TOK UTAKMICA/ Tuzla City - Mladost 1:0, Željo - Sloboda 2:2, Zrinjski - Borac 2:1
Završene su tri utakmice 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
21.11.2020. u 12:23

Tuzla City je pobijedio Mladost 1:0, Željo i Sloboda su remizirali 2:2, a u derbiju kola Zrinjski je slavio protiv Borca rezultatom 1:0.

Tekstualne prijenose mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________________________

Kraj utakmice. Četvrta uzastopna pobjeda Zrinjskog, što je u ovom momentu dovoljno za treće mjesto na tabeli.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

70. minut: Čorluka šutira, lopta pogađa jednog igrača Borca i mijenja smjer, Pavlović je uz mnogo napora uspio loptu odbiti u korner.

59. minut: Bilbija šutira, Pavlović brani.

57. minut: Zilkiću nisu trebala kola hitne pomoći. Sam se pridigao, a umjesto njega je na travnjaku Georgiev.

55. minut: Zilkić je glavom udario u jednog fudbalera Zrinjskog. Pao je kao pokošen, čini se nakratko je ostao i bez svijesti. Pomoć mu ukazuju ljekarske ekipe. Čini se da je za novopečenog bh. reprezentativca utakmica završena.

47. minut: Lukić u duelu s dvojicom igrača Zrinjskog pada u šesnaestercu, gosti traže penal, ali sudija se nije oglasio. U nastavku napada Zilkić šutira u blok.

46. minut: Subić i Cruz ostali su u svlačionici, a na terenu su Kujundžić i Vojnović.

Kraj prvog poluvremena.

40. minut: GOOOOL. U Mostaru svaka (polu)prilika pretvara se u pogodak. Lukić je smanjio zaostatak Borca. Centirao je Zakarić, a golgeter Banjalučana sjajno pogodio glavom.

30. minut: Bilbija precizan, Mostarci imaju dva gola prednosti.  Bilbija je sada sa osam golova na kontu najbolji strijelac lige.

29. minut: Penal za Zrinjski. Lopta je pogodila u ruku jednog igrača Borca, a sudija Kaljanac pokazao na bijelu tačku.

14. minut: GOOOOL. Zrinjski vodi. Strijelac je Mašić. Katastrofalno je pogriješio golman Borca Bojan Pavlović. On je pokušao driblati Bilbiju, nije mu uspjelo, lopta je stigla do Mašića, koji pogađa praznu mrežu.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru.

Kraj susreta. Sloboda - Željezničar 2:2.

89. minut: GOOOOOOOL. Alić pogađa za 2:2. Mladi napadač Slobode prevario je dvojicu svojih čuvara i rutinski pospremio loptu iza leđa Erića.

86. minut: Velika šansa za Slobodu. Uzelac je bio sam na pet metara, ali je glavom poslao loptu preko gola.

75. minut: GOOOOL. Štilić pogađa mrežu Slobode. Lijepa akcija po desnoj strani, povratni pas Boje , a kapiten Želje preciznim udarcem donosi preokret Želji.

72. minut: Opasna kontra Slobode, trese se mreža Želje, ali gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

70. minut: Alić mijenja Maksimovića kod Slobode.

67. minut: Najbolji pokušaj Slobode u drugom poluvremenu. Husejinović šutira tik pored gola.

64. minut: Slobodan udarac iz dobre pozicije. Štilić preko gola.

63. minut: Veselinović mijenja Mujezinovića.

61. minut: Maksimović ruši Stevanovića i sprečava kontranapad Želje, a igrač Slobode dobio je žuti karton.

54. minut: Kontra Želje, Juričić ubacuje, Beganović traljavo interveniše nakon čega lopta dolazi do Bekrića, koji slabo šutira.

48. minut: Husejinović centrira i pogađa stativu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

Od 17 sati igraju Zrinjski i Borac. Ovo je sastav Zrinjskog.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 1:1.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

44. minut: Snažan, ali neprecizan udarac Husejinovića.

42. minut: Volej Štilića pored gola.

35. minut: Lijepi potezi Husejinovića, Stevanović ga ruši i dobija žuti karton.

33. minut: Milićević sjajno prolazi po lijevoj strani, centrira i pronalazi Juričića, čiji pokušaj brani Golubović.

28. minut: Žuti karton za A. Beganovića zbog prekršaja nad Mujezinovićem.

26. minut: Mogli su gosti ponovo do vodstva. Opet slaba reakcija odbrane Želje, Maksimović trese prečku.

22. minut: GOOOOOL. Željo je izjednačio na 1:1: Juričić uz mnogo sreće trese mrežu Tuzlaka.

20. minut: Stevanović šutira silovito, pored gola.

9. minut: Bekrić je uzdrmao stativu.

8. minut: Udarac Štilića preko gola.

5. minut: Opasno je pred golom Slobode. Centaršut Stevanovića, Golubović ide u prazno, ali na kraju samo korner nakon pokušaja Juričića.

2. minut: GOOOOOL. Gosti vode sa 1:0. Strijelac je Kurtalić. Mladi veznjak Slobode najbolje se snašao nakon kornera.

1. minut: Počela je utakmica na Grbavici.

Kraj utakmice na u Tuzli. Domaći su slavili sa 1:0.

85. minut: Završnica duela na Tušnju. Tuzla City i dalje vodi 1:0.

66. minut: Hadžić je pogodio prečku. Sreća na strani Tuzlaka.

46. minut: Počeo je drugio dio utakmice na Tušnju.

Sloboda: Golobović, A. Beganović, Devedžić, Uzelac, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Osmić, Husejinović, Dž. Beganović

Poznat je sastav Želje za utakmicu protiv Slobode na Grbavici: Erić, Stevanović, Kosorić, Milićević, Alispahić, Bojo, Bekrić, Štilić, Mujezinović, Juričić

Završeno je prvo poluvrijeme.

44. minut: Mogli su domaći sada uduplati prednost. Džafić sa pet metara šutira pravo u golmana.

39. minut: Kod domaćih je požutio Nukić. On će propustiti utakmicu narednog kola kada Tuzlaci gostuju kod Olimpika.

36. minut: Žuti karton za Bukvića.

25. minut: Dobra prilika za Mladost preko Dejanovića, ali težak teren je onemogućio igrača gostiju da pogodi mrežu Fejzića.

17. minut: GOOOOOL! Domaći vode. Strijelac je Badji Badara. Nakon kornera Nikolića, Nukić je šutirao, lopta se odbila do Badjija koji vrhom kopačke sa pet metara pogađa mrežu Bukvića...

1. minut: Počeo je susret u Tuzli.

- Osim duela na Tušnju, danas će snage odmjeriti još Željo - Sloboda (15 sati) i Zrinjski - Borac (17).

Tuzla City: Fejzić, Kostić, Morris, Nukić, Rugašević, Karjašević, Džafić, Nikolić, Maksimović, Badji, Ubiparip

Mladost: Bukvić, Mahmić, Žulj, Alić, Begić, Hiroš, Šišić, Lalić, Dejanović, Nikolić, Hadžić

- Dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.