Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE/ Finska - BiH 2:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem protiv Finske otvorila je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.
24.03.2021. u 19:18

Zmajevi su poveli golom Pjanića, a potom je Pukki sa dva pogotka preokretnuo rezultat. Na kraju je Stevanović pogodio za remi.

U Helsinkiju je na klupi Zmajeva debitovati Ivaylo Petev.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Ćivić, Cimirot, Pjanić, Gojak, Krunić, Stevanović, Džeko.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj utakmice i podjela bodova u Helsinkiju.

90. minut: Tri minute nadoknade.

84. minut: GOOOOOL. Džeko je spustio loptu za Stevanovića, čiji šut je pokušala, ali nije uspjela blokirati finska odbrana tako da je lopta završila u mreži.

82. minut: Demirović mijenja Cimirota.

78. minut: Preokret Finske. Opet je strijelac Pukki. Imao je napadač Finske nakon kontranapada previše prostora, izašao sam pred Šehića i pogodio za 2:1.

76. minut: Pukki je ponovo pobjega odbrani Zmajeva, ispao je Saničanin, ali Šehić je ponovo odbranio.

71. minut: Džeko nakon centaršuta Ćivića šalje loptu pored gola.

64. minut: Prva izmjena Peteva. Duljević mijenja Gojaka.

58. minut: Izjednačenje u Helsinkiju: Pukki je s(p)retno pogodio nakon što se lopta odbila od prečke, koju je zatresao jedan igrač finske reprezentacije. Bio je ovo prvi ozbiljan pokušaj Finske u drugom dijelu.

55. minut: GOOOOL. Pjanić je pogodio. Promašio je penal, ali lopta mu se odbila u noge, pa je bio precizan iz drugog pokušaja.

54. minut: Penal za BiH. Jedan Finac igrao je rukom.

53. minut: BiH nastavlja s napadima. Krunić je osvojio dosta prostora i šutirao, ali odbrana domaćih blokirala je njegov šut.

51. minut: Krunić je šutirao, Joronen odbranio.

47. minut: Gojak je promašio nemoguće. Najbolje se snašao nakon gužve u petercu, šutirao lijevom nogom, ali pored gola.

46. minut: Izmjena kod Finske, u svlačionici je ostao Onni Valakari, a u igri je Rasmus Schuller.

45. minut: Okončan je prvi dio u Helsinkiju. Najbolji Zmaj sa četiri odbrane prema portalu Sofascore je Ibrahim Šehić. Imala je i BiH odlične situacije preko Gojaka i Stevanovića, ali i finski golman bio je na visini zadatka.

40. minut: Kontra Finaca tri na dva. Prvo je pokušao Pukki, a Šehić odbranio, zatim se lopta odbile u noge Kamare čiji udarac brani bh. čuvar mreže.

30. minut: Žuti karton za Kamaru zbog starta nad Stevanovićem.

27. minut: Velika prilika i za Stevanovića, koji je bio u odličnoj situaciji nakon dodavanja Džeke, međutim šutirao je pravo u finskog golmana.

23. minut: Izblokiran pokušaj Džeke, korner za Zmajeve.

20. minut: Gojak nije uspio pogoditi "zicer". Njemu je golman domaćih odbranio šut.

14. minut: Opasan napad Zmajeva. Gojak je odigrao na desnu stranu za Stevanovića, koji centira za Džeku, ali Dijamant je slabo šutirao.

10. minut: Dobar centaršut Ćivića sa lijeve strane, faul u napadu napravio je Stevanović.

7. minut: Opet dobra šansa za Finsku, brani Šehić. Ponovo je neuspješan bio Pukki.

2. minut: Odmah se u prilici našao najopasniji Finac Pukki, ali Saničanin je izbacio sa gol crte.

1. minut: Počeo je susret u Helsinkiju.

20:40 sati: Igrači su na terenu, u toku je intoniranje himni.

20:15 sati: Zmajevi su izašli na zagrijavanje.

20:05 sati: Tasos Sidiropoulos iz Grčke bit će glavni arbitar duela.

20 sati: Utakmica u Finskoj igrat će se bez prisustva navijača na tribinama. Finci u pet posljednjih susreta imaju četiri pobjede i remi, dok je BiH zabilježila četiri poraza i remi.

19:55 sati: U istom terminu počinje i meč Francuske i Ukrajine.