Liga prvaka
TOK UTAKMICE: Connah's Quay Nomads - Sarajevo 0:2
Fudbaleri Sarajeva, prvaci Bosne i Hercegovine savladali su večeras velškog prvaka Connah's Quay Nomads sa 2:0 u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka.
19.08.2020. u 19:48

Trener Vinko Marinović imao je problema oko sastavljanja tima. Nedovoljno oporavljeni Tino Sven Sušić ostao je u Sarajevu, a sinoć se povrijedio i stameni stoper Besim Šerbečić.

I pored toga, ekipa koju je na teren poslao Marinović slavila je sa 2:0.

_____________________________________________________________________________________________________________

90. minut: KRAJ UTAKMICE! Sarajevo je slavilo sa 2:0 i izborilo prolaz u 2. pretkolo gdje će igrati protiv Dynamo Bresta.

89. minut: Velika prilika za Handžića, koji šutira pored gola.

66. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLL. Ponovo je strijelac Tatar. Ahmetović je spustio loptu, a Tatar matirao golmana domaćih.

63. minut: Domaći su opasni u posljednjih nekoliko minuta, ali bez prave prilike pred Kovačevićevim golom.

59. minut: Na povredu se žali Đani Salčin, koji će po svemu sudeći morati napustiti igru.

55. minut: Rahmanović je pokušao iz slobodnjaka, ali je lopta pogodila živi zid i otišla u korner.

48. minut: Sarajevo je izborilo korner, ali bez veće opasnosti.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Bordo momci.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Sarajevo vodi golom Tatara iz 16. minute.

42. minut: Jukić je zatresao mrežu Velšana, ali je gol poništen.

40. minut: Sada male čarke na terenu. Amar Rahmanović je bez lopte odgurnuo Wildea, ali se sve ubrzo smirilo.

39. minut: Domaći su zaprijetili nakon auta, ali je lopta otišla preko gola.

35. minut: Tatar je dobio žuti karton.

31. minut: Nakon pola sata igre Bordo tim vodi sa 1:0 i za sada kontroliše utakmicu.

16. minut: GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Sarajevo vodi 1:0, strijelac je Tatar na sjajnu asistenciju Jukića.

15. minut: Tatar iz slobodnjaka šutira visoko preko gola.

13. minut: Pokušao je Jukić, ali bez problema za golmana domaćeg tima.

8. minut: Velika prilika za Velšane, ali Wilde šutira pored gola.

1. minut: Počela je utakmica u Cardiffu, sretno Bordo momci!

- 1. minut: Prvi sa centra krenut će fudbaleri Sarajeva, koji večeras nastupaju u crnim dresovima.