Evropska liga
TOK UTAKMICE: Maccabi Haifa - Željezničar 3:1
Fudbaleri Željezničara poraženi su od Maccabija iz Haife sa 3:1 u 1. kolu kvalifikacija za Evropsku ligu.
09.09.2020. u 18:34

Ovaj meč je trebao biti odigran 27. augusta, ali je odgođen jer su četiri igrača Plavih bili pozitivni na koronavirus nakon testiranja u Izraelu. Stoga je meč odgođen, a UEFA je odredila da se igra večeras.

Amar Osim večeras će na raspolaganju imati znatno veći broj igrača nego prije 13 dana. Ipak, ni sada neće biti kompletni jer sa ekipom zbog administrativnih problema nisu otputovali golman Filip Erić i iskusni veznjak Nermin Jamak.

Sastavi

Maccabi Haifa: Cohen, Mabouka, Habashi, Arad, Menachem, Ashkenazi, Lavi, Abu Fani, Chery, Rukavytsya, Wildschut.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Miletić, Kosorić, Šehić, Hajdarević, Alispahić, Veselinović, Blažević, Štilić, Lendrić.

Tekstuelni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

OVDJE možete pročitati na kojim kanalima će biti emitovan TV prijenos iz Haife.

________________________________________________________________________________________________________

90. minut: Kraj u Haifi, Maccabi je slavio sa 3:1.

86. minut: Snažan udarac Mujezinovića, ali pravo u golmana Maccabija.

84. minut: Haziza je pokušao, ali Fejzić brani.

80. minut: Dobro su kombinovali Plavi, ali je Lendrić slabo šutirao.

75. minut: Ukazuje se pomoć Aleksandru Kosoriću.

66. minut: GOOOOOOOOOOLLLLL. Ashkenazi pogađa za 3:1.

62. minut: Opasna kontra Maccabija, kombinovali su Chery i Haziza, ali Fejzić brani.

59. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLL. Maccabi vodi, a strijelac je Rukavytsya. Gol pogledajte OVDJE

57. minut: Imali su domaći veliku priliku, ali rezervista Haziza slabo šutira.

53. minut: Žuti karton za Alispahića.

53. minut: Dugo je Maccabi pleo mrežu oko gola Želje, ali im je nedostajalo koncentracije u završnici.

50. minut: I u nastavku gledamo istu sliku na terenu. Maccabi drži sredinu terena, a Željo se opredjelio za odbranu svoga gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Plavi.

45. minut: Sada Maccabi pogađa stativu. Kraj prvog poluvremena.

45. minut: U sudijskoj nadoknadi pokušao Štilić, ali Cohen brani.

44. minut: Ashkenazi je topovski šutirao, ali brani Fejzić.

38. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLL. Maccabi je izjednačio eurogolom Cheryja. Gol pogledajte OVDJE.

Lendrićev gol pogledajte OVDJE

33. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL. Pogodio je Lendrić za 0:1.

31. minut: Pola sata igre je iza nas. Maccabi ima posjed lopte, ali bez ozbiljnijih prijetnji ispred gola Šehića.

27. minut: Opet je zaprijetio Chery i opet odbranio Fejzić.

23. minut: Sudijski time-out.

23. minut: Nakon ubačaja Štilića iz kornera Miletić je glavom šutirao preko gola.

19. minut: Željo je izveo prvi korner, ali nije bilo opasnosti po domaći gol.

18. minut: Još jednom je pokušao Abu Fani, ali ponovo je bio neprecizan.

15. minut: Izraelci kontrolišu igru, imali su nekoliko poluprilika, ali nisu opasnije zaprijetili Fejziću.

VEZANI TEKST - Sastav Želje: Amar Osim pripremio iznenađenje za Maccabi

11. minut: Chery je pokušao iz slobodnjaka, lagan plijen za Fejzića.

8. minut: Novi korner za Maccabi, drugi po redu.

4. minut: Abu Fani je pokušao sa 20-ak metara, ali šutira pored gola.

3. minut: Zaprijetili su domaći, ali Fejzić brani.

1. minut: Počela je utakmica u Haifi. Sretno Plavi.

18.57 sati: Željezničar će nastupiti u plavim dresovima.

18.53 sati: Utakmicu će suditi Jorgen Burchardt iz Danske.

18.50 sati: U zapisniku za utakmicu je i Vedran Vrhovac, koji je nedavno potpisao za Plave.

18. 45 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. pretkola Evropske lige između Maccabija i Željezničara.