TOK UTAKMICA: Sarajevo - Željezničar 1:1, Zrinjski - Široki Brijeg 2:1
Odigrane su zaostale utakmice osmog i devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koje su odgođene zbog nastupa naših timova u Evropi. Zrinjski je s 2:1 savladao Široki Brijeg, dok je gradski derbi Sarajevo - Željezničar okončan s 1:1. Direktne tektualne prijenose ovih susreta mogli ste pratiti na Faktoru.
04.11.2020. u 15:13

Prvi su na travnjak izašli fudbaleri Zrinjskog i Širokog Brijega, a meč osmog kola PLBiH na stadionu Pod Bijelim brijegom pripao je domaćem timu s 2:1, dok se zaostali gradski derbi iz devetog kola između Sarajeva i Željezničara igra od 18.30 sati.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Barbarić, Todorović, Bekić, Javkovljević, Enin, Filipović.
Rezerve: Soldo, Šilić, Bošković, Bašić, Sahiti, Kunić, Trebotić, Sadiku, Tičinović.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Vukoja, Begić, Jurić, Pervan.
Rezerve: Miškić, Obšivač, Grgić, Mašić, Jović, Stanić, Jurić, Ikić, Knežević.

Poznati su i sastavi za duel ljuti gradskih rivala, Sarajeva i Željezničara.

SARAJEVO: Kovačević, Oremuš, Pidro, Dupovac, Šerbečić, Đokanović, Pejović, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Handžić.
Rezerve: Džafić, Hodžić, Bešić, Hebibović, Mustedanagić, Islamović, Salčin, Jukić, Fanimo.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Blažević, Kosorić, Ikić, Šehić, Hajdarević, Alispahić, Štilić, Veselinović, Mujezinović, Lendrić.
Rezerve: Muftić, Miletić, Zec E., Zec A., Milićević, Bojo, Duraković, Beća, Bekrić.

__________________________________________________________________________________________________

KRAJ na Koševu, 121. ligaški gradski derbi okončan je 1:1.

90. +1: Velika šansa za Plave, Kovačević brani šut Lendrića koji je izbio sam pred njega.

90. minut: Tri minut sudijske nadokande.

87. minut: Šehić je žestoko faulirao Omeruša, ali prošao je bez kartona.

85. minut: Miletić mijenja Semira Štilića.

84. minut: Izblokiran šut Rahmanovića, dobro je reagovao Kosorić...

79. minut: Peti korner Željezničara na večerašnjem susretu.

77. minut: Žuti karton za Fanima nakon duela sa Šehićem.

72. minut: Handžić u ofsajdu...

71. minut: Korner za Sarajevo izveo je Pejović, odbrana Plavih otklanja opasnost.

70. minut: Fanimo mijenja Velskoskog, kapitenska traka seli na ruku Amera Dupovca.

67. minut: GOOOOOOOOOOOOOLLL! Alispahić je pogodio za izjednačenje, i to majstorski!

65. minut: Lendrić je izborio novi korner za goste, još jedno ubacivanje iz ugla. Željo dosta bolji u drugom dijelu.

64. minut: Lendrić u dobroj prilici, najboljoj za Plave večeras, makar iz igre. Vladan Kovačević je zaustavio njegov šut za nekih 17-18 metara i loptu skrenuo u korner.

59. minut: Loše izveden slobodnjak kapitena Željezničara, lopta je ponovo završila u živom zidu.

58. minut: Bekrić pogađa živi zid, lopta je pogodila Šerbečića u ruku, a Peljto mu je pokazao žuti karton. On neće konkurisati za utakmicu protiv Tuzla Cityja. Još bolja prilika za Plave...

57. minut: Slobodnjak za gostujući tim, sa malo više od 25 metara. Štilić i Bekrić su kraj lopte.

53. minut: Rahmanović iz velike udaljenosti šutira pored gola, nije to bio loš šut strijelca jedinog gola večeras.

51. minut: Bez većih uzbuđenja u nastavku 121. ligaškog susreta između ljutih gradskih rivala.

46. minut: S malim zakašnjenjem počelo je drugo poluvrijeme gradskog derbija između Sarajeva i Željezničara. Samir Bekrić je zamijenio Mustafu Mujezinovića.

Kraj prvog poluvremena, poslije prvih 45 minuta gradskog derbija Sarajevo protiv Željezničara vodi 1:0.

45. +1: Još jedna dobra prilika za Harisa Handžića, Ikić je izblokirao udarac napadača Sarajeva.

45. +1: Igrat će se jedna minuta sudijske nadoknade.

45. minut: Silovit šut Handžića s nekih desetak metara brani Erić. Dominacija Sarajeva u finišu prvog poluvremena.

44. minut: Neoprezan je bio Hajdarević, Pejović mu je ukrao loptu, no njegov šut izblokirala je gostujuća odbrana. Novi korner za domaćina.

43. minut: Žuti karton za Hadžića, propustit će utakmicu narednog kola PLBiH.

40. minut: Bojo blokira šut Handžića... Moglo je biti 2:0 za Sarajevo.

38. minut - GOOOOOOOOOOOOOLLL! Rahmanović je pogodio za vodstvo Sarajeva!

35. minut - Rahmanović šutira pored gola Željezničara.

32. minut - Sreća na strani Plavih, stativa zaustavlja loptu nakon što je šut Velkoskog skrenuo Blažević.

31. minut - Amar Osim napravio je prvu izmjenu, umjesto Mladena Veselinovića na terenu je Petar Bojo.

31. minut - Sarajevo je bilo u dobroj situaciji pred golom Željezničara. Oremuš je probio lijevu stranu, a Kosorić je osujetio završni pas.

28. minut - Žuti karton za Aleksandra Kosorića poslije žestokog starta nad Amarom Rahmanovićem.

25. minut - Udarac kapitena Željezničara odlazi preko gola.

24. minut - Slaba intervencija Kovačevića, igrao je rukom van kaznenog prostora. Peljto mu je pokazao žuti karton. Bit će to dobra prilika za Semira Štilića.

24. minut - Loša duga lopta Oremuša, Erić sigurno hvata...

19. minut - Dobra kontra Sarajeva, no lopta je nakon slabijeg pasa Velkoskog završila u rukama Erića.

18. minut - Posjed lopte 66 % - 34 % u korist Sarajeva, u udarcima je 5-0 za prvaka BiH.

17. minut - Fauliran Velkoski na oko 30ak metara od gola Željezničara, Tatar pogađa živi zid. Lopta je potom došla do Dupovca, koji šutira pored gola. Prva ozbiljnija prilika na utakmici.

15. minut - U dosadašnjem dijelu utakmice Sarajevo ima više loptu u svom posjedu, no ozbiljnih prilika za sada nije bilo.

13. minut - Eldaru Šehiću se ukazala kratko medicinska pomoć poslije duela sa Šerbečićem.

13. minut - Centaršut Pejovića iz kornera iz šesnaesterca izbacila je odbrana Željezničara.

12. minut - Ubačaj Tatara izblokiran, drugi korner za Sarajevo.

9. minut - Rahmanović je bio u dobroj situaciji, ali je Macić signalizirao da je lopta cijelim obim bila van terena.

8. minut - Štilić je loše ubacio iz ugla.

8. minut - Korner na suprotnoj strani. Pidro je izbacio loptu...

7. minut - Dvije dobre reakcije Erića poslije ubačaja fudbalera Sarajeva.

7. minut - Prvi korner na utakmici izvest će Sarajevo, izborio ga je Benjamin Tatar.

5. minut - Haris Handžić je u nedozvoljenoj poziciji.

1. minut - Počeo je 121. ligaški duel Sarajeva i Željezničara, prvi s centra krenuli su fudbaleri Željezničara. Početak gradskog derbija obilježio je veliki vatromet iznad sjeverne tribine najvećeg bh. stadiona.

18:14 - U bh. prijestolnici pada kiša, nadati se da neće pokvariti duel gradskih rivala. Posljednja dva pripala su ekipi Željezničara.

KRAJ! Heregovački derbi pripao je Zrinjskom s 2:1

90. +3: Gosti su imali priliku iz slobodnjaka, ali je lopta završila u živom zidu.

90. +1: GOOOOOOOOOOOOOLLL! Autogol Jakovljevića za 2:1.

90. minut: Najbolja prilika i jedina ozbiljna u drugom dijelu. Šut Cipetića brani Brkić...

88. minut: Sami je finiš hercegovačkog derbija, čije drugo poluvrijeme nije ponudila ništa posebno.

83. minut: Samo nekoliko sekundi nakon što je ušao Kunić je zaustavljen prekršajem zbog kojeg je Radeljić dobio žuti karton.

82. minut: Dvostruka izmjena Mladena Žižovića, Kunić i Trebotić ulaze umjesto Enina i Ivančića.

81. minut: Žuti karton za Damira Zlomislića.

72. minut: Sahiti u igri umjesto Todorovića.

62. minut: Tičinović mijenja Barbarića u sastavu Zrinjsog, a u redovima Širokog Jurić ulazi umjesto Vukoje.

62. minut: Prvi žuti karton na utakmici dobio je kapiten gostiju Dino Ćorić.

57. minut: Period igre u kojem se igra na sredini terena...

48. minut: Bilbija je ostao ležati na terenu poslije duela s Jovićem, ali se najbolji strijelac Zrinjskog brzo pridigao.

46. minut: Karačić je na startu drugog dijela napravio drugu izmjenu danas. Jović je zamijenio Jurilja.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

Kraj prvog poluvremena na stadionu Pod Bijelim brijegom. Zrinjski na pauzu odlazi s dva gola prednosti (2:0).

45. minut: Prvo poluvrijeme Luka Bilbija odlučio je produžiti za 60 sekundi.

45. minut: Brkić hvata loptu poslije udarca Ćorića sa ivice šesnaesterca.

41. minut: Prva izmjena na utakmici, Karačić je prisiljen napraviti prvu izmjenu. Mato Stanić mijenja Tomislava Čuljka.

40. minut: Bilbija loptu šalje visoko preko gola gostiju nakon što ga je lijepo usposlio Bekić koji je prethodno prevario Cipetića.

34. minut: Dobra akcija Širokobriježana završava udarcem Pervana koji odlazi pored gola. 4:1 je u udarcima u okvir gola u korist domaćeg tima.

28. minut: Zlomislić hvata loptu poslije šuta Todorovića.

25. minut: GOOOOOOOOOOOOOLLL! Ćorluka sada asistira za Ivančića, Zrinjski vodi 2:0!

23. minut: GOOOOOOOOOOOOOLLL! Uporni Bilbija se izborio za loptu, dodao do Zlomislića koji je uposlio Ćorluku koji je odlično pratio akciju Plemića.

19. minut: Nešto mirniji period igre na stadionu Pod Bijelim brijegom. Ozbiljnijih situacija nije bilo od šuta Pervana iz pete minute.

13. minut: Cipetić slabijom lijevom nogom sa ivice šesnaesterca šutira preko gola.

12. minut: U posljednjih nekoliko minuta lopta je u posjedu domaćeg tima.

8. minut: Martin Zlomislić kupi dubinsku loptu ispred Bilbije, kojeg je dobro zagradio Radeljić.

5. minut: Odlična prilika za Široki, no Jakovljević na liniji zaustavlja šut Pervana. Prethodno je odličan prizeman centaršut ubacio Cipetić.

1. minut: Poslije 20-ak sekundi domaćin je zaprijetio, ali je Zlomislić bio siguran posli udarca Filipovića.

1. minut: Luka Bilbija označio je početak utakmice između Zrinjskog i Širokog Brijega, gosti su prvi krenuli s centra.