TOK UTAKMICA/Sarajevo - Željezničar 1:1, Velež - Zrinjski 1:1
Od 20 sati na programu su dva velika derbija 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
10.05.2022. u 19:11

Treći put u sezoni snage će odmjeriti gradski rivali Sarajevo i Željezničar, te Zrinjski i Velež.

Ostaje žal što ljubitelji domaćeg fudbala neće moći ispratiti obje utakmice, ali to ide na dušu vlasniku TV prava i o tome nekom drugom prilikom.

Treneri su odabrali startere.

Sarajevo meč na Koševu počinje u sastavu: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Varešanović, Mujakić, Dupovac, Kapić, Suljić.

Mulalić se odlučio za ovih 11: Bender, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Hodžić, Beća, Galić, Resić.

Mostarski rivali snage će odmjeriti Pod Bijelim brijegom.

Trener Zrinjskog Sergej Jakirović odabrao je ovih 11:: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Zlomislić, Bašić, Savić, Jakovljević, Janković, Memija, Bilbija

Velež će meč početi u sastavu: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Ovčina, Hasanović, Dejanović, Džanković, Radovac

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

Kraj u Mostaru. Remi Zrinjskog i Veleža rezultatom 1:1.

80. minut: Velika šansa za Sarajevo. Ahmetović je pokušao glavom nakon centaršuta Šabanovića, Bender je zaustavio njegov udarac.

67. minut: GOOOOL. Željo je izjednačio. Štilić je centrirao, a Cocalić poslao loptu iza leđa Dizdarevića.

68. minut: GOOOOOL. Velež je izjednačio. Brandao je strijelac. Asistirao mu je Anđušić.

62. minut: GOOOL. Zrinjski vodi. Bilbija je strijelac. Najbolji golgeter Premijer lige BiH iskoristio je poigravanje golmana Bogdanovića, ukrao mu loptu i 29. put ove sezone zatresao mrežu. Zrinjski je do pogotka došao s igračem manje, jer samo pet minuta ranije Savić je zbog drugog žutog kartona morao na prijevremeno tuširanje.

56. minut: Trostruka izmjena kod Želje. Hajdarević, Bekrić i Zec su na terenu, igru su napustili Gasal, Hodžić i Beća.

55. minut: Zvonića mijenja Peco u timu Veleža. U Mostaru i dalje bez golova.

46. minut: Resić je ostao u svlačionici u ekipi Želje, u igri je Subašić.

46. minut: Nastavljen je duel u Mostaru.

20:56 Kraj prvog poluvremena i na Koševu. Sarajevo od 10. minute vodi sa 1:0 golom Suljića.

20:51 Završen je prvi dio u Mostaru. Nema golova.

45. minut: Devet minuta nadoknade na Koševu.

37. minut: Zbog nove bakljade Hordi zla, meč je ponovo prekinut.

28. minut: Javna opomena za Kosorića. Stoper Želje laktom je "pogodio" Ahmetovića.

- U Mostaru miruju mreže.

23. minut: Sudar Kosorića i Galića, ukazuje im se pomoć.

19. minut: Nova velika prilika za Sarajevo. Hebibović pogađa stativu. U nastavku Varešanović šalje loptu pored gola.

10. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi. Suljić je strijelac. Upravo je brzonogi fudbaler Sarajeva bio u šansi u začetku akcije, ali je Bender odbranio njegov šut. U nastavku jedan fudbaler Sarajeva uzdrmao je prečku, a lopta se odbila do Suljića koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu,

8. minut: Prva opasnost pred golom Sarajeva. Gasal se dobro oslobodio čuvara na desnoj strani, uputio loptu za Hodžića, koji pada u šesnaestercu nakon duela s Lazićem, a sudija Musić se nije oglasio.

5. minut: Nastavljen je duel na Koševu.

Počela je utakmica i u Mostaru.

2. minut: Već u 2. minuti zbog bakljade Hordi zla meč je prekinut.

1. minut: Počeo je 146. po redu gradski derbi na Koševu.

20:00 Na Koševu su minutom šutnje odali počast Ivici Osimu, legendi Željezničara. Osim je preminuo 1. maja u Austriji, a sahranjen će biti u subotu u Sarajevu.

19:53 Zrinjski je odavno osigurao naslov prvaka BiH, a derbi dočekuje sa 39 bodova više od gradskog rivala. Velež će sezonu pokušati spasiti eventualnim osvajanjem Kupa BiH.

19:51 Sarajevo je na četvrtoj poziciji sa 42 boda, a Željo je smješten poziciju ispod sa četiri boda manje i utakmicom manje.

19:50 Kada su u pitanju mostarski okršaji, Zrinjski je oba puta slavio protiv Veleža. Pod Bijelim brijegom je bilo 2:1, a na stadionu Rođeni 1:0.

19:49 U dva prethodna ovosezonska vječita derbija po jednu pobjedu uknjižili su Sarajevo i Željo. Bordo tim je slavio pred svojim navijačima 1:0, a Željo je bio uspješniji na Grbavici rezultatom 2:0.