Kvalifikacije za EP
TOK UTAKMICE Češka - Bosna i Hercegovina 23:24
Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba
16.06.2019. u 17:23

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine prvi put u historiji plasirala se na Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su večereas u posljednjem kolu kvalifikacija slavili protiv Češke u Ostravi sa 24:23.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________________________________________

60. minut: Karačićć gooooool! BiH vodi rezultatom 24:23.

59. minut: Terzić je isključen. Do kraja utakmice smo sa igračem manje.

59. minut: Sedmi gol postiže Petrovsky za novo poravnanje - 23:23.

58. minut: Prce desetim golom dovodi BiH u vodstvo 23:22.

56. minut: Serija BiH 3:0. Haseljić je pogodio nakon kontre. Sada je 22:21 za bh. tim.

55. minut: Gol Burića za izjednačenje.

54. minut: Haseljić prvim golom vraća Zmajeve na minus jedan (21:20)

53. minut: Česi imaju dva razlike. Zdrahala je iskoristio sedmerac.

53. minut: Burić nije iskoristio zicer, odnosno Galija je upisao 13. odbranu. Česi imaju sedmerac i priliku da prvi put odu na dva razlike.

51. minut: Galija bilježi 12. odbranu.

50. minut: Golom Babaka, Češka vodi sa 20:19.

49. minut: Zdrahala je strijelac za novo izjednačenje (19:19).

48. minut: Prce bez greške. Deveti njegov gol za 18:19.

48. minut: Petrovsky ide dvije minute na hlađenje, sedmerac za BiH.

47. minut: Karačić strijelac za izjednačenje. BiH teško dolazi do golova.

46. minut: Četvrti gol Hrstke za 18:17.

45. minut: Još jedan važan gol Nikole Prcea za 17:17.

44. minut: Petrovsky je peti put pogodio za vodstvo Češke 17:16, a Šuman je zatražio minutu odmora.

43. minut: Češka je izjednačila, a Galija nastavlja izluđivati naše reprezentativce . Deseta njegova odbrana.

42. minut: Razbranio se i Galija. I dalje niko nije imao dva gola prednosti.

41. minut: Burić skida sedmerac! Zmajevi imaju napad za dva razlike. Galija je odbranio pokušaj Karačića. Nastavlja se napad BiH.

40. minut: Novi gol Prcea za vodstvo BiH.

39. minut: Peta i izuzetno važna odbrana za Benjamina Burića.

38. minut: Prce siguran sa sedam metara. Šesti njegov pogodak za izjednačenje 15:15.

38. minut: Češka je povela sa 15:14, a u međuvremenu je Terzić izborio sedmerac i drugo isključenje za Becvara.

37. minut: Rezultat je 14:14. Isključen je Panić.

36. minut: Prce je raspoložen. Postiže peti gol za 14:13 u korist BiH.

34. minut: Kod Čeha je isključen Becvar, a trećio gol postiže Alen Ovčina za vodstvo BiH 13:12.

33. minut: Burić uzvraća za 12:12.

32. minut: Česi prave seriju 2:0 i vode sa 12:11.

32. minut: Treće isključenje, odnosno crveni karton za Zemana. On nema pravo vraćati se na parket. Zeman je važan kotačić u odbrani domaćih.

31. minut: Kasparek realizira prvi napad za 11:11.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Prvi napad imaju Česi.

30. minut: Perić realizira zadnji napad za vodstvo BiH 11:10. Završeno je prvo poluvrijeme.

29. minut: Hrtska siguran sa sedam metara za 10:10. Zanimljivo, Česi su izveli četiri sedmerca, a BiH tek jedan.

28. minut: Ovčina nakon dva promašaja, postiže drugi gol na meču poslije kontranapada - 9:10.

27. minut: Rezultat je izjednačen - 9:9.

25. minut: Prce pogađa sa sedam metara i stiže do četvrtog gola na meču. Sada je 9:8 za naš tim.

24. minut: Benjamin Burić bilježi novu odbranu.

23. minut: Rezultat je izjednačen 8:8. BiH je propustila napad za vodstvo.

21. minut: BiH se uspjela odbraniti. Česi nisu pogodili sa dva igrača više. U međuvremenu se vratio Ovčina, a Panić je pogodio za vodstvo BiH - 6:7.

19. minuti: I Terzić je zaradio isključenje. Kapiten Zmajeva ide na hlađenje dvije minute.

18. minut: Ovčina je zaradio dvije minute isključenja. Česi nisu realizirali sedmerac. Ostaje 6:6.

16. minut: Četvrta odbrana Galije. Lijepo je sačekao i zaustavio Ovčinu. Česi su sada kompletni.

14. minut: Česi su sada u problemu. Važan odbrambeni igrač Zeman je dobio drugo isključenje. U međuvremenu je pogodio Nikola Prce za 6:6.

13. minut: Prvi gol sa krilne pozicije za BiH. Ovčina je pogodio za 5:5.

12. minut: Češka vodi 5:4.

11. minut: Galija sada brani pokušaj Senjamina Burića. Dobro je otvorio meč - 3:3.

9. minut: Burić je pogodio praznu mrežu češke reprezentacije. Golman BiH ima dvije odbrane i jedan gol. (2:3).

8. minut: BiH će naredne dvije minute imati igrača više, nakon što je isključen Zeman.

7. minut: Drugi odbranu bilježi Burić. Rezultat je izjednačen - 2:2.

4. minut: Sada je 2:2, a prvu odbranu je upisao Burić.

2. minut: BiH preko Panića dolazi do prvog gola na utakmici (1:1).

2. minut: Češka vodi sa 1:0. Domaći su realizirali sedmerac.

1. minut: Počela je utakmica.

Bilo kuda, Fanaticosi svuda: Jedna si jedina i u Ostravi

- 5. minuta: Igrači su na parketu, očekuje se intoniranje himni.

Duel sude mađarski arbitri Peter Horvath i Balazs Marton.

Češka: Babak, Becvar, Cip, Galia, Horak, Hrstka, Jurka, Kasparek, Mrkva, Mubenzem, Petrovsky, Slachta, Solak, Vanco, Zdrahala, Zeman

BiH: B. Burić, S. Burić, Grahovac, Hadžiomerović, Hamidović, Haseljić, Herceg, Karačić, Mandić, Ovčina, Panić, Perić, Prce, Predragović, Terzić, Toromanović.