TOK UTAKMICA/ Sloboda - Velež 1:1, Igman - Tuzla City 3:2, Sloga - Zrinjski 1:0
Dvije zaostale utakmice trećeg i jedan zaostali susret četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrani su danas.
14.09.2022. u 15:41

Sloboda je u Banovićima remizirala s Veležom rezultatom 1:1, Igman je u Doboju kod Kaknja u sjajnom meču savladao Tuzla City 3:2, dok je veliko iznenađenje priredila Sloga pobjedom protiv Zrinjskog u Modriči sa 1:0.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________

Kraj u Modriči. Velika pobjeda Sloge.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

80. minut: Sve manje vremena za Zrinjski da izbjegne treći ovosezonski poraz.

57. minut: Velika prilika za Slogu. Kulenović je išao sam prema golu Zrinjskog, ali u odlučujujem trenutku stigao ga je Jakovljević i izbacio loptu u korner.

46. minut: Nastavljena je utakmica u Modriči.

Igrači odlaze na odmor. Sloga nakon 45 minuta ima prednost protiv Zrinjskog rezultatom 1:0.

45. minut: Dvije minute nadoknade prvog poluvremena.

34. minut: GOOOOOL. Sloga vodi. Krstovski je zatresao mrežu svog bivšeg tima. Treći njegov pogodak ove sezone.

23. minut: Bilbija nije realizirao zicer. Njegov udarac glavom s pet metara otišao je pored gola Sloge.

1. minut: Počeo je meč u Modriči.

____________________________

Završene su utakmice u Banovićima i Doboju kod Kaknja. Podjela bodova Slobode i Veleža, a Igman je savladao Tuzla City.

90. minut: Tri minute nadoknade u Banovićima, još uvijek nije završen dvoboj Igmana i Tuzla Cityja,

88. minut: Veliki pritisak Veleža. Vehabović pogađa prečku, a nešto ranije je Bukvić zaustavio udarac Pršeša.

17:43 Stigao je sastav Zrinjskog za duel protiv Sloge.

83. minut: Hadžibeganović je zamijenio Vranješa u timu Slobode.

80. minut: Opasno je bilo pred golom Tuzlaka. Pantelić je šutirao, Bukvić odbranio i spriječio preokret u Banovićima.

83. minut: GOOOOOL. Sada je 3:2 za Igman. Luda završnica u Doboju kod Kaknja. Bodul je strijelac trećeg pogotka za Igman.

81. minut: GOOOOOL. Tuzla City je izjednačio. Sada je 2:2. Smajlagić je pogodio mrežu Igmana.

76. minut: I Igman ostaje s 10 igrača na terenu. Alagić je isključen.

74. minut: Bekić Umjesto M. Osmića u timu Slobode, a Husejinović mijenja Delića.

69. minut: Haskić napušta igru, na terenu je Vehabović.

73. minut: GOOOOL. Igman je kapitalizirao brojčanu nadmoć koju ima na terenu i poveo rezultatom 2:1 protiv Tuzla Cityja. Ramić je bio strijelac.

66. minut: GOOOOOL. Velež je izjednačio. Stoper Slobode Kenin Devedžić postigao je autogol, poslije jednog prekida. Sloboda je nakon prekida kapitulirala protiv Želje, ranije protiv Zrinjskog...

62. minut: Pršeš, Ćosić i Zajmović su ušli, a Halilović, Dejanović i Ovčina napustili igru.

60. minut: Amar Osim pripremio je trostruku izmjenu.

58. minut: Bogdanović spašava Velež. Maksimović je nakon akcije s Osmićem šutirao, golman Veleža odbranio. U nastavku akcije Vranješ šalje loptu preko gola.

56. minut: Dvije izmjene u Slobodi. Kapetanović mijenja Ćivića, a Kurtalić Mehmedovića. Nekoliko trenutaka ranije Ćivić je dobio žuti karton.

56. minut: Ponovo je opasno bilo pred golom Veleža. Maksimović šutira direktno u Bogdanovića.

48. minut: GOOOOL. Prvjenac Vranješa. Sloboda vodi. Maksimović je dodao napadaču Tuzlaka, a Vranješ rutinski došao do prvog gola u dresu Slobode.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Banovićima. Džankovića je zamijenio Pantelić. Sloboda sa istim timom kao u prvih 45 minuta.

46. minut: Nastavljen je susret u Doboju kod Kaknja.

Poluvrijeme na oba meča. Nema golova na meču Slobode i Veleža, dok je nakon 45 minuta meča Igman - Tuzla City rezultat 1:1. Gosti će drugo poluvrijeme igrati s igračem manje jer je Mehidić u 39. minuti dobio crveni karton.

42. minut: Sudar Dejanovića i Halilovića, obojica su ostala na travnjaku, a Maksimović, koji nije želio izbaciti loptu, dobro šutira, Bogdanović odbija u korner. I dalje bez pogodaka u Banovićima.

39. minut: Tuzla City ostao s igračem manje. Isključen je Mehidić.

27. minut: U Doboju kod Kaknja je 1:1. Poveo je Igman u 22. minuti preko Durakovića, a gosti su poravnali četiri minute poslije pogotkom Pantelića.

6. minut: Sloboda prijeti preko Vranješa, njegov udarac brani Bogdanović.

1. minut: Krenuo je dvoboj i u Banovićima.

1. minut: Počeo je susret u Doboju kod Kaknja.

15:44 Poznati su i sastavi za meč Igman - Tuzla City:

Igman: Vukanović, Duraković, Bešagić, Drljević, Hrelja, Bodul, Dupovac, Mahmić, Jakupović, Ramić

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Smajlagić, Kuzmanović, Karjašević, Mešinović, Čeliković, Mišić, Mehidić, Pantelić, Dario

15:41 Adnan Jahić i Amar Osim odabrali su startere:

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Osmić, Vranješ, Vošnjak, Osmić, Delić

Velež: Bogdanović, Zeljković, Anđušić, Ovčina, Haskić, Hasanović, Ikić, Halilović, Kvakić, Dejanović, Džanković