TOK UTAKMICA/ Željo - Sarajevo 5:2, Tuzla City - Sloboda 2:1
Tekstualni prijenos mečeva sa Grbavice i Tušnja možete pratiti na portalu Faktor.ba
31.08.2019. u 19:29

Više razloga za zadovoljstvo nakon današnjih gradskih derbija u Premijer ligi BiH imaju Željezničar i Sarajevo.

Željezničar je na Grbavici savladao Sarajevo sa 5:2, a prvu i historijsku pobjedu upisala je Tuzla City protiv Slobode rezultatom 2:1.

Tekstualne prijenose mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

____________________________________________________________________________________________

KRAJ i na Tušnju.

86. minut: Tuzla City - Sloboda: Vojo Upiparip ponovo pogađa mrežu Slobode. Nukić je asistent. Tuzla City pred pobjedom.

76. minut : Tuzla City - Sloboda: Crveno-crni su poravnali. Livančić je pogodio odmah po ulasku u igru.

Kraj na Grbavici. Željo je slavio u spektakularnom gradskom derbiju protiv Sarajeva sa 5:2 i preuzeo prvo mjesto na tabeli. Za Bordo tim ovo je prvi poraz ove sezone.

Tuzla City - Sloboda: Od 61. minute City vodi 1:0. Strijelac je Ubiparip iz penala. Prethodno je Beganović u šesnaestercu srušio Crnkića.

93. minut: Petarda na Grbavici. Alispahić postiže gol za 5:2.

90. minut: Pet minuta nadoknade na Grbavici.

86. minut: Dobra šansa za Sarajevo, Milanović pogađa prečku.

Tuzla City - Sloboda: Stopostotna šansa za Ubiparipa. Brani Lakić.

84. minut: Prve ovosezonske minute upisat će Semir Štilić, veliko pojačanje Željezničara. Mijenja strijelca četvrtog gola za Želju Damira Sadikovića.

Tuzla City - Sloboda: Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju. Nema golova u lokalnom derbiju.

79. minut: Sudar Sipovića i Ahmetovića. Nova intervencija ljekarskih ekipa.

77. minut: GOOOOOL. Domaći vode sa 4:2. Pogodio je Sadiković.

75. minut: Ramović je nadmurdio Letića koji ga je faulirao i zaradio javnu opomenu.

74. minut: Izlazi strijelac prvog gola na meču Anel Hebibović, a u igru ulazi Aladin Šišić.

72. minut: Sinan Ramović ulazi umjesto Ermina Zeca.

70. minut: Hebibović je prošao sam kroz odbranu Želje, ali Erić zaustavlja njegov pokušaj. Najbolja prilika za Sarajevo u drugom poluvremenu.

Tuzla City - Sloboda: Nema golova u prvom dijelu.

59. minut: GOOOOOL! Željo ponovo vodi. Strijelac je Bojo . Šutirao je Veselinović, Kovačević kratko odbio loptu, a veznjak Želje bio na pravom mjestu i postigao prvjenac u plavom dresu.

57. minut: Dva oštra starta igrača Sarajeva. Žuti za Gavrića, a potom i Đokanovića.

54. minut: Sjajan pokušaj Sadikovića iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola. Prethodno je javnu opomenu zaradio Šerbečić.

50. minut: Sudar Sipovića i Handžića i posao za ljekarske ekipe. Na kraju je sve dobro prošlo.

46. minut: Husref Musemić napravio je dvostruku izmjenu. Mustafića je zamijenio Velkoski, a umjesto Šabanovića priliku je dobio Đokanović.

Tuzla City - Sloboda: Prvo uzbuđenje na Tušnju u 23. minuti. Glavom je pokušao Ubiparip, lopta odlazi pored gola.

Tuzla City - Sloboda: Na Tušnju mreže još uvijek miruju, nema ni većih prilika.

Kraj prvog dijela. Sjajan meč igraju Željo i Sarajevo na Grbavici. Četiri gola nakon 45 minuta mogu zadovoljiti apetite ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu.

47. minut: Nova promjena rezultata na Grbavici. Sada je 2:2. Sipović je postigao autogol.

38. minut: Preokret domaćeg tima. Ponovo je Kovačevića savladao Krpić. Kapiten Želje je u životnoj formi. Asistenciju bilježi Ermin Zec.

Tuzla City - Sloboda: Počela je i utakmica u Tuzli.

32. minut: Dobra prilika za Željezničar, Letić interveniše u posljednji čas.

22. minut: Kraći prekid zbog bakljade domaćih navijača.

12. minut: Kaljanac je upozorio Lazića i Krpića nakon verbalnog duela.

7. minut: Novi gol na Grbavici. Željezničar je ekspresno izjednačio. Krpić je pogodio mrežu svog nekadašnjeg kluba. Za kapitena Želje ovo je šesti gol u sezoni i on predvodi listu strijelaca u Premijer ligi BiH.

1. minut: GOOOOL 0:1 Hebibović je pogodio mrežu Erića. Sarajevo vodi. Šok na Grbavici. Handžić je pronašao Hebibovića na drugoj stativi, a brzonogi fudbaler Bordo tima hvata volej i donosi svome timu prednost.

1. minut: Haris Kaljanac dao je znak za početak 119. prvenstvenog derbija.

- Fudbaleri oba tima su na terenu, a navijači Željezničara su uglas otpjevali "Grbavicu".

- Igrači svakog momenta trebaju izaći na teren.

- Na tribinama se nalazi i novi većinski vlasnik Sarajeva Nguyen Hoai Nam.

- Pola sata ostalo je do početka meča. Grbavica će biti dupke puna, a veliki broj navijača ispred ulaza i dalje čeka da zauzme svoje mjesto na tribinama.