Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Latvija 79:73
Pobjedom nad Latvijom 79:73 košarkaška reprezentacija BiH osigurala je jubilarnin deseti nastup na Eurobasketu. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.
29.11.2020. u 20:26

Najbolji košarkaši naše zemlje na startu kvalifikacionog ciklusa s 62:61 trijumfovali u gostima kod Latvije.

U prvom susretu četvrtog kola Grčka je poslije produžetka sa 84:78 savladala Bugarsku, koja je bila na pragu velikog iznenađenja.

Pravdu na večerašnjem susretu dijeli sudijski trio Eddie Viator (Francuska), Michal Proc i Wojciech Liszka (Poljska).

_________________________________________________________________________________________________________

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj! BiH je na Eurobasketu, po deseti put u svojoj historiji!

10. minuta: Dva slobodna bacanja za Atića, promašio je oba!

10. minuta: Latvija promašuje oba penala, ali hvataju loptu... Nova bacanja ta goste.

9. minuta: Kooooš! Kamenjaš je pogodio poslije odlične asistencije Robersona.

9. minuta: Kamenjaš pogađa nakon ofanzivnog skoka!

9. minuta: Latvija je na minus pet.

7. minuta: Kamenjaš je postigao važne poene...Gotovo sa istekom napada.

7. minuta: Lazić je pogodio oba bacanja.

7. minuta: Latvija je pogodila novu tricu.

6. minuta: Atić pogađa za dva.

6. minuta: Trica Latvije, Bosnić poziva time-out! Atić je prethodno izgubio loptu.

6. minuta: Već smo tri lopte izgubili u ovoj četvrtini.

5. minuta: Tricaaaa, Robersona vrlo važna... Dobru odbranu naše selekcije nije realizovao Gegić u kontri. Promašio je polaganje.

5. minuta: Dobra obrana naše selekcije, ali nesporazum Robersona i Gegića u napadu.

4. minuta: Milošević je uzvratio sa dva poena...

4. minuta: Novi poeni Latvije, sada je 64:56.

3. minuta: Mejeris za dva pogađa uz faul, promašuje s linije slobodnih bacanja.

2. minuta: Milošević za dva, Škele pogađa za tri.

2. minuta: Atić postiže prve poene za naš tim u odlučujućoj dionici.

1. minuta: Serija Latvije 4:0.

1. minuta: Roberson gubi loptu.

1. minuta: Lagani poeni Latvije...

TREĆA ČETVRTINA

10. minuta: Atić je zaustavljen faulom, četiri sekunde do kraja napada. Naš tim nije uspio uputiti šut.

10. minuta: Još jedna bespotrebna greška, Latvija nas kažnjava sa dva poena.

10. minuta: Tricaaaaaa! Atić! Dobra partija Atić, treća trica iz šestog pokušaja!

9. minuta: Dobra odbrana naše selekcije, Milošević pravi faul u napadu...Bespotrebno!

8. minuta: Lazić je fauliran, šteta što lopta nije prošla kroz obruč. Pogodio je jedno od dva slobodna bacanja.

8. minuta: Ate za dva siguran...

8. minuta: Kamenjaš je zabio jedan od dva "penala".

7. minuta: Odlična blokada Gegića!

7. minuta: Dobru reakciju u odbrani Sulejmanović nije krunisao realizovanom kontrom, iako je odlično istrčao.

7. minuta: Dalekometna paljba se nastavlja! Sulejmanović pogađa za tri! Zmajevi na 15 poena prednosti.

6. minuta: Tricaaa! Lazić je pogodio!

6. minuta: Lomazs je pogodio oba "penala".

5. minuta: Zakucavanje Sulejmanovića, Meiers je pogodio za dva. Nešto brža igra u ovim trenucima utakmice.

4. minuta: Nova greška Latvijaca u napadu.

4. minuta: Serija 6:0 za Latviju, Skele pogađa. Atić uzvraća...

3. minuta: Skele polaže, Atić promašuje na drugoj strani. Faul Robersona.

3. minuta: Dobra igra u dobrani... Atić je ukrao loptu! Roberson zaustavljen faulom.

2. minuta: Ofanzivni skok i poeni Kamenjašanja! Latvija je uzvratila...

1. minuta: Tricaaaa! Roberson pogađa!

1. minuta: Greška u napadu, lagani poeni Latvije.

21:57 - Atić i Kamenjaš su bili naši najefikasniji igrači u prvom poluvremenu sa po deset poena.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, miniserija u finišu druge četvrtine dobro nam je došla pa na pauzu idemo s 12 poena prednosti.

10. minuta: Dobra igra u odbrani, rezultirala je ukradenom loptom Lazića, fauliran je. Ima dva slobodna bacanja... Pogodio je oba!

10. minuta: Novaaa Tricaaa! Roberson je pogodio!

9. minuta: Tricaaaa! Kamenjaš pogađa!

9. minuta: Atić je pogodio oba "penala".

9. minuta: Bosnić je pozvao time-out poslije koševa Meiersa.

8. minuta: Faul u napadu naše reprezentacije.

8. minuta: Sulejmanović poentira. Zoriks je pogodio tricu za Latviju.

7. minuta: Bananaaaa Atićaaa! Kakva blokada!

7. minuta: Meiers za dva pogađa.

6. minuta: Atić je siguran, pogodio je oba slobodna bacanja.

6. minuta: Kamenjaš je pogodio za dva poslije asistencije Atića. BiH na "plus pet". Time-out poziva selektor Latvije.

5. minuta: Gegić konačno postiže poene za naš tim.

5. minuta: Atić je promašio dva slobodna bacanja, loše šutiramo "penale". Atić se iskupio sjajnom bokadom.

4. minuta: Gegić je promašio zakucavanje, Kamenjaš je potom izblokiran. Novi napad za BiH. Dosta se mučimo u ofanzivnom dijelu igre.

4. minuta: Milošević je napravio prekršaj nakon što je Roberson promašio šut za dva pena.

4. minuta: Atić promašuje šut za tri poena. Bosnić je pozvao time-out, nakon što je Milošević fauliran.

4. minuta: Latvija je smanjila na 22:21.

3. minuta: Milošević je sada pogodio uz dodatno slobodno bacanje. Promašio je, Kamenjaš hvata loptu.

3. minuta: Isforsiran šut Miloševića za tri poena, potpuno nepotreban. Lopta je za BiH. Druga vezana greška našeg tima... A ni Latvijci nisu mnogo bolji.

2. minuta: Milošević je izblokiran dvaput, Roberson krade loptu.

1. minuta: Dva promašaja Robersona, nedostaje nam bolja igra u napadu.

1. minuta: Latvija je pogodila "penal" uza 20:18, zatim i za 20:19.

PRVA ČETVRTINA

10. minuta: Penava je promašio šut sa zvukom sirene. Tehnička greška dosuđenja je Bosniću.

10. minuta: Bespotreban faul Penave, pogotovo zbog činjenice da je naš tim ušao u bonus. Latvija je promašila oba bacanja, Penava je uhvatio loptu.

10. minuta: Penava je izblokira, Vrabac faulom spriječava lake poene Latvije. Gosti pogađaju jedno od dva slobodna bacanja.

9. minuta: Rihards Lomazs je precizan za dva poena.

9. minuta: Tricaaaa! Druga trica Atića na večerašnjem susretu!

8. minuta: Promašaj Latvije za tri poena, Penava pravi faul u napadu. Kretao se u bloku.

8. minuta: Lopta je za našu selekciju, strelica nas je favorizovala. Penava je izborio dva slobodna bacanja. Pogodio je Ajdin oba "penala".

7. minuta: Rihards Lomazs vraća tricu. Sada je 15:14 za našu selekciju.

7. minuta: Tricaaaa! Nova! Roberson je pogodio! Klupa Latvije zove time-out. Atić je prethodno dobro ukrao loptu.

6. minuta: Tricaaaa! Sulejmanović pogađa za prvo vodstvo BiH.

6. minuta: Dva slobodnja bacanja za Lazića. Pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Napravilo sili smo seriju 7:0.

6. minuta: Kamenjaš pogaša za dva poena uz faul. Pogađa Kenan i "penal".

5. minuta: Atić ponovo pkušava za tri, promašuje. Promašuju i Latvijci svoj šut za tri poena.

4. minuta: Novi poeni Latvije! Atić uzvraća tricom!

4. minuta: Meiers je pogodio za 2:7.

3. minuta: Škele pravi faul u napadu, lopta za našu selekciju.

2. minuta: Kamenjaš postiže prve poene za BiH, Latvijci uzvraćaju.

2. minuta: Prva trica Latvije. Laksa je pogodio.

1. minuta: Prva petorka našeg naciolnog tima Roberson, Lazić, Atić, Sulejmanović i Kamenjaš.

1. minuta: Počeo je susret. Prvi napad imat će reprezentacija Latvije. Sretno Zmajevi!

20:56 - Naša selekcija i večeras u žuto-plavoj opremi, istoj onoj u kojoj smo igrali protiv Bugarske.

20:55 - U dvorani hotela Hills intonira se himna Bosne i Hercegovine.

20:54 - U toku je intoniranje himne Latvije.