TOK UTAKMICA/Sarajevo - Leotar 0:1, Borac - Široki Brijeg 2:1
Sarajevo i Leotar utakmicom na Koševu otvorili su deveto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok je Borac savladao Široki Brijeg.
17.09.2021. u 17:06

Trebinjci su senzacionalno i prvi put u historiji slavili na najvećem bh. stadionu rezultatom 1:0.. Puni plijen Leotaru donio je Aćimović golom u 66. minuti.

Borac je bio bolji od Širokog Brijega rezultatom 2:1.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Kraj utakmice. Pobjeda Borca rezultatom 2:1.

70. minut: Oštar prekršaj Vojnovića. Sudija Musić progledao mu je kroz prste jer već ima jedan žuti karton.

69. minut: Meleg mijenja Kulašina u timu Borca-

68. minut: Zakarić šutira iz slobodnjaka, lopta pogađa živi zid i mijenja pravac, ali ide preko gola.

53. minut: Mujan iz slobodnog udarca šutira preko gola.

52. minut: Blagaić bježi Vojnoviću koji ga ruši na ivici šesnesterca. Sudija Musić pokazao mu je žuti, iako su gosti tražili karton crvene boje.

51. minut: Vranješ prijeti, zatresla se mreža, ali s vanjske strane.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. Drugi dio meča kasnio je pola sata nakon nestanka struje na stadionu.

Tokom pauze nestalo je struje, ugasili su se reflektori na Gradskom stadionu, tako da će drugo poluvrijeme kasniti.

Završeno je odlično prvo poluvrijeme. Borac vodi 2:1.

40. minut: GOOOOOL.-Široki smanjuje zaostatak. Sada je 2:1. Strijelac je Daniel Lukić.

35. minut: Mogao je Vranješ postići i treći gol na meču za Borac, ali Miškić ovoga puta brani njegov udarac .

10. minut: GOOOOL. Sada je Vranješ pogodio. Opet je Zakarić asistent.

8.  minut: GOOOOL. Moraitis pogađa glavom mrežu gostiju poslije centaršuta Zakarića.

1. minut: Počela je utakmica u Banjoj Luci.

Kraj na Koševu. Historijska pobjeda Leotara.

90+1. minut: Penal za Leotar.

87. minut: Cmiljanić je bio u velikoj prilici nakon što mu je Dupovac spustio loptu, ali ona nije završila u mreži. Odbrana Leotara s gol-crte otklanja opasnost. Čini se da je i golman Vukanović dobio udarac. Njemu se ukazuje pomoć.

80. minut: Bodul je sjajno proigrao Varešanovića, čiji šut blokira jedan igrač Leotara. Malo je nedostajalo da rezervisti donesu poravnanje Sarajevu.

77. minut: Ušli su Velkoski i Varešanović, a izašli Hebibović i Kobiljar. Sablić je izvršio svih pet izmjena.

Od 20 sati u Banjoj Luci igraju Borac i Široki Brijeg. Poznati su sastavi:

70. minut: Cmiljanić je požutio nakon što je pao i pokušao iznuditi penal. Sudija Grbić smatrao je da se radi o simuliranju. Cmiljanić je ovo treći žuti karton i on neće konkurisati za vječiti derbi protiv Sarajeva.

68. minut: Moglo je Sarajevo odmah do poravnanja. Stativa je spasila Leotar.

66. minut: GOOOOL. Leotar vodi. Trebinjci su prvu priliku pretvorili u pogodak. Nakon prekida, lopta je u šesnaestercu došla do Aćimovića, koji šutira iz prve i postiže gol.  Prvi je ovo pogodak koji je Leotar postigao na stadionu Koševo, a ovo im je 13. gostovanje.

62. minut: Trostruka izmjena u timu Sarajeva. Ušli su Bodul, Cmiljanić i Ramić, a izašli Bagarić, Đokanović i Kapić.

59. minut: Kapić topovski šutira, ali pored gola. Ostaje 0:0.

48. minut: Susret je nastavljen.

47. minut: Dok se dim ne Koševu ne raziđe poslije upotrebe pirotehnike na tribini gdje su smješteni navijači Sarajeva, meč je zaustavljen.

46. minut: Krenuo je drugi dio meča.

45. minut: Kraj prvog poluvremena. Miruju mreže na Koševu.

33. minut: Požutio je i Kurdić.

29. minut: Oštart start Šabanovića, dobio je žuti karton.

27. minut: Hebibović je izašao sam pred golmana Leotara koji brani njegov udarac. Najbolja šansa za Sarajevo.

25. minut: Prijete i gosti. Paranos šutira preko gola.

23. minut: Bagarić pokušava glavom poslije ubacivanja Oremuša. Čini se da bi mnogo bolje za Sarajevo bilo da je napadač propustio loptu za Šabanovića...

17. minut: Opasan napad Sarajeva. Bagarić ubacuje za Ahmetovića, Arsić interveniše u posljednji trenutak.

4. minut: Kapić iz slobodnog udarca pogađa živi zid. Lopta se odbila u korner poslije kojeg Kurdić pokušava glavom, ali neprecizno.

1. minut: Počeo je duel Sarajeva i Leotara.

17.55 sati: U Sarajevu pada jaka kiša. Teren stadiona Koševo definitivno će biti natopljen.