Kvalifikacije za Mundobasket
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Češka 80:85-18:22, 19:16, 23:22, 20:25
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u sarajevskoj Skenderiji poražena je od Češke u nastavku kvalifikacija za Mundobasket
16.09.2018. u 19:33

Česi su slavili 80:85 i prvi put u historji plasirali se na Svjetsko košarkaško prvenstvo.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________________________________________________

4. četvrtina:

Kraj utakmice. Gosti su slavili sa 80:85.

Nurkić mora van parketa zbog petog faula.

8. minut: Pogađa Nurkić. 74:75

8. minut: Nurkić postiže dva poena, bit će i dodatno bacanje.

Time-out

6. minut: Greška za greškom Zmajeva, Češka ima novi napad, koji je pogađa.

4. minut: Češka ima pet razlike - 64:70.

3. minut: Nurkić je imao polovičan uspjeh sa linije slobodnih bacanja.

3. minut: Hruban igra sjajno u selekciji Češke. Upisao je 14 poena. U međuvremenu Vesely zbog petog faula mora napustiti igru.

1. minut: Nurkić je ponovo na parketu. Česi odlaze na plus tri - 61:64

3. četvrtina:

Kraj treće dionice. Česi u posljednjoj sekundi pogađaju trojku za izjednačenje 60:60

7. minut: Musa pogađa trojku za 53:55. Lazić je odmah nakon toga pogodio novu trojku za 56:55.

6. minut: Loše vijesti za Zmajeve. Nurkić je zaradio četvrti faul.

5. minut: Igra se poen za poen. Sada je 48:48

2. minut: Hurban pogađa za tri poena za 42:41. Nakon toga Nurkić je zaradio treći faul, a Repeša zatražio minutu odmora.

2. minut: Nurkić veže pet poena i dovodi BiH u prvo vodstvo. - 42:38. Vesely je zaradio četvrti faul i preselio na klupu.

1. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

2. četvrtina:

Okončano je prvo poluvrijeme u Skenderiji. Kikanović i Nurkić sa devet, Musa sa osam i Atić sa sedam poena najbolji su pojedinci u bh. timu.

9. minut: BiH je imala priliku da povede, Gegić je želio efektno zakucati, nije uspio, Česi preko Bohacika uzvraćaju tricom.

8. minut: Najbolji košarkaš Češke Tomas Satoransky ima tri prekršaja. Konačno izjednačenje 35:35.

7. minut: Hasandić postiže prve poene za 31:34. Česi ponovo traže minutu odmora

6. minut: Raspoložen je kapiten Kikanović, Šest njegovih poena za 29:34

5. minut: Minutu odmora traže Česi. Prethodno je Kikanović postigao dva poena.

3. minut: Nekoliko loših napada Zmajeva, ali i ofanzivnih skokova Čeha, koji od početka imaju prednost. Sada je plus osam (22:30)

1. minut: Drugi dio poenima otvara Musa. Zmajevi na minus dva (20:22)

1. četvrtina:

Prva četvrtina pripala je reprezentaciji Češke rezultatom 18:22

8. minut: Nurkić je u dobroj seriji. Već osam njegovih poena. BiH na minus četiri - 18:22.

7. minut: Prvi  poeni za Nurkića - 13:19.

5. minut: Jasmin Repeša traži time-out. Česi imaju plus šest - 8:14

3. minut: Atić je raspoložemn na početku. Već je postigao pet poena.

1. minut: Počeo je meč. Petorka BiH: Atić, Kikanović, Lazić, Musa, Nurkić

-5 minuta: Intonirane su himne, prvo Češke, a zatim i BiH,

- 20 minuta: U grupi K danas su odigrana dva meča. Rusija je na domaćem parketu pobijedila Bugarsku sa 77:73, a Francuska je bila uspješnija od Finske sa 83:76.

- 30 minuta: Poštovani čitaoci portala Faktor dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice košarkaških reprezentacija Bosne i Hercegovine i Češke.