Kvalifikacije za EURO
TOK UTAKMICE/ Lihtenštajn - BiH 0:3
18.11.2019. u 20:16

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večerašnjom utakmicom protiv Lihtenštajna na Rheinpark Stadionu u Vaduzu zaključila je neuspješne kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su slavili sa 3:0. Dva gola je postigao Armin Hodžić, a prvjenac u reprezentativnom dresu upisao je Eldar Ćivić,

Robert Prosinečki je odlučio u ovom susretu pružiti šansu igračima sa manjom minutažom u reprezentativnom dresu.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________________

Kraj. Pobjeda Bosne i Hercegovine u posljednjem duelu kvalifikacija za EP u sklopu grupe J.

81. minut: Mogao je Džeko povećati prednost bh. tima, ali šutirao je iznad gola. Šteta.

72. minut. Raspucao se Hodžić. Sada je 3:0 za Zmajeve.

70. minut: U igri je Edin Džeko umjesto Marka Mihojevića. Zanimljivo, odmah je pored aut linije stigao kapiten u ovoj utakmici Ermin Bičakčić, kako bi Dijamantu predao traku, koju je on u startu odbijao, u želji da bh. defanzivac kao kapiten završi meč,  ali je na kraju traka završila oko Džekine ruke.

66. minut: Bešić je zamijenio Hajradinovića.

64. minut: Solo akcija Hodžića i precizan šut Hodžića sa vrha kaznenog prostora za 2:0.

57. minut: GOOOOOL! Ćivić je pogodio za prednost BiH. Ostao je sam na drugoj stativi i postigao prvi pogodak u nacionalnom dresu. Gol pogledajte OVDJE.

55. minut: Hotić se sam izborio za šansu, međutim ni on još uvijek nije podesio nišanske sprave. Šutirao je preko gola.

51. minut: "Bomba" Hajrovića odlazi pored gola.

50. minut:  Hotić je centrirao, a Hodžić je bio neprecizan glavom.

46. minut: Haris Duljević je ostao u svlačionici. Za reprezentaciju BiH debitantski nastup ubilježit će Dino Hotić. Kod Lihtenštajna je Seyhan Yildiz zamijenio Denisa Salanovića.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Buchel je uz pomoć prečke spasio svoj gol, nakon što je Hodžić pokušao glavom.

38. minut: Hodžićev pokušaj zaustavlja Buchel, a zatim je Hajradinović zicer zapucao nebu pod oblake. Propala je odlična šansa za pogodak u debiju.

35. minut: Zmajevi se i dalje muče. Navijači BiH ne prestaju sa pjesmom, a zanimljivo je da su neki odlučili na tribinama istaknuti i zastavu Jugoslavije.

32. minut: Najbolji pokušaj Zmajeva . Lopta se odbila do Duljevića, koji s vrha šesnaesterca šutira tik pored gola.

30. minut: Hajradinović šalje loptu visoko iznad gola.

26. minut: Nema golova u Vaduzu. Bičakčić je pokušao glavom nakon centaršuta Hajradinovića, međutim slab je to pokušaj bio da bi se ugrozio gol domaćina.

24. minut: Brandle je prvi igrač na utakmici sa žutim kartonom. Javnu opomenu je zaradio zbog oštrog starta nad Hodžićem.

16. minut: Lihtenštajn prijeti preko Salanovića, ali Pirić je bio oprezan.

13. minut: Prvi korner za bh. tim. Pored lopte je Hajradinović, a bez problema je intervenisala odbrana domaćih.

12. minut: Pokušaj Hajrovića sa 17 metara bez problema je zaustavio golman Buchel.

4. minut: Hodžić je zatresao mrežu Lihtenštajna, ali je igra ranije prekinuta zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se nalazio bh. napadač.

1. minut:  Počeo je meč  na Rheinpark stadionu.

Intonirana je himna Bosne i Hercegovine.

- 5 minuta: Očekuje se da igrači izađu na travnjak stadiona u Vaduzu.

-30 minuta: Utakmicu sudi Halis Ozkahya iz Turske.

- U gupi J još se sastaju Italija - Armenija i Grčka-Finska.