Finale
TOK UTAKMICE: Salah i Origi pogađali za Liverpoolovu šestu titulu prvaka Evrope
Fudbaleri Liverpoola osvojili su šestu titulu Lige prvaka nakon što su s 2:0 savladali Tottenham
01.06.2019. u 20:48

U meču na stadionu Wanda Metropolitano u kojem će pravdu dijeliti slovenski sudija Damir Skomina Liverpool "napada" šestu titulu prvaka Evrope, dok bi Spursima, u slučaju pobjede, to bila tek prvi trijumf u najprestižnijem evropskom klupskom takmičenju.

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks, Sissoko, Eriksen, Dele, Son i Kane.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Salah, Firmino i Mane.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice, Liverpool je novi prvak Evrope.

90. min.: Igrat će se 5 minuta sudijske nadokande.

87. min.: GOOOOOOOOOL! Origi je vjerovatno riješio pitanje pobjednika!

87. min.: Son je s dva metra promašio, ali da je i zabio gol ne bi važio, reprezentativac Južne Koreje je bio u nedozvoljenoj poziciji.

85. min.: Becker brani udarac Eriksena iz slobodnjaka.

84. min.: Dobra prilika za Spurse iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane...Tim iz Londona je tražio penal, ali ga nije dobio.

80. min.: Becker brani udarac zemljaka Moure.

79. min.: Dele Alli šutira preko gola.

75. min.: Van Dijk je osujetio pokušaj Sona.

71. min.: Sissoko u posljednjem trenutku otklanja opasnost. Mane je bio u šansi.

69. min.: Dobar pokušaj Milnera odlazi pored gola.

66. min.: Prva izmjena u ekipi Tottenhama, Winksa je zamijenio Moura.

62. min.: Wijnaldum iz igre, Milner u igru. Prilično rana druga izmjena Jurgena Kloppa.

57. min.: Prva izmjena na utakmici, Origi je zamijenio Firmina.

54. min.: Alexander-Arnold blokira udarac Delle Alija, kojem je prethodila opasna situacija pred golom Spursa.

47. min.: Slaba reakcija Delle Alija poslije ubacivanja Sona.

46. min.: Počelo je drugo poluvrijeme finala Lige prvaka.

Kraj prvog poluvremena.

45. min.: Finiš prvog poluvremena pripao je Liverpoolu, a igrat će se dvije minute sudijske nadokande.

38. min.: Dobar šut Robertsona iz velike udaljenosti Lloris izbacuje u korner.

33. min.: Dobar pokušaj Sissoka da proigra Sona osujetila je odbrana Redsa.

31. min.: Tottenham iako ima veći posjed lopte teško uspjeva napraviti nešto konkretnije u igri prema naprijerd.

28. min.: U posljednjih nekoliko minuta lopta je nešto više u nogama fudbalera Spursa.

21. min.: Pogodak Mohameda Salaha drugi je najbržiji u historiji finala Lige prvaka. Brži gol postigao je samo legendarni Paolo Maldini u finalu 2005. godine.

18. min.: Kratak prekid utakmice izazvala je djevojka koja je u kupaćem kostimu utrčala na teren.

17. min.: Alexander-Arnold je šutirao žestoko iz dobre pozicije, ali neprecizno.

17. min.: Ovo je prvo finale još od 1984. godine u kojem su Redsi prvi stigli do vodstva.

14. min.: Trećina prvog poluvremena biliži se kraju, ali osim situacije iz koje je dosuđen penal nije bilo ozbiljnijih prilika na obje strane.

10. min.: Sissoko sa nekih 18-19 metara šutira visoko preko gola.

6. min.: Jedna zanimljivost. Startna postava za koju se odabrao Klopp igra prvi put zajedno u 53. ovosezonskoj utakmici.

2. min.: GOOOOOL! Liverpool vodi 1:0, strijelac je Mohamed Salah.

1. min.: Prošlo je 20. sekundi, a Damir Skomina je odlučio pokazati na bijelu tačku poslije igranja rukome.

1. min.: Utakmica je počela, prvi s centra će krenuti fudbaleri Liverpoola.

Spektakularan uvod u, nadamo se, spektakularnu utakmicu koja će početi minutom šutnje u čast Jose Antonija Reyesa koji je poginuo danas u saobraćajnoj nesreći. Minuta šuznje, ustvari je bila minuta aplauza.

Harry Kane se oporavio od povrede i kao kapiten će predvoditi napad svog tima.