TOK UTAKMICE/ Posušje - Velež 1:1
Nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine otvorena je danas utakmicom između Posušja i Veleža na stadioni Mokri dolac.
15.07.2022. u 16:51

Hercegovački timovi podijelili su bodove. Susret je okončan rezultatom 1:1.

Posušje: Kukić, Brković, Horić Milanović, Bešlić, Kišto, Hanuljak, Pavlović, Begić, Jović, Pavković

Velež: Bogdanović, Bajrić, Ikić, Zeljković, Pavić, Halilović, Radovac, Anđušić, Dejanović, Džanković, Haskić

___________________

Kraj utakmice i podjela bodova na Mokrom docu.

87. minut: Radovac trese prečku, sreća na strani Posušja.

80. minut: Malo je nedostajalo da Velež preokrene. Haskić je treći put na meču pokušao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

74. minut: Sjajan udarac Milanovića i još ljepša parada Bogdanovića, koji je uspio sačuvati mrežu. Ostaje 1:1.

72. minut: Nova izmjena u timu Veleža. Blagojević umjesto Zeljkovića.

68. minut: GOOOOOL. Pantelić donosi Veležu izjednačenje, samo što je ušao s klupe. Sjajan debi za fudbalera koji je stigao iz Radnika.

63. minut: Dvostruka izmjena u Veleža. Halilović i Anđušić su izašli, a Zajmović i Pantelić ušli u igru.

62. minut: Žuti za Dadića kod Posušja.

60. minut: Bez promjene rezultata. Velež je nešto ranije prijetio preko Haskića, koji je poslao loptu preko gola.

46. minut: Ćosić mijenja Džankovića u timu Veleža.

Kraj prvog dijela.

45. minut: Još 60 sekundi dodatnog vremena.

39. minut: Prva ozbiljnija prilika za Velež. Pavić je centrirao, Haskić bio najviši u skoku, a njegov udarac glavom paradom je zaustavio golman Kukić.

23. minut: Šutirao je Pavković, brani Bogdanović. Još jedna šansa za domaći tim.

18. minut: GOOOOOOL. Posušje vodi. Toni Jović je strijelac. Izašao je sam pred Bogdanovića i rutinski pogodio. Zaspala je odbrana Veleža poslije jedne dubinske lopte. Gosti su tražili ofsajd, ali sudije nisu reagirale.

11. minut: Dadić mijenja Krištu kod Posušja. Prinudna izmjena domaćeg trenera.

2. minut: Prva šansa za utakmici. Pavković je šutirao sa dvadesetak metara, Bogdanović odbio u korner.

1. minut: Sudija Luka Bilbija označio je početak meča.

17:26 U Posušju je trenutna temperatura 30 stepeni Celzija.

17:22 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prvog meča Premijer lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2022/23.

U subotu se sastaju Igman - Široki (17 sati) i Željezničar - Leotar (21 sat). U ponedjeljak će snage odmjeriti Sloga i Borac (20 sati). Mečevi Sarajevo - Tuzla City i Sloboda Zrinjski odgođeni su na zahtjev Tuzla Cityja, odnosno Zrinjskog, zbog utakmica u Evropi.