TOK UTAKMICA/ Sloga - Velež 3:0, Sarajevo - Leotar 3:0
Osmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine počelo je  danas, završene su dvije utakmice.
30.08.2022. u 18:55

Domaćini su bili bez greške. Sloga je u Modriči sa 3:0 razbila Velež, a identičnim rezultatom je Sarajevo u Zenici savladalo Leotar.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

21:54 Kraj u Zenici. Pobjeda Sarajeva rezultatom 4:0.

90. minut: Još dvije minute nadoknade.

90. minut:  Finiš meča. Sarajevo će stići do prve pobjede na Bilinom polju, ali i prekinuti seriju od četiri meča bez pobjede.

73. minut: GOOOOOL. Sarajevo je stiglo do trećeg pogotka. Ikić je proigrao Varešanovića, ovaj se oslobodio svog čuvara, šutirao, a lopta na putu prema golu pogađa Cmiljanovića i završava u mreži.

59. minut: Lijepa akcija Sarajeva, Mulahusejnović kasni na ubačaj Čatakovića.

46. minut: Nastavljen je dvoboj na Bilinom polju.

Poluvrijeme je u Zenici. Sarajevo vodi 2:0.

Kraj u Modriči. Ubjedljiva pobjeda Sloge protiv Veleža rezultatom 3:0.

81. minut: GOOOOOL. Sloga vodi 3:0. Janković je strijelac.

75. minut: I dalje 2:0 za Slogu u Modriči.

22. minut: GOOOOL. Nova lopta iza leđa Puletića. Ponovo je Musa ubacio, a ovoga puta mrežu zatresao Mulahusejnović.

19. minut: GOOOOOL. Sarajevo je "načelo" Leotar. Strijelac je Ikić poslije centaršuta Muse.

54. minut: GOOOOOL. Sloga vodi 2:0. Milaković je sada matirao Bogdanovića.

4. minut: Mulahusejnović je sve dobro odradio, ali neprecizno šutirao. Možda je mogao proigrati Ikića koji je bio u boljoj poziciji.

1. minut: Mogao je Varešanović već u 30. sekundi pogoditi mrežu Leotara, ali je šutirao preko gola.

1. minut: Počela je utakmica između Sarajeva i Leotara.

Završeno je prvo poluvrijeme u Modriči. Sloga je u finišu kapitalizirala bolju igru.

43. minut: GOOOOOL. Sloga vodi . Krstovski je poslao loptu u mrežu.

34. minut: Prijeti i Velež. Haskić je šutirao, Dabić odbranio.

28. minut: Stapić pada u šesnaestercu Veleža, domaći traže penal, sudija Deljković odmahuje rukama.

19. minut: Greška Dejanovića, Kulenović šutira pored gola. Opasnija Sloga na startu meča.

19:04 sat: Trener Sarajeva Feđa Dudić odabrao je strartere za Leotar: Šahinović, Musa, Čataković, Đokanović, Varešanović, Mulahusejnović, Ramić, Tomašević, Džafić, Drobarov, Ikić.

1. minut: Počela je utakmica u Modriči.

Sloga: Dabić, Dadić, Zajić, Popara, Milaković, Krstovski, Šaula, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović

Velež: Bogdanović, Zvonić, Pršeš, Ćosić, Haskić, Hasanović, Ikić, Vehabović, Kvakić, Dejanović, Džanković