' Željezničar je smanjo zaostatak protiv Čelika na 1:2. Strijelac je Ermin Zec.

79' Tuzla City stiže do počasnog gola u Mostaru. Sada je 5:1 za Zrinjski.

61' Čelik je uduplao prednost na Grbavici. Sada Zeničani vode sa 2:0. Mrežu Fejzića zatresao je Dilaver.

57' Dva brza gola Krupe, koja vodi protiv GOŠK-a 2:0. Ove dvije ekipe već su ispale iz Premijer lige.

52' Sada je 5:0 za Zrinjski protiv Tuzla Cityja.

50' Prvi pogodak u nastavku. Mladost vodi protiv Slobode pogotkom Guzine.

Završen je prvi dio i na Koševu. Sarajevo protiv Zvijezde 09 vodi sa 4:0. Bordo sastav je od titule prvaka BiH udaljen svega 45 minuta.

Kraj prvog poluvremena na Pecari. Široki vodi protiv Radnika 2:0. Završen je prvi dio i na Tušnju, gdje Sloboda i Mladost igraju bez golova. Čelik nakon prvih 45 minuta vodi  sa 1:0 protiv Željezničara, a Zrinjski protiv Tuzla Cityja 4:0.

44' Sarajevo vodi sa 4:0. Pogodio je kapiten Velkoski za 4:0 u jubilarnom 150. nastupu u Bordo dresu.

38': Čelik je poveo protiv Željezničara na Grbavici. Pogodio je Vrhovac.

33': Zrinjski vodi sa 4:0 protiv Tuzla Cityja.

33' GOOOOL, Mersudin Ahmetović šalje loptu iza leđa Erića za 14. ovosezonski pogodak.

30': 2:0 je na Koševu.  Hebibović je strijelac gola za Sarajevo.

25' Nebeski skok Amara Rahmanovića za vodstvo Sarajeva. Sjajno je ubacio Kapić. Za Rahmanovića je ovo deveti gol sezone.

22'. Nova promjena u Mostaru: Zrinjski sada vodi sa 3:0.

15' Široki Brijeg vodi protiv Radnika sa 1:0.

15' Novi gol Pod Bijelim brijegom. Zrinjski vodi sa 2:0. Pogodio je Staniša Mandić.

3' GOOOL. Zrinjski vodi u Mostaru protiv Tuzla Cityja. Strijelac je bio Mujagić u 3. minuti.

1' Počele su utakmice 32. kola Premijer lige BiH.

- Navijači Sarajeva su prije početka utakmice na Koševu nagradu "Ismir Pintol" dodijelili mladom defanzivcu Nihadu Mujakiću.

- Bordo sastav ima tri boda više i bolji međusobni skor od Zrinjskog. Do kraja prvenstva za titulu im je potrebna jedna pobjeda.

Sarajevo: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Kapić, Mujakić, Bekić, Tatar; Zvijezda 09: Erić, Mišić, Mahmutović, Huseinbašić, Nikolić, Tojčić, Brkić, Predragović, Bešanović, Čulum, Zekanović

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Šabanadžović, Bajić, Zec, Krpić, Mujezinović, Bogičević, Zajmović, Hajdarević, Rodin ;Čelik:  Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Okoli, Pecelj, Hodžić

Zrinjski: Soldo, Gojković, Barišić, Čirjak, Pezer, Stojkić, Filipović, Šovšić, Mandić, Mujagić, Kadušić; Tuzla City: Čalaković, Efendić, Musić, Crnkić, Kojić, Stjepanović, Burić, Bevab, Hasanović, Hajrović, Ubiparip

Sloboda: Muminović, Adžem, Husejinović, Varaban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović; Mladost: Bukvić, Hreljić, Fanimo, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Bojo, Vehab, Atajić, Isaković

Krupa:  Marković, Karišik, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Palić, Nikodijević, Aganspahić, Brtan, Milanović, Mandič; GOŠK: Brkić, Karamarko, Prskalo, Kulović, Đajić, Raguž, Ramić, Vego, Medak, Mujkić, Hasanović

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Barišić, Ćorić, Petrović, Eliomar, Marić, Jurić, Vukoja, Kovačić, Enin; Radnik: Lučić, Simonović, Mekić,Vasić, Hairlahović, Hadžić, Maksimović, Đurić, Motika, Šubert, Merajić

Navijači Sarajeva prije utakmice 18.05.2019.