Trondheim
TOK UTAKMICE - EURO 2020: Norveška-BiH 32:26
Susret se igra u Trondheimu, gdje je Norveška domaćin, a ovo je historijski meč za BiH na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta.
10.01.2020. u 20:00

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20.30 sati protiv Norveške igra prvi meč na Evropskom prvenstvu.

Selektor Bilal Šuman prijavio je 16 igrača koji će konkurisati za ovaj meč.

Za BiH će večeras nastupiti: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Dino Hamidović, Igor Mandić, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ i Senjamin Burić.

Tesktualni prijenos pratite uživo na portalu Faktor.ba

_______________________________________________________

57. minut: 31:23 za Norvešku.

51. minut: Dvadeseti gol na BiH na ovom meču postiže Panić. Norvežani brzo uzvraćaju i ponovo imaju osam golova prednosti - 28:20.

50. minut: Deset minuta do kraja meča. Norveška vodi rezultatom 27:19.

47. minut: 26-18 vodstvo Norveške.

45. minut: Sagosen sa zemlje za 24:17. Deseti gol norveške zvijezde.

44. minut: Panić postiže prvi gol na meču - 23:17.

44. minut: Grahovac je zamijenio Burića i upisao prvu odbranu.

43. minut: Lijep "šaraf" Ovčine za 23:16.

43. minut: Sagosen briljira i devetim golom odvodi Norvešku do 23:15.

41. minut: Isključenje za Johhanessena. Norveška vodi 22:15.

38. minuti: Perić smanjuje na 21:15.

38. minut: Dva vezana gola Tangena za 21:14.

37. minut: Haseljić sa krila postiže svoj drugi gol na meču - 20:14

37. minut: "Bomba" Tangena za 20:13.

36. minut: Senjamin Burić prekida seriju Norveške - 19:13.

35. minut: Razbranio se Saeveraas, a Norveška ide na maksimalnih plus sedam - 19:12. BiH je bez gola pet minuta.

33. minut: Isključenje, drugo na meču za Vranješa, a Burić bilježi sedmu odbranu.

32. minut: Prvi pokušaj Nikole Prcea.

32. minut: Sagosen nastavlja tamo gdje je stao. Ima Norveška prednost 18:12.

31. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Suspenzija norveškom reprezentativcu je istekla, a BiH je napravila tehničku grešku u napadu.

30. minuti. Sedmim golom Sagosena završeno je prvo poluvrijeme. Norveška vodi 17:12.

30. minut. Gol Haseljića za 16:12.

29. minut: Šesti gol Sagosena za 16:11. Norveška je dala gol sa igračem manje.

29. minut: Sagosen je nezaustaljiv. Pogađa za maksimalnih plus četiri -  15:11.  Joendal mora na hlađenje na dvije minute.

28. minut: Treća intervencija Saeveraasa, time-out norveškog selektora. Norvežani imaju napad za plus četiri.

28. minut: Norveška vodi 14:11.

27. minut: Sagosen je pogodio četvrti put za 13:10, a Malinović trećim golom na meču vraća BiH na minus dva.

25. minut: Prvi gol Senjamina Burića za 12:10.  Pet minuta do odlaska na odmor.

24. minut: Burić skida još jedan zicer, šesta njegova odbrana.

23. minut: Gol Gulleruda za prednost Norveške 12:9. Isključen je Prce, a Šuman traži minutu odmora.

23. minut: Peta odbrana Burića, u nastavku napada Prce neprecizan.

21. minut: Tehička greška Zmajeva u napadu, Norvežani trče przu kontru i ponovo odlaze na plus 2 - 11:9.

20. minut: Panić pogađa prečku, a na drugoj strani Magnus postiže gol na novo vodstvo Norveške od 10:9.

20. minut: Burić je uknjižio četvrtu odbranu. I dalje je 9:9, a napad imaju Zmajevi.

19. minut: Malinović je zaradio dvije minute isključenja.

19. minut: Prce je izjednačio sa sedam metara na 9:9. Šesti gol Nikole na meču.

17. minut: I Perić se upisao u strijelce. Prethodno je O'Sullivan matirao Burića. Norveška ima gol prednosti (9:8).

15. minut: Malinović je sada postigao dva vezana gola za Zmajeve.  8:7 je za domaće.

13. minut: Prce je iskoristio sedmerac i postigao peti gol na meču za BiH za 7:5.

13. minut:  Sagosen postiže treći gol na meču i Norveška vodi sa 7:4.

11. minut: Nikola Prce pogađa za 5:4. Snage na terenu su poravnate.

11. minut: Norvežani idu na plus dva. Imaju vodstvo od 5:3, ali i igrača više jer je isključen Vranješ.

10. minut: Norveška prvi put ima vodstvo (4:3)

7. minut: Nikola Prce postiže treći gol za BiH, a Norveška je sa igračem manje u ovim momentima.

6. minut: Overby postiže prvi gol za Norvežane. Dobro je to što su domaćini na pogodak čekali šest minuta.

5. minut: Prce dva od dva: BiH vodi sa 2:0. Istekla je kazna Mandiću.

3. minut: Isključenje za Mandića.

2. minut: BiH vodi sa 1:0. Nikola Prce prvi igrač BiH sa golom na Evropskom prvenstvu.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno, BiH.

- 5 minuta: Historijski trenutak za bh. sprot u dupke punoj dvorani u Norveškoj. Intinorana je himna Bosne i Hercegovine.

- 10 minuta: Reprezentativci Norveške i BiH izlaze na parket. Dvorana je ispunjena do posljednjeg mjesta.

- 20 minuta: Sa spiska od 19 reprezentativaca koje je Šuman poveo na EURO, na tribinama će završiti Muhamed Toromanović, Marko Tarabochia i Mirko Herceg.

-25 minuta: Najbolji bh. rukometaši u prošlosti su se tri puta sastali sa Norvežanima. Dva puta je slavila Norveška, a jedan meč okončan je remijem.

- 30 minuta: Da su iznenađenja i senzacije itekako moguće, pokazali su reprezentativci Portugala koji su u prvom kolu grupe D pobijedili apsolutnog favorita, selekciju Francuske rezultatom 28:25.