TOK UTAKMICE: Borac - Sarajevo 2:2
Danas su odigrane četiri utakmice 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
06.12.2020. u 12:45

Od 13 sati igrali su Sloboda - Krupa (2:0) i Mladost - Zrinjski 0:1, a nakon toga uživat ćemo u dva derbija.

Široki Brijeg je na Grbavici savladao Željezničar sa 3:2, a kolo su zatvorili Borac i Sarajevu (2:2).

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________________________________________________________________________________

Kraj utakmice u Banjoj Luci. Derbi je završio bez pobjednika - 2:2

85. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Fanimo pogađa za 2:2.

84. minut: Kovačević zaustavlja pokušaj Zakarića.

70. minut: Hebibović je dobio crveni karton i Bordo tim će u nastavku meča imati igrača manje.

64. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Vranješ pogađa za 2:1 i tako kažnjava promašaj Bordo tima samo nekoliko sekundi ranije.

63. minut: Zaprijetio je Ziljkić, ali je izblokiran njegov pokušaj.

60. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Fanimo je pogodio za 1:1. Veliko slavlje gostujućih fudbalera.

57. minut: Velika prilika za Borac, ali je Kovačević zaustavio pokušaj Zakarića. Golman Sarajeva spriječio je da lopta dođe do Vranješa, koji je bio u mat poziciji.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Pokušao je Hebibović sa distance, ali lopta odlazi pored gola. Bila je ovo i posljednja prilika u prvom dijelu.

35. minut: Sada je zaprijetio Borac, ali Kovačević brani udarac Ziljkića.

25. minut: Udarac Tatar je izblokiran, bit će korner za Sarajevo.

19. minut: GOOOOOOOOLLLLLL! Borac vodi golom Ziljkića. Asistirao je Lukić.

18. minut: Sarajevo je konkretniji u dosadašnjem dijelu utakmice.

6. minut: Dvije velike prilike za Sarajevo. Prvo je izblokiran udarac Hebibovića, a potom je Pavlović obranio udarac Handžića.

1. minut: Počeo je derbi Borac - Sarajevo.

16.50 sati: Sarajevo od 17 sati gostuje kod Borca i eventualnom pobjedom otići će na "plus 8" u odnosu na Želju.

Kraj na Grbavici. Gosti zasluženo nose bodove sa Grbavice.

93. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL! Bojo pogađa za 2:3.

92. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL! Lendrić smanjuje na 1:3.

87. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL! Pervan pogađa za 0:3.

84. minut: GOOOOOOOOOLLLLLLL! Jurić pogađa za 0:2 na Grbavici. Više nego zasluženo.

80. minut: Gosti se poigravaju na Grbavici. Pervan je pokušao sa centra da matira Erića, ali je golman Želje u posljednjem trenutku spasio svoj gol.

78. minut: Željo je krenu na sve ili ništa, a gosti prijete iz kontri.

68. minut: Nova prilika za Želju, Bekrić je pokušao, ali opet je MIškić odbranio njegov pokušaj.

65. minut: Miškić opet spašava Široki Brijeg nakon udarca Hajdarevića.

52. minut: Plavi su imali incijativu na otvaranju drugog dijela, ali bez konkretnijih prilika. Na drugoj strani Vukoje šutira pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

15.55 sati: Poznati sastavi za derbi u Banjoj Luci između Borca i Sarajeva. Bordo tim će igrati u sastavu: Kovačević, Pidro, Hebibović, Velkoski, Miličević, Đokanović, Handžić, Dupovac, Sušić, Tatar i Fanimo. S druge strane Vlado Jagodić na teren je poslao ovih 11 fudbalera: Pavlović, Kujundžić, Jovanović, Ziljkić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Lukić, Vranješ, Milojević, Zakarić.

45. minut: Široki je opet opasno zaprijetio, šutirao je Jović, ali Miletić blokira. Završeno je prvo poluvrijeme, Široki zasluženo vodi sa 1:0.

41. minut: Velika prilika za Želju, Zec je bio jedan na jedan sa Miškićem, ali golman Širokog brani.

39. minut: Ponovo je zaprijetio Široki i to preko Marića, ali je ovaj put šutirao pored gola.

27. minut: Željo je totalno bezidejan i nemoćan.

15. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Široki Brijeg vodi na Grbavici, strijelac je Marić. Opet je spavala odbrana Plavih.

6. minut: Velika prilika za goste, ali je Miletić sjajnim intervencijom spasio Plave.

2. minut: Široki je zaprijetio odmah u prvom napadu, ali je Angelov šutirao pored gola.

1. minut: Počeo je meč Željezničar - Široki Brijeg.

14.50 sati: Idelni su uvjeti za derbi na Grbavici.

Završeni su mečevi u Doboju kod Kaknja i Tuzli, gdje su Zrinjski i Sloboda slavili protiv Mladosti i Krupe.

89. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Sloboda je udvostručila prednost.

78. minut: Nevjerovatan promašaj Hadžića. Nakon greške Jakovljevića izašao je jedan na jedan sa golmanom Zrinjskog, pokušao ga je predriblati, ali je Brkić uhvatio čistu loptu.

71. minut: Zaprijetio je Mašić, ali brani golman Mladosti.

68. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Sloboda vodi protiv Krupe, strijelac je Dženis Beganović.

68. minut: Odgovorio je Zrinjski. Ćorluka je ubacio, a Bilbija dobro šutirao. Bukvić krajnjim naporom spašava svoj gol.

66. minut: Još jedna prilika za Mladost. Hiroš je opet ubacio sa lijeve strane, a Begić u padu šutirao pored gola.

59. minut: Velika prilika za Mladost. Hiroš je uposlio Vazdu, ali njegov udarac brani Brkić.

51. minut: Filipović je pokušao sa dvadesetak metara, ali šutira preko gol Mladosti.

14.03 sati: Široki Brijeg će igrati u sastavu:Miškić, Ćorić, Jurilj, Angelov, Jović, Marić, Stanić, Radeljić, Vukoje, Begić i Jurić.

14.01 sati: Amar Osim odredio je sastav Željezničara za derbi protiv Širokog Brijega. Strateg Plavih "promiješao je karte", a od prve minute zaigrat će: Erić, Stevanović, Milićević, Miletić, Ikić, Hajdarević, Alispahić, Bekrić, Veselinović, Štilić i Zec.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na oba meča koja se igraju od 13 sati.

45. minut: Završena su prva poluvremena utakmica u Tuzli i Doboju kod Kaknja.

32. minut: Opet je zaprijetio Bilbija, ali je ovaj put šutirao pored gola.

29. minut: GOOOOOLLLLL! Nemanja Bilbija pogodio je za vodstvo Zrinjskog protiv Mladosti. Bilbiji je ovo deseti gol u PLBiH.

24. minut: Velika prilika za Mladost. Hadžić je pobjegao Jakovljeviću, ali je šutirao tik pored stative.

10. minut: Krupa je imala veliku priliku na Tušnju, a Nikolić je pogodio prečku.

8. minut: Zaprijetila je i Mladost, ali samo korner.

6. minut: Zrinjski je prvi zaprijetio iz slobodnjaka, ali Filipović šutira pored gola.

1. minut: Počele su utakmice u Doboju kod Kaknja i Tuzli.

12.50 sati: Slobodi je ovo meč polusezone, jer bi eventualnom pobjedom napravili veliki korak ka opastanku u eliti. Što se tiče drugog meča, Zrinjski je pod pritiskom, prije svega zbog poraza u prošlom kolu na domaćem terenu od Željezničara.

12.45 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 18 kola PLBiH. Za 15 minuta počinju dva meča: Sloboda - Krupa i Mladost - Zrinjski.