TOK UTAKMICA: Sloboda - Sarajevo 1:2, Zrinjski - Tuzla City 1:1
Sarajevo je pobijedilo Slobodu u prvoj utakmici 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Zrinjski i Tuzla City podijelili su bodove.
21.08.2021. u 17:48

Bordo tim je na Tušnju trijumfovao sa 2:1. Golove su postigli Bodul i Ramić, a za domaće je pogodio Dž. Beganović.

U derbiju kola u Mostaru Zrinjski i Tuzla City remizirali su rezultatom 1:1.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.

______________________

Kraj utakmice.

90. minut: Šest minuta nadoknade. Varnice među članovima stručnih štabova. Viđena su dva isključenja.

89. minut: GOOOOL. Zrinjski je izjednačio. Malekinušić je strijelac pogotka za Zrinjski.

70. minut: Fejzić sada fenomenalnom reakcijom spašava Tuzlake. Ubacio je Tičinović, Mehidić uklizao i pokušao izbaciti loptu, međutim ona bi završila u mreži da golman gostiju nije bio na visini zadatka.

66. minut: Zlomislić mijenja Kamenara, a Čoko Bekića.

64. minut: Mešinović je prilikom izlaska iz igre zbog odugovlačenja dobio žuti karton. Zamijenio ga je Tomašević. U igru je ušao i Tomašević, a zamijenjen je strijelac jedinog gola Džafić.

60. minut: Gavrić iz šesnaesterca šutira direktno u Kukića. Bila je ovo dobra prilika za goste.

56. minut: Nevjerovatna situacija. Tuzla City je krenuo u kontranapad, a neko je ubacio drugu loptu u teren. Omelo je to goste, a ubrzo je utakmica zaustavljena.

48. minut: Morris interveniše ispred Bilbije. Opasno je bilo pred golom Tuzla Cityja.

45. minut: Počeo je drugi dio.

Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

33. minut: GOOOOL. Gosti vode. Džafić je strijelac. Pobjegao je odbrani Zrinjskog nakon dodavanja Doffa, golman Kukić je napustio svoju mrežu, a fudbaler Tuzlaka ga lobovao. Za Džafića je ovo četvrti gol u sezoni.

20. minut: Miruju mreže Pod Bijelim brijegom.

1. minut: Krenuo je susret u Mostaru.

Kraj na Tušnju.

90+5: Sloboda je smanjila preko Dženisa Beganovića

90. minut: Još šest minuta dodatnog vremena.

87. minut: Veselinović je pokušao iznuditi penal, ali nije uspio prevariti Bandića. Dobio je žuti karton zbog simuliranja.

85. minut: Majstorije Veselinovića, na kraju Pidro blokira njegov udarac.

82. minut: Šabanović je isključen. Imao je žuti karton, odugovlačio s izvođenjem auta, a sudija Bandić pokazao mu drugu javnu opomenu i poslao na prijevremeno tuširanje.

81.minut: I Predragović je oprobao udarac, ali neprecizno.

77. minut: Mujagić prijeti nakon centaršuta Ćivića, lopta ide preko gola.

75. minut: Cmiljanić prijeti, Bukvić brani.

57. minut: Izmjena i u ekipi Sarajeva. Cmiljanić mijenja Bagarića.

55. minut: Dvostruka izmjena u Slobodi. Izašli su Osmić i Kurtalić, ušli Predragović i Mujagić.

48. minut: GOOOOL. Samo što je počeo drugi dio, Sarajevo je uduplalo prednost. Strijelac je mladi Ramić. On je napravio nevjerovatan prodor, s centra se oslobodio dvojice fudbalera, ušao u šesnaesterac i s(p)retno pogodio mrežu Tuzlaka.

Dosta nervoze s obje strane. Bandić je pokazao pet žutih kartona, tri domaćim i dva gostujućim fudbalerima. Požutio je i trener Žižović.

45. minut: Burno na kraju prvog dijela. Čarke na terenu. Igrači Slobode su tražili penal, Bandić se nije oglasio. Smatrali su domaći da je Kurdić igrao rukom, Bandić da nije... Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

45. minut: Husejinović prijeti iz slobodnjaka, brani Dizdarević.

43. minut: Maksimović je bio u šansi kod Slobode, šutira preko gola.  Nekoliko trenutaka prije toga žuti karton dobio je Bagarić.

38. minut: Osmić sada zaustavlja Kobiljara u kontranapadu. Dobio je žuti karton. Zbog prigovora je javnu opomenu zaradio i trener Žižović.

34. minut: Kurtalić ruši Bodula, sudija Bandić pokazao mu je žuti karton. Nakon toga verbalni duel dvije desetke, Beganovića i Bodula, ali sve se brzo smirilo.

29. minut: Đokanović ruši Osmića, zbog čega je zaradio javnu opomenu. Kod Slobode je ranije "požutio" Balić.

28. minut: Još jedna opasna kontra Sarajeva. Bagarić je zaprijetio, lopta je otišla visoko preko gola.

17. minut: Balić glavom tik pored gola. Malo je nedostajalo da Sloboda odmah izjednači.

15. minut: GOOOOOL. Kontranapad Sarajeva, Bodul matira Bukvića. Asistenciju je uknjižio Šabanović. Prvi je ovo put u ovoj sezoni da Sloboda ima deficit.

11. minut: Prva opasnost pred golom Sarajeva. Poslije centaršuta Husejinovića lopta se odbila do Dž. Beganovića koji šutira direktno u Dizdarevića.

1. minut: Sudija Antoni Bandić označio je početak meča.