Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Bjelorusija 25:31
Imali smo priliku da pobjedom ili remijem izborimo plasman na Evropsko prvenstvo, ali...
12.06.2019. u 19:51

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Bjelorusije sa 25:31 u utakmici 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su imali priliku da eventualnom pobjedom ili remijem osiguraju plasman na EURO, ali su propustili historijsku šansu.

Sastavi

BOSNA I HERCEGOVINA: B. Burić, Grahovac, S. Burić, Hamidović, Haseljić, Herceg, Karačić, Malinović, Mandić, Ovčina, Panić, Perić, Prce, Predragović, Terzić, Toromanović

BJELORUSIJA: Baranau, Bokhan, Brouka, Gayduchenko, Karalek, Karvatski, Kishou, Kulak, Kulesh, Lukyanchuk, Nikulenkau, Pukhuouski, Saldatsenka, Shylovich, Vailupau, Yuynok.

Sudije ovog meča bile su iz Litvanije Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis, dok je delegat susreta bio Tomo Vodopivec iz Slovenije.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________________________________________

60. minut. Kraj! Bjelorusija je slavila sa 31:25.

55. minut: Bjelorusi imaju osam razlike, čini se da je sve gotovo...

49. minut: Utihnuo je i Mejdan, čini se da su se i navijači pomirili sa porazom.

45. minut: Ponovo "crna rupa" u igri BiH, a Bjelorusi to koriste i odlaze na plus 6 (20:26).

44. minut: Konačno smo ušli u mini seriju od 2:0, ali su Bjelorusi odmah vratili četiri gola prednosti.

40. minut: Deset minuta igre u nastavku je iza nas, a Šumanovi izabranici nikako da pronađu recept za priključak.

37. minut: Gosti uspješno čuvaju pet golova prednosti (16:21).

36. minut: Terzić pogađa za 15:19.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi.

30. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, a gosti imaju pet golova prednosti.

30. minut: Zmajevi sada imaju pet golova zaostatka (11:16).

28. minut: Brzopletost i manjak dekoncentracije u napadima omogućili su Bjelorusima da se ponovo odlijepe na četiri gola prednosti (10:14).

26. minut: Bjelorusi čuvaju dva gola prednosti (12:10).

23. minut: Konsolidovali su se Bjelorui i opet prave mini seriju za 11:9.

19. minut: Golom Burića izjednačili smo na 8:8. Time-out zove gostujući selektor.

17. minut: Burić je odbranio zicer, a u napadu smo izborili sedmerac i isključenje za jednog gostujućeg igrača. Šteta, Prce nije pogodio sa sedam metara.

16. minut: Bjelorusije je promašila sedmerac.

15. minut: Haseljić drugim golom smanjuje na 6:8.

13. minut: Odbranili smo se, a onda i pogodili sa igračem manje (5:7).

12. minut: Na dvije minute isključen je Senjamin Burić.

11. minut: Saldatsenko zaustavlja pokušaj Hamidovića.

9. minut: Malinović sa dva uzasoptna gola drži Zmajeve u igri (4:7)

8. minut: Još jednu grešku našeg tima kaznili su gosti koji odlaze na plus 4 (6:2), pa je selektor Šuman primoran da zove minutu odmora.

6. minut: Bjelorusi vode sa 5:2, nakon što su na lagan način postigli tri gola u nizu.

5. minut: Igra se gol za gol - 2:2, a u oba slučaja Zmajevi su imali prednost i za sada su i jedni i drugi stopostotni u napadu.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno Zmajevi!

19.59 sati: A, kao i obično, uz himnu BiH navijači u Mejdanu uglas su otpjevali "Jedna si jedina".

A dok se intonirala himna BiH, gledaoce na državnoj televiziji zabavljao je Velid Spaho, koji je "testirao" ton...

19.56 sati: Upravo se intonira himna Bjelorusije.

19.54 sati: U toku je predstavljanje reprezentativaca BiH, a u Mejdanu je prava ludnica.

19.45 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice BiH - Bjelorusija.