Evropska liga
TOK UTAKMICA: Zrinjski prošao dalje, Široki Brijeg i Radnik ispali
Sarajevu se u najmasovnijem evropskom takmičenju priključili samo Plemići
18.07.2019. u 16:24

Fudbaleri Sarajeva sinoć su poraženi od Celtica (1:2) i oprostili su se od LIge prvaka. Ipak, naš prvak će nastaviti evropsku avanturu u Evropskoj ligi, a evropsko put nastavit će i Zrinjski, dok su Široki Brijeg i radnik ispali.

Tim sa Pecare elimisan je od kazahstanskog Kairata, a Bijeljinci od Spartaka iz Trnave nakon penal-lutrije.

Kairat - Široko Brijeg 2:1

KAIRAT: Pokatilov, Suyumbayev, Mikanović, Akhmetov, Dugalić, Kuat, Islamkhan, Seidakhmet, Zhukov, Abiken, Eseola.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić, Jović, Marić, Kovačić, Bagarić, Enin.

Zrinjski - Akademija Pandev 3:0

ZRINJSKI: Brkić, Barišić, Jakovljević, Gojković, Rugašević, Rustemović, Čurjurić, Čirjak, Stanić, Mandić, Lendrić.

AKADEMIJA PANDEV: Alchevski, Dimov, Iliev, Kostov, Stoilov, Milovanoviky, Doriev, Krstovski, Temelkov, Tanusev, Manevski.

Spartak - Radnik

SPARTAK: Rusov, Oršula, Mesik, Mitrea, Zahumensky, Tešija, Lucas Lovat, Halilović, Dangubić, Tavares, Sobczyk.

RADNIK: Kozić, Radović, Simonović, Šubert, Sušić, Mekić, Popara, Peco, Maksimović, Đurić, Zukić.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRAJ u Trnavi. Radnik je eliminisan od Spartaka.

120. minut: Završen je meč u Trnavi, gledat ćemo penale!

108. minut: Radnik ima igrača više, isključen je Mitrea.

94. minut: Završen je osnovni dio utakmice, igrat će se produžeci, s obzirom na to da su Bijeljinci u prvom meču slavili sa 2:0.

90. minut: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

87. mminut: GOL! Spartak vodi 2:0 nakon kardinalne greške golmana Kozića.

70. minut: Radnik odolijeva napadima Spartaka i za sada ima rezultat za 2. pretkolo.

48. minut: Dosta sreće za Radnik, Lucas Lovat je pogodio prečku.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Slovačkoj.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme meča Spartak - Radnik. Slovaci vode 1:0.

37. minuta: Ponovo je zaprijetio Tavares, ali je Kozić na mjestu.

35. minut: Velika prilika za Tavaresa, ali je šutirao pored gola.

27. minut: Zahumensky je dobio žuti karton nakon što je prekinuo opasnu kontru Radnika. Možda je ovo bilo i za crveni karton!

23. minuti: Zaprijetio je i Radnik preko Zukića, koji je šutirao preko gola.

20. minut: Golman Kozić sjajnom intervencijom spašava Radnik.

10. minut: GOL! Spartak vodi protiv Radnika, a strijelac je Sobczyk.

KRAJ u Mostaru. Zrinjski je slavio sa 3:0 i prošao u 2. kolo kvalifikacija za Evropsku ligu, gdje će igrati protiv Utrechta.

93. minut: GOOOOOOOOOLLLLL! Gojković pogađa za 3:0.

79. minut: GOOOOOOOOOLLLLL! Sjajan gol Govedarece, Zrinjski vodi 2:0!

20.30 sati: Za 15 minuta na teren će i treći predstavnik BiH u Evropskoj ligi - bijeljinski Radnik, koji u Slovačkoj protiv Trnave brani 2:0 iz prvog meča. Trener Mladen Žižović odredio je sastav: Kozić, Radović, Simonović, Šubert, Sušić, Mekić, Popara, Peco, Maksimović, Đurić, Zukić.

70. minut: Pandev je iz slobodnjaka šutirao pored gola.

58. minut: Nevjerovatan promašaj Čurjurića! Prvo je Čirjak pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Čurjurić i zapucao veliku priliku.

50. minut: GOOOOOOLLLLL! Zrinjski vodi 1:0, strijelac je Mandić na asistenciju Govedarice.

48. minuta: Pokušao je Jakovljević glavom, ali golman makedonskog tima odbranio je njegov udarac.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru - 0:0.

37. minut: Lendriću je poništen i drugi gol... Ovaj put nije bilo dileme, jer je napadač Zrinjskog bio u ofsajdu.

32. minut: Dvije velike prilike za Zrinjski. Prvo je Alchevski odbranio udarac Rustemovića iz slobodnjaka, a potom je zaprijetio i Gojković, ali bez promjene rezultata.

29. minut: Lendrić je zatresao mrežu Akademije Pandev, ali je gol poništen zbog ofsajda. U najmanju ruku sumnjiva situacija...

25. minut: Velika prilika za Makedonc. Šutirao je Iliev, ali je Brkić odbranio njegov pokušaj. Novi korner...

22. minuti: Sudija je prekinuo utakmicu, kako bi se igrači oba tima osvježili.

20. minut: Drugi korner za Akademiju Pandev.

15. minut: Čirjak je uputio prvi udarac ka golu gostiju, ali Alchevski bez problema zaustavljava njegov pokušaj.

12. minut: Zaprijetili su gosti iz Makedonije, ali golman Brkić je bio siguran.

7. minut: Zrinjski kontroliše igru na sredini terena, bez većih uzbuđenja na startu prvog poluvremena.

1. minut: Počeo je meč na stadionu Pod Bijelim brijegom.

18.50 sati: Za desetak minuta počinje meč u Mostaru, gdje Plemići brane 3:0 protiv Akademije Pandev.

KRAJ u Kazahstanu! Kairat je preokrenuo u sudijskoj nadoknadi i slavio sa 2:1.

93. minut: GOL! Kairat je poveo golom Kuata.

92. minut: GOL! Orazov je izjednačio na 1:1.

90. minut: GOOOOOOOOOL! Široki je poveo golom Bagarića sa bijele tačke.

87. minut: Izblokiran je pokušaj Stanića.

79. minut: Kairat je zatresao mrežu Širokog, ali je gol poništen, jer je rezervista Wrzesinski bio u ofsajdu.

73. minut: Uzvratio je Kairat preko Suyumbayeva, koji nije bio precizan iz dobre pozicije.

70. minut: Velika prilika za Široki Brijeg. Jurić iz odlične pozicije ne pogađa okvir gola.

66. minut: Pokušao je Stanić sa distance, ali promjene rezultata nije bilo.

Nešto više od sat je do početka utakmice Zrinjski - Akademija Pandev, a trener Plemića odabrao je sastav koji će poslati na megdan Makedoncima. Viceprvak BiH zaigrat će u sastavu: Brkić, Barišić, Jakovljević, Gojković, Rugašević, Rustemović, Čurjurić, Čirjak, Stanić, Mandić, Lendrić.

62. minut: Seidakhmet je pokušao, ali promjene rezultata nije bilo.

54. minut: Opasan napad Širokog, ali Pokatilov zaustavlja oštar, prizeman centaršut.

50. minut: Bez većih uzbuđenja na otvaranju drugog poluvremena.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Kazahstanu.

42. minut: Suyumbayev je dobio žuti karton.

37. minut: Zlomislić sjajno brani pokušaj Zhukova.

33. minut: Matić je pokušava glavom nakon kornera, ali je šutira u golmana Pokatilova.

26. minut: Zaprijetio je Ćorić, ali nema promjene rezultata.

25. minut: Široki brijeti preko kontri, ali Bagarić nema previše upotrebljivih lopti.

12. minut: Kairat je imao veliku priliku. Eseola je bio pred golom Širokog, ali je odbrana našeg tima otklonila opasnost.

10. minut: Bagarić je nakon kontranapada izborio prvi korner za bh. tim.

6. minut: Zaprijetio je Široki, ali nakon centaršuta Bagarića golman Pokatilov otklanja opasnost.

1. minut: Počeo je meč u Kazahstanu.

16.25 sati: Tim sa Pecare imat će težak zadatak, ali ne i nemoguć, jer su u prvom meču poraženi nesretno, s obzirom na to da su gosti uz dosta sreće uspjeli sačuvati mrežu u finišu meča.

16.20 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Kairat - Široki Brijeg.