Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE/ BiH- Belgija 87:81
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.
11.11.2021. u 19:47

Zmajice su u prvom kolu grupe A u dvorani Mirza Delibašić u Skenderiji nadigrale selekciju Belgije, trećeplasirani tim Evrope rezultatom 87:81, iako su izabranice Gorana Loje imale i plus 26.

Briljantnu utakmicu odigrala je Jonquel Jones koja je postigla 44 poena i uhvatila 22 lopte.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

4. Četvrtina

Kraj. Pobjeda BiH rezultatom 87:81.

10. minut: Belgija ima napad i minus osam. Do kraja je 12 sekundi.

10. minut: Belgija dolazi na minus 10 - 87:77.

9. minut: BiH vodi 87:75. U jednom momentu prednost je bila i 26 poena....

8. minut: Belgija smanjuje zaostatak na -15. Trenutno je 87:72.

8. minut: BiH pred pobjedom. Izabranice Gorana Loje vode rezultatom 87:68.

3. četvrtina

Završena je i treća dionica. BiH u posljednjih 10 minuta ulazi s prednošću 73:49.

9. minut: Sada je 71:46. Jones je postigla 40. poen.

8. minut: Džombeta postiže dva poena za najveću prednost Zmajica - 69:46.

6. minut: Jones pogađa trojku i stiže do 36. poena. - 65:44.

5. minut: Tavić postiže 17. poen - 62:44.

4. minut: Jones nastavlja gdje je stala. Sada na kontu ima 31 poen, BiH vodi 57:44.

1. minut: Nastavljen je meč.

2. četvrtina:

Završeno je prvo poluvrijeme. BiH na odmor ide s plus 12 (51:39). Jones je ubacila 25 poena, odlična je i Matea Tavić sa 15 poena.

6. minut: Jonquel Jones je postigla 23 poena. 44:27 vode izabranice Gorana Loje.

5. minut: Zmajice vode 39:27. Briljira i Tavić koja je postigla 14 poena.

4. minut: Najveća prednost BiH - 32:25. Briljira Jones. Postigla je 16 poena.

1. minut: Babić pogađa trojku. BiH ima prednost rezultatom 26:23.

1. četvrtina

10. minut: Gošće za zvukom sirene pogađaju trojku. Kraj prve četvrtine rezultatom 20:19 za Belgiju.

10. minut: BiH vodi 19:17. Poentirala je Jones. Njen šesti poen. S tribina se čuje značajna podrška.

8. minut: Sada je 17:15 za selekciju Belgije. Matea Tavić je postigla sedam poena u bh. selekciji.

7. minut: Uzvratila je Belgija serijom 7:0 i povela sa 13:9.

4. minut: BiH vodi 9:6. Zmajice su napravile seriju 7:0. Selektor Belgije zatražio je minutu odmora.

1. minut: Počeo je susret.

19:49 - Selektor Goran Lojo odabrao je 12 Zmajica na koje računa u prvom meču.

To su: Milica Deura, Miljana Džombeta, Nikolina Babić, Nedžla Kovačević, Sara Heljić, Nikolina Džebo, Hanna Halilović, Matea Tavić, Anđela Delić, Milina Mišeljić, Jonquel Jones.