16. kolo
TOK UTAKMICA/Borac - Sloboda 3:1, Sloga - Posušje 0:1, Velež - Leotar 1:0
Odigrane su tri utakmice 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
29.10.2022. u 12:53

Velež je u Gabeli rezultatom 1:0 savladao Leotar. Odlučujući gol postigao je Đorđe Pantelić u 65. minuti.

Pogotkom Bobana u finišu meča Posušje je u Modriči srušilo Slogu, dok je Borac pobjedom protiv Slobode rezultatom 3:1 proslavio povratak na Gradski stadion u Banjoj Luci.

______________________

Kraj meča u Banjoj Luci.

85. minut: Navijači Borca uzvikuju "Kosovo je Srbija".

82. minut: GOOOOOOL. Sloboda smanjuje preko Komazeca.

80. minut: GOOOOL. Borac vodi 3:0. Pogodak su kreirali rezervisti. Jurilj je centrirao, a Mrkaić glavom pospremio loptu u mrežu. Njegov četvrti gol u sezoni.

74. minut: Pao je Komazec u šesnaestercu Borca, Gigović je procijenio da se radi o simuliranju i napadaču Slobode pokazao žuti karton.

72. minut: U Slobodi Mešić mijenja Hadžibeganovića.

72. minut: Zakarić mijenja Ninkovića, Jurilj Tatara, a Mrkaić je na terenu umjesto Lukića.

68. minut: Žuti karton za Delića. Zaustavio je  kontranapad Banjalučana. Zbog "koškanja" su javne opomene zaradili još Piščević i Vošnjak.

64. minut: Veliki vatromet na stadionu. Navijači Borca danas slave rođendan.

53. minut: Najbolja prilika za Slobodu, Osmić je umjesto udarca nesebično pokušao pronaći Komazeca, ali njegovu namjeru prozreo je jedan defanzivac Borca i spriječio skoro siguran pogodak.

51. minut: Lukić je pokušao dva puta. Prvi udarac je blokiran, a drugi je zaustavio Bukvić. Malo je nedostajalo da se mreža Slobode zatrese i treći put.

46. minut: Husejinović je zamijenio Maksimovića, a Komazec Jarovića.

Kraj prvog dijela u Banjoj Luci. Borac zasluženo vodi sa 2:0.

41. minut: Šutirao je Kulašin, Bukvić brani.

35. minut: GOOOOOL. Andrić trese mrežu Slobode. Pobjegao je Maksimoviću i glavom matirao Bukvića.

18. minut: Dalekometni pokušaj Kapetanovića završava u rukama Ćetkovića.

11. minut: Zatresao se vanjski dio mreže Borca nakon udarca Ćivića iz slobodnjaka.

7. minut: Lukić pored gola, ali bit će korner za domaće.

1. minut: GOOOOOL. Borac vodi nakon 25 sekundi igre. Kulašin je pogodio prvi put ove sezone. Katastrofalno je reagovala odbrana Slobode.

1. minut: Sudija Miloš Gigović označio je početak meča.

Kasni početak meča u Banjoj Luci zbog bakljade domaćih navijača.

17:55 Posušje je odnijelio puni plijen iz Modriče i preskočilo Slogu na tabeli. Posušaci sada na kontu imaju 18 bodoba, a Dobojlije bod manje.

17:45 Pogodak u Modriči. Posušje je stiglo do prednosti u 88. minuti. Za goste je pogodio Boban.

17:38 Još uvijek bez golova na meču Sloge i Posušja. U toku je 80. minut.

17:14 Borac će prvi put u ovoj sezoni igrati pred domaćim navijačima nakon što je izgradnja terena u Banjoj Luci konačno privedena kraju.

17:11 U toku je 55. minuti u Modriči na meču Sloge i Posušja, a rezultat je i dalje 0:0.

17:03 Tuzlaci u Banjoj Luci igraju bez ijednog stopera. Osmanković pauzira zbog kartona, Devedžić je povrijeđen, kao i Jusić, koji se doduše nalazi na klupi. Tako će Adnan Jahić biti prisiljen da improvizira, vjerovatno s Ćivićem u zadnjoj liniji. U timu nema ni Stojana Vranješa, bivšeg igrača Borca i nije poznato zbog čega.

17:02 Stigli su sastavi za meč Borac - Sloboda:

Borac: Ćetković, Vojnović, Lazić, Andrić, Subić, Begić, Piščević, Ninković, Tatar, Kulašin, Lukić

Sloboda: Bukvić, M. Osmić, Ćivić, Kapetanović, Hadžibeganović, Delić, Vošnjak, Maksimović, Mehmedović, J. Osmić, Jarović

Kraj meča. Pobjeda Veleža.

86. minut: Crveni karton za golmana Perišića. Napustio je šesnaesterac i srušio Pantelića. Njegomirović mu je pokazao direktan crveni karton.

68. minut: Anđušić jedan na jedan s Perišićem, pokušao je situaciju riješiti lob udarcem, ali golman Leotara brani.

65. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Pantelić u prvom  kontaktu s loptom trese mrežu Leotara. Asistirao mu je Anđušić, koji je također prije minut ušao u igru.

64. minut: U jeku napada Veleža, Leotar je izveo kontru, a jedan udarac sa distance zaustavio je Bogdanović. Probudili su se fudbaleri dva tima.

51. minut: Haskić je pao u šesnaestercu, igrači Veleža traže penal, Njegomirović odmahuje rukama.

50. minut: Konačno smislena akcija Veleža. Dejanović je pokušao pronaći Haskića, ali interveniše odbrana Veleža.

46. minut: Ovčina je na terenu umjesto Goste. Golman Leotara Puletić zbog povrede je ostao u svlačionici, a među stativama je Perišić.

Kraj očajnog prvog poluvremena u Gabeli. Prvih 45 minuta za zaborav.

25. minut: Ništa do sada nismo vidjeli.

1. minut: Počeo je meč u Gabeli.