TOK UTAKMICA/Leotar - Sloboda 0:0, Zrinjski - Igman 4:0, Željezničar - Sloga 1:0, Široki - Posušje 1:0
Četiri utakmice 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su danas.
18.09.2022. u 15:22

Domaće pobjede upisali su Zrinjski, Željo i Široki, a remi bez pogodaka viđen je u duelu Leotara i Slobode.

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Završeno je i na Pecari. Pobjeda Širokog rezultatom 1:0.

Okončan je meč na Grbavici.

90. minut: Pet minuta do kraja utakmice. Toliko je vremena odlučio nadoknaditi sudija Topalović.

90. minut: Željo pred pobjedom.

75. minut: I dalje 1:0 na Grbavici. Bez većih prilika u nastavku.

57. minut: Mekić mijenja Beću kod Želje.

54. minut: GOOOOOL. Široki vodi u komšijskom derbiju protiv Posušja rezultatom 1:0.

55. minut: Drina je bio u odličnom soloprodoru, njegov udarac išao je ravno u Dabića.

52. minut: Navijači Želje na južnoj tribini priredili su vatromet.

Krstovski i Đorić će dobiti šansu kod Sloge od prve minute drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena na Grbavici. Željo golom Hodžiča vodi sa 1:0.

43. minut: Kulenović ponovo pravi probleme Želji, sada Hodžić izbacuje loptu u korner.

38. minut: GOOOOOOL. Željo vodi. Štilić je ubacio, Hodžić glavom pospremio loptu u mrežu.

31. minut: Amoah je pokušao iznenaditi Dabića, ali golman Sloge dobro interveniše.

28. minut: Školski izveden kontranapad Sloge. Kulenoviće je uposlio Jankovića, ovaj šutirao, ali Bender brani njegov udarac. Najbolja prilika na meču.

24. minut: Hodžić u posljednji čas interveniše ispred Kulenovića. Opasan napad Sloge, nije uspio napadač gostiju uputiti udarac prema golu.

20. minut: Beća glavom šutira direktno u golmana Sloge.

1. minut: Krenuo je meč na Grbavici.

18:57 Utakmica na Grbavici počet će minutom šutnje u čast nedavno preminulog Hajrudina Saračevića, bivšeg fudbalera Željezničara.

U 19 sati na Grbavici počinje dvoboj Želje i Sloge, a pet minuta poslije komšijski derbi igraju Široki i Posušje.

Kraj u Mostaru. Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog rezultatom 4:0.

65. minut: GOOOOOOL. Jukić pogađa, Zrinjski vodi 4:0.

58. minut: GOOOOOL. Igman potpuno razbijen, sada je 3:0, a strijelac je Bilbija.

18:09 Stigli su sastavi za mež Željo - Sloga

Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Haračić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beća, Galić, Amoah

Sloga: Dabić, Popara, Stevanović, Janković, Kujundžić, Čolić, Stapić, Ristić, Baštić, Milanović, Kulenović

48. minut: GOOOOOL. Jakovljević pogađa nakon centaršuta Jukića.

46. minut: Počeo je drugi dio u Mostaru.

Završeno u Trebinju. Meč bez golova odigrali su Leotar i Sloboda.

90+: Sudijska nadoknada u Mostaru. Sloboda je ostala s igračem manje, a Leotar je nakon kornera pogodio prečku.

Poluvrijeme u Mostaru. Zrinjski ima gol prednosti protiv Igmana.

89. minut: Zatresla se stativa Leotara nakon ubačaja Kapetanovića.

85. minut: Finiš meča u Trebinju, domaći su tražili penal, sudija Gigović se nije oglasio.

37. minut: GOOOOOL. Ćuže dovodi Zrinjski u vodstvo.

32. minut: Dupovac spašava gotovo siguran pogodak Zrinjskog.

70. minut: Prvi put opasnije prijeti Sloboda, spasio je Puletić.

65. minut: Miruju mreže u Trebinju, Leotar i u drugom poluvremenu bolji rival.

8. minut: Opasnost pred golom Igmana. Zaboravljen je ostao Bilbija u šesnaestercu poslije centaršuta Bekića, ali najbolji strijelac u historiji Premijer lige šalje loptu glavom preko gola.

1. minut: Počela je utakmica Zrinjski - Igman.

46. minut: Nastavljen je duel na Policama.

Poluvrijeme u Treibnju. Leotar - Sloboda 0:0.

25. minut: Nema golova u Trebinju, Leotar nešto konkretniji.

16:09 Sastav Zrinjskog za Igman: Čondrić, Memija, Barišić, Jakovljević, Bekić, Zlomislić, Ilinković, Janković, Ćuže, Drljo, Bilbija

1. minut: Sudija Miloš Gigović označio je početak meča na Policama.

15:57 Leotar je posljednjeplasirani tim prvenstva sa sedam bodova, Sloboda sa četiri boda više zauzima 10. mjesto.

15:25 Iako je Marko Maksimović predstavljen kao novi trener Leotara, on neće sjediti na klupi protiv Slobode. Trebinjce će predvoditi član stručnog štaba Oleg Ćurić.

Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cmiljanović, Karić, Šušnjar, Čavić

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Osmanković, Maksimović, Komazec, J. Osmić, Vranješ, Kapetanović, Vošnjak, M. Osmić, Delić