Derbi kola
TOK UTAKMICA/ Željezničar - Posušje 1:0, Sarajevo - Zrinjski 0:2
Željezničar je u prvoj današnjoj utakmici 3. kola Premijer lige BiH pobijedio Posušje rezultatom 1:0, a Zrinjski je u derbiju srušio Sarajevo na Koševu rezultatom 0:2.
31.07.2021. u 18:01

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Đokanović, Bodul, Cmiljanić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac, Fanimo

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Bekić, Savić, Jakovljević, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija

Tesktualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________

Kraj susreta na Koševu. Zrinjski je slavio u derbiju protiv Sarajeva rezultatom 2:0.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

80. minut: Direktan crveni karton za Amera Dupovca. Brutalno je faulirao mladog Bašića i oporavdano će na prijevremeno tuširanje.

70. minut: Žuti karton za Juranovića.

66. minut: Bagarić i Fanimo su napustili teren, šansu su dobili Ahmetović i Kobiljar. Ahmetović je na terenu nakon devet mjeseci...

61. minut: Kamenar napušta igru, na terenu je Zlomislić.

55. minut: Umalo 0:3. Tičinović se ponovo, kao kod prvog gola, ubacio iza leđa odbrane Sarajeva, ostao sam, šutirao poslije centaršuta Bekića, ali ovoga puta pravo u Dizdarevića.

48. minut: Šabanović ne koristi dobru priliku za Sarajevo.

46. minut: Dvostruka izmjena kod Sarajeva. Sušić i Hebibović su u igri, teren su napustili Pidro i Cmiljanić.

Završeno je prvo poluvrijeme na Koševu.

41. minut: Šansa za Sarajevo nakon kornera. Bagarić glavom šalje loptu preko gola.

35. minut: GOOOOOL. Bilbija se iskupio sjajnom asistencijom petom za Bašića, koji s vrha šesnaesterca pogađa mrežu Sarajeva za 0:2.

25. minut: GOOOOL.  Zrinjski je poveo. Tičinović je pobjegao Pidri i nakon centaršuta s desne strane glavom pospremio loptu u mrežu.

15. minut: Kakav potez Bilbije. Šutirao je "panenkom", golman Dizdarević je lagano uhvatio njegovu loptu. Iskusni napadač se obrukao.

14. minut: Penal za Zrinjski. Bilbija je šutirao, lopta je pogodila Kurdića u ruku, a sudija Mujić pokazao na bijelu tačku.

Na sjevernoj tribini su navijači Sarajeva napravili pirotehnički show. Ispaljen je i vatromet.

1. minut: Krenuo je i derbi na Koševu. Susret sudi Elvis Mujić.

Kraj meča na Grbavici. Željo je pobijedio 1:0 golom Mujezinovića.

76. minut: Posušje kontroliše loptu, Željo se brani. Čuju se i zvižduci s tribina upućeni domaćim igračima.

70. minut: Prva izmjena u Želji. Hrelja u igri umjesto Subašića.

65. minut: Najbolja prilika za Pusušje u nastavku. Šut Serdarušića zaustavio je Bender.

52. minut: Žuti karton za Landeku poslije neopreznog starta.

49. minut: Fenomenalna akcija Želje, brani Baćak. Subašić je iz slobodnog udarca kratko dodao do Juričića, ovaj ostavio loptu za Mujezinovića čiji udarac fenomenalnom intervencijom zaustavlja gostujući golman.

46. minut: Serdarušić umjesto Lauša ulazi u igru kod ekipe Posušja.

Od 21 sat na Koševu igraju Sarajevo i Zrinjski. Domaći će nastupiti u sastavu: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Đokanović, Bodul, Cmiljanić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac, Fanimo; Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Bekić, Savić, Jakovljević, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija

Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici. Željo vodi od 18. minute pogotkom Mujezinovića.

45+2 minut: Vukoja je probio po desnoj strani, šutirao, Bender odbranio. Dobra prilika za Posušje.

45. minut: Tri minute nadoknade prvog dijela.

42. minut: Požutio je Lučić kod Posušja. Finiš prvog poluvremena.

40. minut: Odbrana Želje blokira pokušaj Vukoje.

39. minut: Beća je dobio žuti karton.

18. minut: GOOOOOL. Željo vodi. Mujezinović je pogodio s vrha šesnaesterca. Plavi su realizirali prvu šansu na meču.

15. minut: Bender interveniše ispred Begića.

13. minut: Opasan napad Posušja, Lauš se ne snalazi najbolje u šesnaestercu Želje.

1. minut: Počela je utakmica na Grbavici.

- Igrači izlaze na travnjak. Tribine su dobro popunjene, domaći će imati veliku podršku.