Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ BiH - Francuska 0:1
Fudbalska reprezentacija BiH poražena je na Grbavici od Francuske u 3. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
31.03.2021. u 19:19

Francuzi su u Sarajevu slavili 1:0, uz dobar otpor BiH koja je možda imala i bolje prilike na meču. Gol odluke dao je Griezmann u 60. minuti.

BiH: Šehić, Todorović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Saničanin, Kolašinac, Hadžiahmetović, Pjanić, Cimirot, Krunić, Džeko

Francuska: Lloris - Pavard, Varane, Kimpembe, L. Hernandez - Lemar, P. Pogba, Rabiot, Coman - Griezmann, Mbappe.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

______________________________

Kraj meča.

90. minut: Nakon kornera za BiH kontra Francuza. Tri minute nadoknade.

89. minut: Prevljak je izborio korner.

85. minut: Ulaze Gojak i Prevljak, van igre su Krunić i Cimirot.

80. minut: Pjanić pogađa živi zid. Slabo je šutirao.

78. minut: Pogba je sada u skoku laktom udario Stevanovića, a sudija dosudio prekršaj na 17-18 metara od gola Francuske. Odlična prilika za Pjanića.

77. minut: Umjesto Todorovića u igri je Stevanović.

75. minut: Krunić je opet pao u šesnaestercu Francuza, ali italijanski arbitar još jednom smatra da nije bilo prekršaja. Definitivno nova sporna situacija.

71. minut: Zmajevi su sada tražili penal poslije duela Krunića i Rabiota, ali sudija se nije oglasio. Kontakt je definitivno postojao. Prava je šteta što se VAR ne koristi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

69. minut: Mbappe je povukao kontranapad Francuske, faulira ga Hadžiahmetović. I on je postao igrač s javnom opomenom.

66. minut: Lemar zaustavlja mogući kontranapad BiH. Dobio je žuti karton.

60. minut: Griezmann trese mreže Šehića. Vode Francuzi. Rabiot se nakon kornera koji su Francuzi kratko izveli namještao cijelu vječnost, centrirao, a Griezmann glavom bio precizan.

59. minut: Giroud mijenja Comana u selekciji Francuske. Ovo vjerovatno podrazumijeva i neke taktičke rokade.

22:00 sati: Trenuti rezultat je utakmici Ukrajina - Kazahstan je 1:1.

55. minut: Krunić za Kolašinca, ovaj je s lijeve strane pokušao pronaći Džeku u petercu, ali Pavard je na mjestu.

53. minut: Saničanin je sada požutio zbog prekršaja nad Pavardom.

51. minut: Varane na centru ruši Krunića. Žuti karton za defanzivca Francuske.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

21:34 sati: Kraj prvog dijela (0:0). Dosta dobra partija bh. tima. Trikolori su uštopani i nisu imali ozbiljniju priliku da ugroze Šehića.

41. minut: Opasan napad Zmajeva. Džeko za Kolašinca, koji je odigrao povratnu loptu na vrh šesnaesterca, gdje nije bilo nikoga od igrača BiH.

40. minut: Miruju mreže. Francuzi imaju loptu u svom posjedu, ali bh. reprezentativci odlično su postavljeni.

25. minut: Nevjerovatna odbrana Llorisa nakon kornera. Čini se da je Ahmedhodžić pokušao, a golman Francuske brani panterski...

24. minut: Prva prijetnja po gol Francuske. Todorović je oprobao udarac, Lloris odbranio.

17. minut: Griezmann iz slobodnog udarca pogađa živi zid.

15. minut: Hadžikadunić ruši Mbappea na 17 metara. Slobodan udarac za Francuze, žuti karton za bh. defanzivca.

14. minut: Mbappe je prošao i lijevom nogom zavrnuo u šesnaesterac, a Coman glavom šutira u Šehića.

10. minut: Početno ispitivanje snaga u uvodu meča.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno, Zmajevi!

20:43 sati: Igrači obje ekipe izlaze na travnjak.

20:33 sati: Antoine Griezmann je 45. put uzastopno starter u selekciji Francuske, što je novi nacionalni rekord.

20:31 sati: Selekcija Bosne i Hercegovine za pobjedu ne zna 10 utakmica.

20:17 sati: Miralem Pjanić igra jubilarnu stotu utakmicu u dresu reprezentacije.

Sa Francuskom je Bosna i Hercegovina do sada odigrala 4 utakmice. Dvije su završene
remijem, a u dvije je Francuska ostvarila pobjede. Ukupna gol razlika je 3:6 u korist Francuza.

Večerašnji duel sudit će ponajbolji arbitar svijeta Daniele Orsato (Italija).

Utakmica se zbog epidemioloških mjera igra pred praznim tribinama.