TOK UTAKMICA: Velež - Borac 0:2 (prekid u 82. minuti), Sloboda - Posušje 1:1
Danas i sutra igraju se utakmice 10. kola Premijer lige Bosne i Herecgovine u fudbalu.
21.09.2021. u 15:45

Dva meča odigrana su danas, a preostala četiri se igraju u srijedu.

Od 16 sati prvi su na teren istrčali Sloboda i Posušje (1:1), dok su od 20.10 sati snage odmjeriti Velež i Borac. Meč u Mostaru prekinut je u 82. minuti nakon što su domaći navijači utrčali na teren pri rezultatu 0:2 za Banjalučane.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________________

22:00 sati: Kraj u Mostaru. Prekinut je meč Velež - Borac.

21:53 sati: Navijači su se povukli sa terena, pitanje je da li će meč biti nastavljen. Treba napomenuti da je prava sreća da niko nije povrijeđen! Igrači Borca odlaze u svlačionicu.

21:50 sati: Navijači su utrčali na teren, utakmica je prekinuta!

81. minut: GOOOOLLLLLLLL! Borac vodi 2:0. Sijevnula je kontra, a Vranješ je rutinski matirao Bogdanovića.

78. minut: Jovo Lukić se sada mogao riješiti derbi, oslobodio se svog čuvara, ali je golman Bogdanović pokupio loptu ispred njega.

67. minut: Opet Pavlović otklanja opasnost ispred napadača Veleža.

57. minut: Još jedna prilika za Rođene, ali Radović šutira pored gola.

52. minut: Sjajna akcija Veleža, ali Pavlović još boljom intervencijom spašava Borac.

50. minut: Velika prilika za Rođene, ali Ćosić iz dobre pozicije glavom šutira pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

20:57 sati: Stručni štab i navijači Veleža nezadovoljni su suđenjem. Treneri su se verbalno obračunali sa arbitrom iz Zenice, a navijači tvrdim predmetima gađaju sudiju.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

45. minut: Velika prilika za Velež. Radović glavom sa nekoliko metara šutira preko gola.

39. minut: Dok su gosti slavili gol, Velež je krenuo u napad... Ipak, sudija Topalović je prekinuo akciju, te vratio Rođene na centar, što je izazvalo buru negodovanja domaćih navijača i igrača.

37. minut: GOOOOLLLLLLL! Borac vodi protiv Veleža, strijelac je Vranješ, koji je pogodio fenomenalno iz slobodnjaka.

28. minut: Igrači Veleža su tražili penal nakon kontakta Zakariać i Radovića, ali je sudija Sabrija Topalović pokazao na gol-aut.

12. minut: Nova prilika za Velež, pokušao je Zubanović, ali Mols spašava sa gol-linije.

11. minut: Prvo uzbuđenje u Mostaru. Vehabović je šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Borca brani.

1. minut: Počeo je meč Velež - Borac.

20:06 sati: Za nekoliko minuta počinje meč na stadionu Rođeni.

17:53 sati: Ostanite uz Faktor, od 20.10 sati u Mostaru igraju Večež i Borac.

90. minut: Završen je meč na Tušnju - 1:1

90. minut: Sudijska nadoknada je na Tušnju. I dalje je 1:1.

71. minut: GOOLLLLLLLLL! Posušje je izjednačilo na Tušnju. Strijelac je rezervista Leko, koji je prošle sezone nosio dres Slobode.

68. minut: Nakon cuke na početku meča, kraći prekid sada je izazvala i maca, koja je utrčala na teren.

60. minut: Bez većih uzbuđenja u nastavku meča.

16:48 sati: Završeno je prvo poluvrijeme na Tušnju.

45. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Sloboda je povela golom Alića. Amar Beganović je asistirao za pogodak.

44. minut: Alić je promašio najveću priluku na utakmici. Nakon ubacivanja Amara Beganovića sa pet metara je šutirao preko gola.

38. minut: Odgovorio je Beganović, čiji je pokušaj odbranio gostujući golman.

37. minut: Velika šansa za goste, ali Begić šutira pored gola.

34. minut: Konačno je zaprijetila i Sloboda. Pokušao je Maksimović, ali je Brekalo otklonio opasnost.

22. minut: Landeka je pokušao sa vrha šesnaesterca, ali je njegov pokušaj izblokiran.

11. minut: Bukvić je oprezan i nakon dalekometnog pokušaja gostiju.

9. minut: Posušje napada, Bešlić je imao dvije prilike, ali Bukvić brani.

2. minut: Jedan razigrani cuko utrčao je na teren i nakratko prekinuo meč na Tušnju. Prekin nije dugo trajao, a ljudi iz osiguranja iznijeli su cuku sa terena.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju.

15.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 10. kola PLBiH.