Liga nacija
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Austrija 1:0
Fudbalska A reprezentacija BiH  na stadionu Bilino polje pobijedila je Austriju sa 1:0 u meču drugog kola Lige nacija.
11.09.2018. u 20:11

Zmajevi su stigli do druge pobjede u ovom takmičenju, a Austrijancima je u Zenici presudio Edin Džeko.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

SASTAVI:

BOSNA I HERCEGOVINA: Šehić, Zukanović, Šunjić, Todorović, Ćivić, Bešić, Pjanić, Sarić, Duljević, Višća, Džeko.

AUSTRIJA: Lindner, Hinteregger, Ilsanker, Aranutović, Alaba, Gregoritsch, Prodl, Žulj, Grillitsch, Lainer, Lazaro

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

KRAJ. BiH je slavila sa 1:0. Gol odluke postigao je Edin Džeko.

90+5: Krunić je bio u kolosalnoj prilici, ali jedan igrač Austrije izbija loptu s gol-crte.

90+3: Bajić mijenja Duljevića.

90. minut: Igrat će se još pet minuta.

89. minut: Nova izmjena u timu BiH. Krunić je zamijenio Pjanića, koji je ispraćen ovacijama.

87. minut: Prva izmjena u bh. selekciji. Edina Višću zamijenio je Goran Zakarić.

78. minut: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko pogađa mrežu Austrije i dovodi Zmajeve u vodstvo. Asistenciju je ubilježio Elvis Sarić.

70. minut: Zatresla se Šehićeva mreža, ali je gol gostiju poništen zbog nedozvoljene pozicije. Odlična procjena pomoćnog sudije.

66. minut: Lazaro šalje loptu preko gola BiH.

56. minut: Duljević je bio u dobroj prilici, spašava jedan igrač Austrije svoju mrežu. Duljević je bio u šansi i nakon kornera. Ostaje 0:0.

55. minut: Dosta tehničkih grešaka, naročito na sredini terena. Ništa zanimljivo se ne događa.

48. minut: Selektor Prosinečki na zagrijavanje je poslao Bajića, Krunića i Zakarića.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.  NEMA GOLOVA NA BILINOM POLJU

40. minut: Najveća šansa za BiH, Duljević je probio po desnoj strani i centirao, a Džeko se nije najbolje snašao. Dijamant je promašio loptu.

30. minut: Džeko glavom šalje loptu preko gola.

27. minut: Dobar centaršut Pjanića iz kornera, Šunjić kasni na loptu. Provukla se sada Austrija.

20. minut: Hinteregger je zbog prekršaja nad Višćom dobio žuti karton.

17. minut: Austrija je opasnija, ali je i dalje 0:0.

11. minut: Prvi korner za BiH, bez opasnosti po gol Austrije.

1. minut: Počela je utakmica u Zenici. Sretno, Zmajevi.

- Intonirane su himne Austrije i Bosne i Hercegovine.

- 5. minuta: Igrači izlaze na teren.

- 15. minuta: Marko Arnautović će prvi put imati priliku da nosi kapitensku traku oko ruke.

- 30. minuta: Bosna i Hercegovina ne zna za pobjedu protiv Austrije. Ove dvije reprezentacije sastale su se tri puta, dva su meča završena remijem, dok je jedan pripao Austriji.

- 40 minuta: Poštovani posjetioci dobrodošli na tekstualni prijenos prvog meča reprezentacije BiH u Ligi nacija